Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Feltűnt valakinek, hogy a 29...

Feltűnt valakinek, hogy a 29 pontnak van még 28 pontja az egy sávos adórendszeren kívül?

Figyelt kérdés
Ebből látszik milyenek is az MSZP-sek, és milyen maga az MSZP is. Születik 28 nagyon jó, és igazságos intézkedés, de van egy vitatható, akkor azon kell rugózni éjjel nappal. Direkt kivártam, hátha valaki ír a többiről is. De sehol semmi, az összes szoci be van gyöpösödbe, csak az MSZP szavait issza. Gyerekek, maximalizálták ám a közigazgatásban és a jegybanknál a fizetéseket 2 millió BRUTTÓBAN. De nem is ez a lényeg, hanem hogy minden további juttatásra 98%-os adót vetettek ki. Fel tudjátok fogni mit jelent ez? Nincs többé 100 milliós végkielégítés, nincs 10 millió jutalom, nincs semmi ilyesmi. A fix fizetésük kutya füle volt azokhoz a pénzekhez, amikhez ilyen módon jutottak. Ennek vetettek véget. Erről álmodni sem mertünk, és most tessék. A szegényekről meg annyit, hogy a Fidesz be fogja fagyasztatni a közüzemi díjakat. Ez sem kispálya ám, ha belegondolunk éves szinten milyen emeléseket toltak le a torkunkon. A pálinka főzésen meg lehet nevetni, de igen is komoly igény van rá. Persze a panelpatkányoknak most irigykednek, mert ez egy újabb pofon a falusiakkal szemben. Lassan tényleg semmi előnye nem lesz annak, hogy a panelban rohadnak. Ez jutott, épp ideje volt. Le lett állítva minden nemű költekezés. Az MSZP mikor hozott ilyen intézkedést? A legnagyobb válság közepén is a fogorvossal vizsgáltatták a nem tom minek a sugárzását... Pfff...
2010. jún. 9. 19:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg fogd fel úgy, hogy a 29-ből egy problémás, a többi jó. Elvégre ha valamit nem kritizálnak az emberek, akkor azzal nincs bajuk. Nem?
2010. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Lesz még itt viktor takarodj, félek tőle...
2010. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Meg fogd fel úgy, hogy a 29-ből ez az egyik, ami vitatható, és az MINDENKIT érint.
2010. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Engem csak az zavar, hogy nem részletezik a hogyan?-részt.


Pálinkafőzés az egy vicc...mint mindennek ennek is lesznek következményei. Szerintem a híradó tele lesz felrobbanó szeszkazánokkal, mérges szomszédokkal akiknek a házuk a másik szomszéd (kontárkodó szakbarbár) szeszfőzdéje miatt károsodott...mérgezéses esetekkel, talán még olyanokkal is, hogy meghaltak, mert valami szakbarbár óriási hibát vétett... szerintem ezt valahogy máshogy kellett volna...


Másrészről a jutalom: ők ezt már tuti megbeszélték és tuti hogy van nekik kiskapu, nehogy bedőlj ez csak birka-ámítás! Majd ha a színfalak mögé látunk, akkor fogok csak igazán megnyugodni...Szerintem lesz nekik valami új csomag ami nem adóköteles, vagy valami amiről nagyon hallgatnak...


Bankos különadó kivetése 3 éven keresztül: Szerinted a bankok kire/kikre fogják ezt hárítani? Hm? Csak nem ránk, számlatulajdonosokra? ... édes álom lenne, ha maguktól, több díj, magasabb díj nélkül is kifizetnék... azért ők sem most jöttek a falvédőről...


Minimálbéres, egykulcsos adózás, családi adózás... És mi lesz a pályakezdő diplomásokkal, akik az elkövetkező 5 évben nem akarnak /nem tehetik meg hogy szüljenek gyereket, és ugye ha jól tudom ha valaki házas az még nem jelenti a családot...egyébként meg hiányolom ennek a részletezését. Amúgy meg nem tudom mit örülnek itt az emberek, hiszen az adójóváírást megszüntetik! Így sokkal többet fognak megvonni, mint amennyit adnak! Most ne menjünk bele annyira a részletekbe de havi 15.100 ft/hó az egy évben kb 180.000 Ft! Hupsz az eltűnik, helyette a személyi adó csökkentését tervezik... hmm..röhej, hogy sok ember bedől és nem nézi meg hogy mit vonnak el. Ennek az lesz a következménye, hogy sok fiatal inkább kimegy dolgozni, és így a nyugdíjasoknak nem fog annyi nyugdíj összegyűlni (hiszen azt az aktívan keresők "adják össze"), Kevesebb lesz az adóbevétel...újabb szorítások, vagy újabb keveset adok de annál többet veszek játék következik...


Szerintem azzal az örvendéssel még várjunk "egy kicsit".

Pedig én se nem szegfűillatú sem pedig narancshéjú nem vagyok, egyszerűen csak racionalista, két lábbal a földön álló, sok maszlagot be nem vevő személy...

2010. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagyok szoci, nincs közöm a baloldalhoz: liberális vagyok. Nem balliberális, liberális.

Az a helyzet kedves kérdező, hogy amit írtál az igaz, de ezt nevezi a szaknyelv gumicsontnak. Éves szinten száz millió forint megtakarítást jelent, hogy két milla a maximum fizetés. Tudod te mi az a költségvetésnek? Kb olyan, mint ha kimernél egy kiskanálnyit a tengerből.

A 98 százalékos adó meg... te is kapsz a munkahelyeden végkielégítést, de komolyan, ez is mekkora spórolás? Még egy százas? Bagó. Az adórendszer sokkal komolyabb téma.

A közüzemi díjak befagyasztását károsnak tartom: ez nem a Kádár-rendszer. Megint nem a normális szigetelés, a panelprogram, a napkollektorok támogatása ( ami kis mértékben pörgetné a gazdaságot) került előtérbe, hanem hogy had fogyasszon a paraszt, majd állambácsi elintézi, hogy ne kelljen sokat fizetni.

Ami az egykulcsos adót illeti, én támogatom, bár mint írtam sokszor, a "másfél kulcs" jobb lenne: a minimálbért és annak közelét, jelképes, egy számjegyű adóval kellene sújtani. Viszont, a fidesz jobb ha megfogadja a japán közmondást, és " győzelem után szorít a sisakján" mert bizony, ez komoly támadási felület lesz a baloldali pártok felől. Amikor az alacsony keresetűek észreveszik, hogy nőttek az adóterhek, nem igazán lesznek hálásak a kormánynak. Más kérdés, hogy a fidesz az önmagát konzervatívnak valló középosztály pártjának tekinti magát, de ne legyünk ostobák: a kétharmadban masszívan benne volt ez a réteg is.

Momentán én az LMP és az MSZP erősödését várom: a magyar mindig vevő volt egy kis szociális demagógiára.

Persze, ha a FIDESZ átalakítja a segélyrendszert is, az adórendszernek megfelelő, liberális, azaz alanyi jog helyett rászorultsági formában, akkor előfordulhat, hogy ez az erősödés elmarad. Ez egy nagyon érdekes kérdés lesz.

2010. jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nézd én egyik párta sem szavaztam, és összességében a program jó. De ezt a panelpatkányos falusi ellentétet szerintem felesleges feszegetni. Én önmagában az egykulcscsal még egyet is értenék, az ami igazságtalan, hogy a kisjövedelműek fognak a legjobban szívni mivel még az adójóváírást is kivezetik az kb. 10000 Ft havonta, és van akinek igen is sokat számít. A bruttósítás nagyon is jó dolog, ehhez tényleg ideje volt már hozzányúlni, és egy kicsit a közalkalmazottak alá is lehet fűteni, mert nekik mindig is a legjobb volt. orvos,nővéreket azért hagynám, ott így is alig vannak már. Mávosokkal kezdeném a leépítést, meg az aktatologató hivatali dolgozókkal.

A másik a banki szféra megadóztatása, ez is nagyon jó dolog, mert rohadtul megérdemlik, de az a baj, h aza 200 milliárd az ügyfeleken lesz leverve, noha mindet nem tudják behajtani rajtuk, azt el fogják követni, hogy kisebb legyen a vesztesége. Tömegesen fognak a hitelek bedőlni.

A többi ezen kívül szerintem is jó dolog, kellettek már. Igen is szolgáltató cégekre is ráfért már, hogy valaki korlátozza őket, mert a vérét is a rezsire fizeti az ember.

2010. jún. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Valaki meg tudná mondani hogy hol találom ezt a 29 pontot? Mert nem nézek tv-t (gondolom ott mondhatták el, nem tudom) és annyit beszélnek róluk, hogy már én is kíváncsi lettem :)


15/f

2010. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Engem csak az zavar, hogy nem részletezik a hogyan?-részt."


Ezen mindig jókat mosolygok. Még is hogy érted, hogy hogyan? Mesélje el egyenként 3-4 órában az összes intézkedés mikéntjét? Nem gondolod, hogy nekünk egyszerűsített formában tálalják?

2010. jún. 9. 19:45
 9/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, igen, mesélje el, 3-4 órában. Jogunk van tudni.
2010. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igen, pont arra van ideje, hogy napi 12 órában 3-asával neked meséljen... B@szki, ennyire nem lehetsz gyöpi... Ki vagy Te, hogy neked külön el kell mesélni?
2010. jún. 9. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!