Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik olyan értelmiségi aki...

Létezik olyan értelmiségi aki szívvel lélekkel Fideszes?

Figyelt kérdés

A kevésbé tanult, kevésbé világlátott, kevésbé tapasztalt embereket könnyen meg lehet vezetni, el lehet hitetni velük, hogy a gonosz Soros és migráshordái ellen küzd Viktor és Magyarország.

Aki tanult, olvasott ember, aki élt külfüldön, dolgozott nagyobb szervezeti egységekben, az pedig látja, hogy a világ nem fekete-fehér, és nem ilyen egyszerűen működik.

A kérdésem ez utóbbi csoporthoz szól: van olyan köztetek, aki szívvel-lélekkel Fideszes? (Olyan biztos van, aki "a többi még rosszabb", vagy "jómódúaknak kedveznek, tehát nekem is" alapon szavaz rájuk, de engem most nem a szavazat érdekel)


2018. márc. 12. 13:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
45%

Ja és a Diploma nem jár együtt az inteligenciával :)

Rengeteg 8 általánossal élő embert ismerek akik külföldön sikeres vállalkozást indítottak, és több száz embernek adnak munkát!

Szerintem sok értelme nincs a sok történelem olvasásnak, persze egy alap műveltség kell, de sokkal előrébb lenne az ország ha nem a múltal hanem a jövővel foglalkoznánk!

A múltat nem lehet megváltoztatni, viszont a jövőt igen!

2018. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 kikova ***** válasza:
23%

Sok ilyet ismerek. Mind hívő ember, aki hallgat az egyháza szavára.

Több olyat is ismerek, aki a Jobbikot is kultiválta, de aztán az egyháza intelme miatt megmaradt a fidesznél.

2018. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Igen létezik. De az értelmiségi vagy a diplomás nem egyenlő az intelligenssel sem az egészséges mentalitásúval.
2018. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%

"Szerintem sok értelme nincs a sok történelem olvasásnak"


Mivel az aktuálpolitikábai folyamatokra hatalmas befolyása van és a politikai diskurzus egyik alapvető meghatározója ez a kijelentés így elég méretes ostobaság. Mintha azt mondanánk, hogy ne foglalkozzon joggal vagy közgazdaságtannal senki, mert nincs sok értelme a politikában.

2018. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Hadd közelítsük más máshogy a kérdést!


Mint látszódik a válaszaitokból, sok intelligens, értelmes és sok nem intelligens nem értelmes ember szavaz a Fideszre. Tehát nem az intelligenciaszint a választóvonal -megítélésem szerint- a Fidesz-szavazó ill. az ellenzék közt. Mégis mik a közös jellemzőik?

1. ált. a tévéből, jellemzően a m. kir. tévéből tájékozódnak,

2. nem mozdulnak ki a komfortzónájukból (fiz., eü vagy anyagi okokból),

3. nem ütközettik és vagy updeteolják a véleményüket,

4. nagyobb mértékben függnek az államhatalomtól annál, mint hogy önálló véleményt merjenek megkockáztatni (nyugdíj, ilyen-olyan támogatás stb).

A jellemzőikből arra következtetek, h ők öregek. Vagy csak fejben, vagy fejben és testben egyaránt. (Hozzájuk képest statisztikailag elhanyagolható a rendszer haszonélvezőienk száma, úgy ítélem, nem az űberkedvezményezettek a Fidesz a tömegbázisa.)


Emlékeztek, hogyan csökkent le annak idején az MSZP támogatottsága? A választóik kihaltak.


A fenti modell alapján Fideszesnek lenni gerontológiai kérdés.

2018. márc. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Emlékeztek, hogyan csökkent le annak idején az MSZP támogatottsága? A választóik kihaltak."


Nem emlékszünk.


2006 MSZP lista: 2 336 705 voks


2010 MSZP lista: 990 428 voks


Négy év alatt meghalt másfél millió ember? :-D

2018. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Eleve hibás a kiindulópont, kedves kérdező.:-) A jelenkor egyik legnagyobb problémája - elsősorban Európára nézve - a népvándorlás, aminek még csak a legelején vagyunk. Ha már a történelemről is esett szó, talán nem ártana visszaemlékezni a Római Birodalom bukására, az még az általános iskolai tananyagban is szerepelt.:-) Azt a Soros-tervet tagadni, ami egyébként megjelent a nyomtatott és elektronikus sajtóban is, és maga a szerző nevezte el így, vagy tudatlanságra, vagy szándékos hazudozásra utal. Mindazonáltal én, jelenleg Fidesz-szavazó, művelt és tájékozott értelmiségi, 139-es IQ-val, a fél világot bejárva nemcsak ezért választom újra ezt a kormányt. És még csak nem is azért, mert az egzisztenciám függ tőle, itthon is jól keresek, de a végzettségemmel és a nyelvtudásommal szinte bárhol a világon tudok dolgozni, kiemelkedő jövedelemmel.:-) Talán egy kicsit tovább kéne nézni az orrotoknál.
2018. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Igen 68%-os válaszoló, Soros György írt egy cikket, aminek a címe valahogy így hangzott "Ez az én tervem az európai migránskírizisre" ez volt 2015 szeptemberében.

2017 tavaszáig-nyaráig szerintem te sem tudtál róla, hogy van Soros-terv, míg a Fidesz elő nem vette. Még kínosabb lett a dolog, mikor a Magyarország által delegált EU biztos Navracsics Tibor közölte, hogy semmiféle ilyen tervet nem hajt végre az Európai Bizottság. Ezeket is illik tudni. Szóval igen van egy cikk, aminek az a címe, hogy a tervem és Soros György írta, ez valóban igaz, csak elég erőtlen terv, ha senki sem akarja végrehajtani.

2018. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem akarja végrehajtani?:-) A tények nem ezt mutatják. Engem pedig a tények érdekelnek.
2018. márc. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Engem is a tények érdekelnek, ezek pedig azok, amiket írtam. Navracsics Tibor pedig azért jó támpont, mert ő is nagyjából azt gondolja, amit bárki, ha végignézi tárgyilagosan az eseményeket. Nem utolsó sorban ő azért egy közismert fideszes, elég erősen kétlem, hogy rosszat akarna a pártjának, de ő is azt mondja, hogy az egész kommunikációs kampány, tehát a sorosorzás egy-két újságcikkre épült, és tudod ez így van és akármennyire is tele vagy pénzzel meg nyelvtudással, én inkább hajlok arra, hogy a magyar uniós biztosnak higgyek, elég erősen kétlem, hogy te jobban belelátsz a brüsszeli dolgokba mint ő.
2018. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!