Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisztek az MSZP-nek,...

Miért hisztek az MSZP-nek, meg az LMP-nek? Miért nem nézitek végig Orbán beszédét, mielőtt véleményezitek az intézkedéseket?

Figyelt kérdés
Láttam az RTL híradót... Megint nem normálisan közvetítik a híreket, de ez nem új. Nem értem, hogy egyáltalán miért hallgatja meg bárki is az MSZP szövegét? Eddig is hazudtak folyton, miért ne hazudnának most? MSZP propaganda kezdődik megint. Az új vezér elv, a "Fidesz a gazdagokat támogatja.". Tényleg fel kell még ülni nekik? Nem lehetne csak simán mosolyogni rajtuk? Ezt a laikusoktól kérdezem, nem a vér gyöpi szociktól. Kérdés felvetését a minimálbérrel kapcsolatos aggályok indokolták. Ne féljetek tőle, csak az MSZP akar már megint hazudni. Nem fog senki sem kevesebbet keresni. Sőt!
2010. jún. 8. 21:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%

Én tudom, de hiába magyarázok. Ma a 40%-ossal és a többiekkel egész nap ebből álltunk ki, hogy ezt magyaráztuk, de nem értik :( Erre nem tudok mit mondani :(

Ha bárki kéri mindenkinek nagyon szívesen elmondom, hogy miért jár jobban a minimálbéres, de láthatóan egyik fülön be másikon be :(

2010. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
40%

A Fidesz nem a gazdagabbakat támogatja? Ne haragudj, de mi mszp alatt jobban éltünk


panelproli

2010. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
58%

Az RTL nem maszopos párttévé, már fideszes.


Ezzel a "ha-valakinek-nem-tetszik-a-fidesz-akkor-biztos-szoci" mentalitással jobb ha leálltok.Megsúgok valamit: a választáson több mint a zemberek fele el sem ment szvazni, ergo pont lesz@rták orbánt meg fletót is.Biztos van belőlük ezen az oldalon is, itt nem csak fidesz-vs-mszp párharc lehetséges.


Tényleg a gazdagok járnak jobban, nemhiába váltották le őket 2006-ban.

Aki minimálbérre van bejelentve és tényleg annyit keres, most ő is adózni fog 16%-ot, aki pedig 300 000-t keres az meg még többet vihet haza.

2010. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Pfff... Ezen az áron Te ne éljél jobban! Köszi!
2010. jún. 8. 21:25
 5/29 anonim ***** válasza:
58%

Bocs, de mindenkinek meg volt a lehetősége szavazni nem? Akkor? Ne most járjon a szájuk...nem éltek a lehetőségükkel.


Te pedig nem értesz ahhoz, amit Orbán mondott. Hallgasd meg még egyszer, nézd át ezt az adórendszert, elég sokan értjük, ha szeretnéd szívesen elmondjuk neked is.

Szerintem nem lehet azt mondani, hogy a gazdagoknak kedvez. Épp most mentette meg azokat, akiknek elárvereznék a házát.


Egyébként amikor le lett váltva, az hogyis volt? Emlékezz csak vissza ki mennyi szavazatot kapott.

2010. jún. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
43%

Lehet,hogy nézted az RTL-híradót,de én nyilván másik RTL-t néztem mint te! A tudósítás végén bemondták,hogy a teljes beszédet VÁGATLANUL megnézheted a hírportáljukon! És én megnéztem,bár nem szeretem Orbán mellébeszéléseit!

Az elmult 8 évben a Fidesz folytatott propagandát,és legalább annyit hazudott és hazudik most is,mint az MSZP!

Abban teljesen igaza van MOST az MSZP-nek és az LPM-nek,hogy a program csak a gazdagoknak és a magas jövedelműeknek kedvez. A kiskeresetűek pedig ugyanúgy megszívják majd,mint az előző kormányzásuk idején. Örülj,ha te a jómódúakhoz tartozol,mert neked jobb lesz,de a többségnek nem.

Az előző kormányzásuk alatt is ezt tapasztalta a családom.Akkor még jobb volt,mint most lesz. Nem emeltek ugyan családipótlékot,nem vehettünk igénybe adókedvezményt,nagyon nehezen tudtunk pár millió kedvezményes lakáshitelhez jutni,mert nem voltunk többre hitelképesek. Nem volt otthon 80-100 millánk, és legalább félmilliós fizetésünk,hogy felvehessük a 30 milliós hitelt,melynek a kamatkülönbözetét azóta is fizetem én is sok kiskeresetű társammal a gazdagok helyett. Akkor a bankok Orbán miatt rekord nyereségre tettek szert.Ebből akar visszakapni most.Most még annyival is rosszabb lesz,.mint akkor,mert akkor legalább nem rakott ránk plusz adót,mint most.

Tudod,azt szokták mondani,hogy kutyából nem lesz szalonna. Ezért nem hiszek a Fidesznek.

Mielőtt megvádolsz,nem vagyok és nem is voltam MSZP-s,csak egy kiskeresetű,35 éve a MÁVNÁL dolgozó jegyvizsgáló,havi 90.000.- Ft-ért.

2010. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Jah, megint eltévedtem. Hogy nektek az a bajotok, hogy a Fidesz nem ad 23. havi nyugdíjat, 15. havi fizetést, nem ad 25 féle segélyt, és nem ad mindenféle egyszeri juttatást? Azt hittem, az mindenkinek világos, hogy ezen az osztogatás témán már túl vagyunk. Hogy lehet egy olyan intézkedés miatt szeretni egy pártot, ami kib*szik az országgal? Persze, hogy a panelpatkányoknak kedveztek. MElvégre ők a szavazó bázis. Azzal ne törődjetek, hogy az ország többi részével mennyire kitoltak.
2010. jún. 8. 21:31
 8/29 anonim ***** válasza:
47%
Na mivel látom még mindig nem érted mit magyarázok és tényleg nem, ezért nem fektetek most ebbe több energiát.
2010. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%

21:25 Mi ?


21:28 szavazni lehetett persze, csak nem volt mire :D

Tudod a szerényebb életkörülmények között élőkből van több Magyarországon nem a polgári középrétegből.

2010. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Jah, hogy vasutas vagy? :DDDDDDD Az egészen más. :)
2010. jún. 8. 21:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!