Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Feltűnt valakinek, hogy a 29...

Feltűnt valakinek, hogy a 29 pontnak van még 28 pontja az egy sávos adórendszeren kívül?

Figyelt kérdés
Ebből látszik milyenek is az MSZP-sek, és milyen maga az MSZP is. Születik 28 nagyon jó, és igazságos intézkedés, de van egy vitatható, akkor azon kell rugózni éjjel nappal. Direkt kivártam, hátha valaki ír a többiről is. De sehol semmi, az összes szoci be van gyöpösödbe, csak az MSZP szavait issza. Gyerekek, maximalizálták ám a közigazgatásban és a jegybanknál a fizetéseket 2 millió BRUTTÓBAN. De nem is ez a lényeg, hanem hogy minden további juttatásra 98%-os adót vetettek ki. Fel tudjátok fogni mit jelent ez? Nincs többé 100 milliós végkielégítés, nincs 10 millió jutalom, nincs semmi ilyesmi. A fix fizetésük kutya füle volt azokhoz a pénzekhez, amikhez ilyen módon jutottak. Ennek vetettek véget. Erről álmodni sem mertünk, és most tessék. A szegényekről meg annyit, hogy a Fidesz be fogja fagyasztatni a közüzemi díjakat. Ez sem kispálya ám, ha belegondolunk éves szinten milyen emeléseket toltak le a torkunkon. A pálinka főzésen meg lehet nevetni, de igen is komoly igény van rá. Persze a panelpatkányoknak most irigykednek, mert ez egy újabb pofon a falusiakkal szemben. Lassan tényleg semmi előnye nem lesz annak, hogy a panelban rohadnak. Ez jutott, épp ideje volt. Le lett állítva minden nemű költekezés. Az MSZP mikor hozott ilyen intézkedést? A legnagyobb válság közepén is a fogorvossal vizsgáltatták a nem tom minek a sugárzását... Pfff...
2010. jún. 9. 19:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem úgy képzeltem, hogy Matolcsy leültet a térdére, és a fülembe súgja, hanem adjanak ki egy dolgozatot, tartsanak egy szakfórumot, előadást, akármit.
2010. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
55%

Én megelégednék, ha feltennék a netre a "miként/hogyan" részt.


Én tudok szöveget értelmezni és sorok között olvasni is, nem vagyok írástudatlan, akinek el kell mesélni / fel kell olvasni, gondolom vagyunk így ezzel páran... Annyit meg egy titkárnő is megtudna csinálni:)


Te is tudsz olvasni, hiszen írsz, nemde? :)

2010. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Joh, akkor majd jelezd feléjük, hogy neked külön adjanak ki egy ilyen dolgozatot, mert téged pontosan szóról szóra érdekel, mert hátha Te okosabb vagy... Jézusom...
2010. jún. 9. 19:59
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Azt azért nem állítanám hogy okosabb, csak szeretném megtudni, hogy a nagy "ajándékozásban" hogyan fogjuk megszívni, hiszen jobb felkészülni a legrosszabbra, nemde?
2010. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Látom nem érted...
2010. jún. 9. 20:02
 16/22 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom ti akik itt azt kéritek mesélje el, tudtok mondatokat értelmezni? Nekem teljesen világos volt minden, az utolsó pontig. Magyarázzátok már el nekem, hogy mi az, amit ti nem fogtatok fel belőle.
2010. jún. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Attól én is félek, hogy a bankok a lakosságra hárítják az adójukat, de az nagy szemétség lenne, főleg, hogy eddig is fedezet nélkül adtak ki hiteleket.
2010. jún. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kedves 21:07


Akkor újra megismételném, ami engem zavar, hátha átsiklottál felette:

"Engem csak az zavar, hogy nem részletezik a hogyan?-részt."


Tudod, van egy költségvetés, bevétel/kiadás. Ha valahol adnak valamit, azt a másik oldalon el kell venni... Magyarán, ha Te autót szeretnél a fizudból, akkor meg kell hozni az áldozatot, és valami mást feladni. Pl: nem veszel minden este vörösbort...tehát valamit elvettél / megvontál magadtól. Gondolom eddig sem esett az öledbe egy kocsi, eddig sem volt olyan, hogy mentél az utcán és valaki csak úgy odaadott volna neked egy kocsit, vagy az állambácsi bekopogott és odaadta volna vagy bármi mást?! Ugye?


Az addig szép hogy bejelentik, hogy "talán" ez lesz, viszont az annál érdekesebb (és talán rémisztőbb" is), hogy nem tudjuk honnan lesz hozzá forrás...vagy legalábbis azt nem részletezik... talán nem a szocpolt eltörléséből származó plusz kiadás csökkentéséből (értsd: eltörölték, akkor több marad az államkasszában) fedezik egy részét?


Én az egészből csak azt sajnálom, hogy sokan nem értik a kiadás =bevétel egyensúlyt. Egyre jobban szorítanak rajtunk, és ezt sokan nem (hajlandók) észrevenni, mert azt hiszik, hogy a választást megnyerte az ő pártjuk, akkor már jó világ lesz...sajnos ez nem így van...választásnál csak azt választottuk, hogy kitől akarjuk hallani, hogy milyen megszorítások lesznek...figyeld majd meg, az elején talán jó lesz néhány embernek, kb 2.-3. évben bekeményítenek, aztán hogy ne legyen "keserű szájízünk" a 4.évben belenyomnak egy kis "cukorkát" (kedvezmény...stb) a szánkba, amit a következő ciklusban az első mozzanat lesz, hogy eltörlik... Ez mindig is így volt, van és lesz, minden párt ezt csinálja!


Pesten láttam egy jó szlogent még anno 4-8 évvel ezelőtt:

Orbán, és Gyurcsány képe volt fent alatta az alábbi szöveggel:

"Mindegy kire szavazol, úgyis nekünk dolgozol"

Ez annyira megragadt bennem...és ez az igazság (sajnos)

2010. jún. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

5:38

Szerintem ez lesz...Ha nem is az első hónapban-mert az feltűnő lenne, akkor a bejelentéstől / hatálybalépéstől kb 1/2 év múlva... (ez olyan mikor a devizahitelesek bedőlt hitelét akarták áthárítani a nem bedőlt és rendesen fizető devizahitelesekre megnövekedett részletfizetésben, erre emlékszel ügye?)


Bár sors adja úgy hogy ne nekem legyen igazam! Ha nem ez lesz, akkor bárki ide visszajöhet és megírhatja, hogy na látod, nem kell félni, mi megmondtuk hogy nem ez lesz. Ígérem minden ilyen hozzászólást elolvasok... :)) Remélem jó pár "legugatós" hozzászólás érkezik majd akkor...

2010. jún. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Gyerekek, maximalizálták ám a közigazgatásban és a jegybanknál a fizetéseket 2 millió BRUTTÓBAN. De nem is ez a lényeg, hanem hogy minden további juttatásra 98%-os adót vetettek ki."


a magánszférában ennél jóval nagyobb fizetések vannak. felmerül a kérdés, hogy mennyire lesznak szakemberek, azok a szakemberek, akik ennyi pénzért, plussz vállalva a politikai b@szogatást is elmennek a közszférába dolgozni...


"A szegényekről meg annyit, hogy a Fidesz be fogja fagyasztatni a közüzemi díjakat."

aminek az lesz a következménye, hogy (az emelkedő energiaárak miatt) vagy a szolgáltatás minősége fog csökkenni, vagy elmaradnak a fejlesztések, vagy állambácsinak kell kiegészítenie a saját pénzéből a különbözetet vagy ezek együtt illetve tetszőleges kombinációban...


az is érdekes, hogy meg akarja akadályozni a külföldi, rossz minőségű élelmiszer beáramlását, de közben egyszerűsíteni akarja a magyar élelmiszer piacra jutását. ez így jól hangzik, csak kérdés, hogy a mi köztudottan trükkös polgárainkat mi fogja megakadályozni abban, hogy pl. dögkútból szerzett húsból csináljanak párizsit...

2010. jún. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!