Miért lett ilyen kiábrándító a szakképzés Magyarországon?
Konkrétan a szakiskolák többsége egy fekete lyukra emlékeztet, amely magába szívja a céltalan, lusta, alacsony intellektusú fiatalokat és soha nem is engedi ki őket a proliság, suttyóság sötét birodalmából.
A fenti sorokat nem bántásnak vagy provokációnak szánom, de tény, hogy kevés olyan intelligens, céltudatos, összeszedett fiatal van aki szakmunkásnak menne. (Tisztelet a kivételnek, személyesen is ismerek pozitív példákat, baráti körben is.)
A környezetemben sokan mentek szakiskolákba, hogy elsajátítsanak egy mesterséget, de a többségük, nem igazán mutatott érdeklődést még a saját maga által választott foglalkozás iránt sem. Az általános műveltség átadását szolgáló tantárgyak pedig még inkább hidegen hagyták őket, legyen szó matematikáról, irodalomról, történelemről vagy valamely idegen nyelvről. Legtöbbjüknek mintha kultúra iszonya lenne.
A legkiábrándítóbb pedig az, hogy sokan még ezen intézményekből is kibuknak, erre is ismerek példát, pedig a felméréseken elvárt szint bőven teljesíthető, persze aki semmi energiát nem öl bele a tanulásba annak minden nehéz.
Fontosnak érzem ismét kiemelni, hogy sok ellenpéldát is ismerek, de a tendencia mégis az, hogy a szakmunkás képzők és szakiskolák diákjai között hatalmas arányban fordulnak elő a suttyók, akik akár az értelmesen oda került diákokat is elronthatják. (erre is ismerek példát).
Kéne egy reform, amely magasabbra teszi a lécet, magasabb elvárások, nagyobb fegyelem, jobb gyakorlati oktatás lenne szükséges. Nem tartható az a tendencia ami jelenleg zajlik, attól, hogy valaki szakmunkás még lehetne művelt és tájékozott ember, akinek nem merülnek ki az igényei a TV, internet, szex, sör, kaja ötössel.
Jó lenne ha az emberek a szakmunkásokról jó mesteremberekre, tehetséges szakemberekre, polgárokra asszociálnának és nem egy koszos munkásruhában a kisbolt előtt tüskét iszogató alak ötölne az eszükbe.
Mondjuk ehhez az elemi iskolákban zajló oktatást is át kéne alakítani. Azonban nem szabad veszni hagyni a fiatalság egy igen nagy szeletét, el kell érni, hogy az emberek többre vágyjanak, tudtukra kell adni, hogy ők is értékesek, de nekik is tenniük kell, hogy elismerjék őket.
Nem azt mondom, hogy minden szakmunkást agyon kell művelni, de legyen egy általános tudásuk, amely elengedhetetlen egy ésszerű világkép kialakításához.
#1 Ezzel nem értek egyet, a tanárokon is sok múlik, de itt többről van szó.
Illetve a kijelentés is elég sértő, a tanárok többségét érdeklik/érdekelték a diákok. A pénz miatt kevesen választják a szakmát, köztudott, hogy rendkívül alacsonyak a bérek a végzett munka értékéhez képest.
Abban lehet igazság, hogy a magasabb bérezés, jó ösztönző lenne sok tanár számára, illetve sokkal többen választanák ezt a hivatást.
"akinek nem merülnek ki az igényei a TV, internet, szex, sör, kaja ötössel."
Meglepi, a diplomásoknak is ezek az igényei! Ne mond, hogy a többségnek nem, mert de.
Miért egy gumicsizmás, disznótoros, focibuzeráns, szotyiköpködő, suttyó TSZ-elnök a miniszterelnökünk?
A te kérdésed és az enyém valahol összefügg...
A szakiskolák a mi városunkban baromi rossz hírűek az ott tanulók is sok rendőrségi üggyel rendelkeznek.
Mellesleg, tele vannak kisebbségiekkel is, akik nem könnyítik meg a tanulást.
Emiatt, nagyon sok szülő inkább középiskolába, gimnáziumba küldi a gyerekét,ha törik ha szakad.
Hát igen. de nem, de igen. Ez aztán az érvrendszer!
Kérdező! Kicsikét pontosítok. Miért lett ilyen kiábrándító a képzés Magyarországon? A válasz. A képzett embert nehezebb agymosni, nehezebb neki hazudni, és képes maga is átlátni dolgokat, nem kell a szájába rágni. Ez baj. Nagy baj! Így sokkal nehezebb lopni, átverni, jónak hazudni a rosszat, igaznak a hamisat. A probléma kiküszöbölésének legjobb eszköze, ha tönkretesszük az oktatást. Ez kettős haszonnal jár. Rengeteg buta ember keletkezik, kevesebb a mi munkánk. Ugyanakkor az oktatásból ellopott pénz hiánya lassan mutatkozik, ezért amikor igen, rá lehet kenni másra.
A szakképzés nem jobban kiábrándító. Hamarabb észrevehető. Ha elmarad a pékek, kőművesek képzése, ráadásul a jobbak külföldre kényszerülnek, ha a képességeiknek megfelelő színvonalon akarnak élni, így a kenyér hiánya, a házépítés hiánya rögtön szembeszökő. Tanár sincs (az utóbbi öt évben még 100 fizikatanárt se képeztek. Korábban néhány ezret), de azt kevésbé veszed észre. Kutatós sincs, sőt kutatóhely is kevés, na és? A hatása majd 15-20 év múlva. Az már az akkori stábnak okoz problémát, őket szidják.
De jobbat mondok. Említs valamit, ami nem kiábrándító Magyarországon.
Szerinted a szakmunkások nem suttyók csak a nagyrésze, értem.
Vannak olyan szakképzések amiket az állam szervez. Az is csak arról szól, hogy mutyi, pénzlehúzás mert egy 3-4 éves szakmát összesűsírtenek 1 évbe és még a tanárok is azt mondják hogy ennek értelme nincs leadni se lehet ennyi idő alatt nemhogy megtanulni...
Onnan tudom hogy ott voltam.
Aztán a végén mindenki kap egy papírt de valójában senkinek fogalma sincs semmiről.
7-es meg 9-es, ha nem látjátok értelmét a hétvégi képzéseknek, akkor veletek van a baj! A jövő épp, hogy ez kell legyen, mert nincs szükség arra, hogy mindenki ott csücsüljön a padban évekig, ha egyszer otthon is megtanulhatja. Az, hogy lusták sokan, hát istenem felnőtt képzésben nem lehet mindenki mellé tanárbácsit meg nénit állítani.
A jövő az a fajta távoktatás, hogy gyakorlatilag csak a számonkérés zajlik az intézményben az összes többit tanulja meg könyvből meg neten keresztül.
A szakmai tapasztalatot, bárhogy is hazudja pár intézmény nem lehet elsajátítani heti két-három óra gyakorlattal. Az majd akkor lesz, ha dolgozott az adott szakmában mondjuk egy évet, akkor már lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!