Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor mennyi migránst...

Most akkor mennyi migránst kellene befogadnunk - 2300 körülit, vagy 10. 000 körülit, mert újabban ezt a nagyobb számot is hallottam (tegnap este a szuper tv2 -n)?

Figyelt kérdés
2018. márc. 6. 11:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

9-es


Különböző nyilatkozatok szerint azokból az országokból telepítenék át a már elbírált menekülteket, ahol jelenleg túl sokan vannak. Pl: Görögörszág, Olaszország, Németország, Svédország, stb. Tehát éppen az elbírálási jog sérülne.

A baloldal arra hivatkozik, hogy "úgy sem maradnának Magyarországon".

De. Kénytelenek lennének, mert csak itt kaphatnának segélyt. Remélhatőleg nem annyit mint pl. Németországban (most láttam egy riportot egy szíriai férfivel, aki négy gyermekre és két feleségre kap segélyt, "dolgozni nem tud, mert a családdal kapcsolatos elfoglaltsága nem engedi", "ő nem tudja, hogy mennyit kap, mert folyószámlára érkezik a pénz, s ő csak kártyával fizet..." (Valaki kiszámolta: összesen kb. havonta 5000,- eurót.)

Ausztria felé a határt kerítés (akarom mondani szárnyas kapuk) védik. A németek is védik a határokat.

2018. márc. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Csak morgok magamban, hogy nem rakhatnak irreális terhet egyik országra sem az "uniósok" - és azt végképp nem értem, hogy szavazhatta meg ennyi tagállam ezt a kvótát. Nem az 1200 -zal van gondom, hanem a 10 000 -rel...
2018. márc. 6. 17:05
 13/17 anonim ***** válasza:

11


Nem igazán értem, hogy ezt miért nekem címezted.


Kérdező


Nincs szó 10 ezerről, csak a Fidesz propaganda ijesztget, hogy,, akár az is lehet,,, meg,, mi lenne ha,,

1294 a helyes szám.

2018. márc. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13.


Ez úgy néz ki, hogy a migránspártiak amíg lehet, tagadnak, ha már nem lehet, hazudnak.


Az elején az volt, nincs is migránsprobléma, aztán nincs is kvóta, aztán mit árt nekünk ha befogadunk 1294 - et, meg sem kottyan. Aztán már nem kell befogadni, csak elbírálni a kérelmeket.


Majd így lesz a 10 ezerrel is. Már itt, ma írták, a 10 ezer nem is olyan sok.


Végül is, amíg nem jön 9.8 millió + 1 fő, addig még mindig többségben vagyunk.

2018. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Idézlek:

"Az Európai Unió Tanácsa által hozott kötelező kvóta döntés értelmében 1294 ember menekültkérelmét kell elbírálnunk."

EU-tisztségviselők, többek között a migrációs biztos (Dimitrisz Avramopoulosz) a 11-esben leírtak szerint nyilatkozott.


És igaz, az 1294-es kvóta már nem él, most már felső korlát nélküli elosztásról van szó, illetve felmerült egy elosztási rendszer, mely szerint a magyar "kvóta" évi 10600 fő körül alakulna.

2018. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

A 12 -es hozzászólásomban nem címeztem én a 11-nek - bocs', ha úgy értette - csak úgy általában gondoltam.

Most már nem emlékszem, hogy melyik azutáni hozzászólótól olvastam a "migránspárti" kifejezést. Szerintem ilyen nincs is. Miért lenne valaki migránspárti a saját jól felfogott érdekeivel ellentétben. Kinek jó az, ha idefogadunk 10.000 migránst. Nemhogy évente, hanem mindösszesen is.(?)

2018. márc. 6. 19:42
 17/17 A kérdező kommentje:
bocs, helyesbítek, a 13 -nak nem címeztem (de, mint írtam, senkinek nem címeztem...
2018. márc. 6. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!