A királyság visszaállítása megoldást jelentene a pártok és politikusok okozta megosztottságra?
Vajon jó értelemben vett változásokat okozna-e hazánk számára, ha visszaállítanánk az amúgy az emberek megkérdezése nélkül megszüntetett királyság államformáját?
Uralkodónak hívhatnánk a magyar trónra egy Észak- vagy Nyugat-európai királyi ház sarját, akár férfit, akár nőt (bár szerintem hölgyek alkalmasabbak ilyen vezetői szerep betöltésére, hiszen pl. empatikusak, ugyanakkor kellően ravaszak de szelídek is).
Tudok olyan mostani politikusokról és közéleti személyiségekről, akik ugyancsak támogatnák ezt, pl. a Jobbik elnöke: Vona Gábor nyíltan kijelentette, hogy a királyság híve, Kerényi Imre pedig a felvilágosult abszolutizmust javasolta kormányzati formának.
Tehát vajon segítene a nemzeti összetartás és összetartozás érzését erősítenie, gazdasági-politikai virágzást okoznia egy, a pártok felett álló állandó tekintélynek, akihez mindenkinek igazodnia, engedelmeskednie és szavára odafigyelnie kellene, és mint a Szent Korona viselője, jogot formálhatna annak országaira, azaz kizárólagos hatalma lenne a Kárpát-medencei régió felett?
Akkor meg lennének köztársaságpártiak, akik múltba révedéssel, meg hasonlókkal vagdalkoznának, meg mibekerülezazegészazadófizetőknek - eznének.
Lennének royalisták, akik meg istenként tisztelnék a királyi családot.
És ez a két csoport ölné egymást napi szinten.
Ja igen, ez eszembe sem jutott. Ki legyen a király?
Ebből lenne akkora hacacáré, hogy ahhoz képest a 2002 - es választási kampány közönséges kofalárma volt.
Néhány royalista szerint nem kell olyan messzire menni, még élnek Árpád-vérű Habsburgok:
Ettől függetlenül a Habsburgok eléggé népszerűtlenek, szóval tényleg egy másik uralkodó családot kéne választani.
hát jó lett volna...
én mindenesetre Szent László lovagkirályra szavazok.
Kösz, nem. A 21. században ideje lenne már a tekintélyelvűséget meg a diktatórikus, autokratikus rendszereket kivágni a történelem szemétdombjára, ahova valók.
Így is merő autokrácia már az ország, nem hiányzik még egy királyság is. Nemzeti összetartásból meg nem lehet kenyeret venni.
Abban mondjuk van igazság, hogy egy király sokkal inkább magáénak érzi az országot, sokkal inkább érdeke, hogy társadalmilag és gazdaságilag fejlődjön. Királyi dinasztiáknak nagyon fontos volt, hogy jól menjenek a dolgok. A legtöbb uralkodó ezért az ország érdekeit a személyes érdekei elé helyezte.
Egy politikus ezzel szemben csak a saját érdekeit nézi, tudja, hogy csak ideig-óráig van hatalmon, ezért ezalatt igyekszik minél jobban megtömni a zsebét.
Ha összehasonlítjuk a kettőt, mint a király, mind a politikus a családja érdekeit helyezi előtérbe, csak míg a királyi család érdeke általában egyezik az ország érdekével, addig a politikus család érdeke pont az ország érdekeivel ellentétes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!