Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest veszélyesebb, mint Bécs?

Budapest veszélyesebb, mint Bécs?

Figyelt kérdés

[link]

Eszerint az összehasonlítás szerint Bécs szinte minden tekintetben biztonságosabb Budapestnél. Még a "Crime increasing in the past 3 years" kérdésnél sincs jelentősebb eltérés a két város között. Ami pedig végképp sokatmondó, hogy mind nappal, mind éjjel sokkal biztonságosabbnak érzik a városban való sétálgatást, mint a magyar fővárosban.

Megkérdeztem egyébként egy Bécsben élő bajor ismerősömet, szerinte sincs különösebb probléma az osztrák főváros esetében. Valóban sok az Európán kívüli bevándorló, de nem tapasztalt semmi rosszat. Azt mondta, Németországban viszont valóban több a probléma, szerinte azért, mert az ország túlvállalta magát és aránytalanul sok ember érkezett nagyon rövid idő alatt, ez pedig értelemszerűen jelentősen nehezíti az integrációt.


Ugyanúgy a numbeo adatait használva megnéztem Berlint és Münchent is:

[link]

[link]

Berlin esetében valóban jelentősen emelkedett a bűnözés az elmúlt 3 évben, Münchennél viszont tényleg nem olyan nagy az eltérés a magyar fővároshoz képest, pedig a hazai hírekből kiindulva a bajor fővárosban az egyik legrosszabb a helyzet az országon belül, hiszen oda érkeztek a legtöbben.


2018. márc. 14. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Igen, hetente töbször járok Bécsbe és abszolút nem erzékelem azt, amit a hű vezír es pártja probál belenyomni az emberek agyába...

Ellenben Budapestre is járok, és azt se tartom veszélyesnek, és mocskosabbnak, de érezhető valamiféle különbség....

2018. márc. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
A kormánypropaganda hazudik. Nem kell sok ész hogy felismerjük. Szerintem a Fideszesek többsége is tudja ezt, csak nehezükre esik beismerni.
2018. márc. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A nararancspropaganda csak mossa a zombik agyát tovább, egy szavukat sem szabad elhinni, a tények rendre ellenük szólnak.


Pl volt az a videó, hogy "polgárháborús állapotok" vannak Svédországban. Erre kiderül, hogy Svédországban átlag 30%-al kevesebb gyilkosság történik mint itt a mennyei Magyarországon.

2018. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Béccsel szerintem egy kicsit mellényúltak. Azt hitték, a magyar embernek ez is csak "valami messzi város, ahol külföldiül beszélnek", és a nép simán bekajálja majd, hogy Bécsben jelenleg migránsapokalipszis zajlik. Csakhogy Bécsben még az átlag magyar is megfordult már egyszer-kétszer. Itt üt vissza, hogy bölcs vezérünk csupa olyan sameszt válogatott össze maga mellé, akiket még ő se az eszükért szeret. Ha Lázár elvtársnak lett volna egy kis sütnivalója, akkor Oslóban vagy Lisszabonban forgat Bécs helyett, és akkor a kormányhoz hű internetezők elborzadva írnák a kommenteket, hogy micsoda migránspokol van a messzi Nyugat-Európában.
2018. márc. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Így is sokan azt mondják, hogy Bécs elesett. :D
2018. márc. 14. 12:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát néhányan, de maximum az igazi tajparasztok, akik még a szomszéd városba se nagyon járnak. Bécset szerintem már túl sokan látták, sokan tudják, milyen szép és élhető város, ezért szerintem ez a videó inkább kontraproduktív a Fidesz számára. Azt hiszik, hazudni elég, pedig hazudni is tudni kell...
2018. márc. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bumbi02 ***** válasza:
100%
Én éltem Bécsben egy évet, és nem volt semmi gond. Nem véletlen választják a legélhetőbb városnak évről évre. Amennyi "probléma, koszpiszok" van ott, annak a többszörösét találhatjuk meg a migránsmentes Budapesten. A Lázár-féle videóban bemutatott kerületben pedig a legnagyobb a magyar lakosság száma.
2018. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem veszélyesebb, csak hülyébb.
2018. márc. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!