Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akar a jobbik erős...

Miért akar a jobbik erős kisvállalkozásokat?

Figyelt kérdés
2018. febr. 26. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Mert egy normális országban a kisvállalkozások egy nagyon fontos részét képezik a gazdaságnak, ugyanis rengeteg embernek adnak munkát, azon kívül a kisvállalkozások jellemzően belföldi magánemberek kezében vannak, szemben a multikkal, akiknek csak leányvállalata van itt, ergo, a kisvállalkozások inkább tartják belföldön a tőkét, mint a nagy cégek.


Csakhogy itt Magyarországon jelenleg minden a nagy cégeknek kedvez, míg egy kezdő vállalkozás - mivel semmiféle könnyítést nem kap - belefullad az adókba, mielőtt meg tudna erősödni.

Külföldön a kisvállalkozásokat adókedvezményekkel segítik, van, ahol egy bizonyos bevételig, vagy bizonyos ideig egyáltalán nem is kell adóznia a kisvállalkozásnak. Itthon meg még egy szalmaszálat nem tettél keresztbe, de máris fizesd az adót...

2018. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Mert kellene a középosztály.

Az mondjuk már más kérdés, hogy a Jobbik vajon mennyire akarja ténylegesen azokat a kisvállalkozásokat.

Csak mert mindig, amikor a véleményüket olvasom vagy hallgatom, akkor mindig arról beszélnek, hogy ők majd személyesen kézbe veszik a problémákat és megoldják.

A gond az, hogy ez az államilag megoldjuk módszer nem működik. Eddig sem működött. Éppen ezen kellene változtatni.

2018. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

,,belefullad az adókba, mielőtt meg tudna erősödni"


Nem mielőtt meg tudna erősödni, hanem mielőtt hivatalosan is elkezdene működni már csődbe megy és eladósodik több évre a tulaj.

2018. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom én az ilyeneket sosem szerettem, kb drágábban adják ugyan azt a dolgot/ szolgáltatást mint más nagyobb boltok/vállalkozások.


Szerintem ha valaki nem tudja olcsóbban adni/csinálni nincs rá szükség... nem kötelező neki vállalkozást vezetni

2018. febr. 26. 14:50
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Multi megteheti, hogy olcsóbban adja, magyar nem, mert beledöglik.
2018. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
A Fidesz miért akar erős Mészáros Lőrinceket?
2018. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

A legtöbb nyugat-európai országban a kis és középvállalkozók húzzák az országot.


Kelet-Európában viszont a multicégek, ami nem túl egészséges.

2018. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4, Drága barátom! Hallottál olyanról, hogy minőség?
2018. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért mert a kisvállalkozások képesek hozzáadott értéket adni a gazdasághoz, az ország működéséhez. Olyat ami érték és időtálló.


Az audi meg a többi gondol egyet - vagy kénytelen rá - aztán kalap kabát, megy velük még több ezer vállalkozás, van még pár ezer bérmunkát idehozó külföldi cég, de ezen kívül mi van még az országban?


Nem tudom ki emlékszik a nokiára? Hova lett? Egyszerű divat elsöpörte, mintha sose lett volna. Senkit nem érdekelt a dolgozók mit akarnak, mi a jó nekik.


Ezeken a helyeken a magyarok 90% -a szalagmunkát végez. Kell ez is, de nem hiszem hogy csak erre a rabszolgamunkára lenne alkalmas a magyar nép.


Arról nem is beszélve, hogy az ország egyes régióiban adnak munkát, máshol meg csak a nagy üresség, sivárság.


Ezeken kívül a legnagyobb munkáltató a teszkó, aztán a még igénytelenebb cba -k, meg coop -ok. Hát én nem tudom, de szerintem többet is ki tudnánk hozni magunkból, csak nem a szalagok mellett három műszakban.

2018. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A KKV-k többek között:

-stabilitást adnak a gazdaságnak

-növelik a versenyt

-elősegítik egy képzett réteg létrehozását

-a megfelelő szabályozási és adókörülmények kialakítása után további befektetés nélkül hoznak létre értéket

-csökkentik a központosítást, élhetőbbé teszik azokat a területeket is, ahol nincs multi

-a pénzt helyileg forgatják vissza

2018. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!