Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarja ránk "erőszakólni...

Miért akarja ránk "erőszakólni" a migránsokat az EU? Olyan, mint a Szu?

Figyelt kérdés

Én szeretem a spenótot, de nem akarom mindenkire ráerőszakólni, mindenféle zsarolással, mint a 7.-es cikkely meg az "atombomba" Brüsszelben. Szerintem úgy helyes, hogy mindenki saját maga határozza meg mit egyen. Kit fogadjon be saját hazájába. Az EU miért erőszakoskodhat? A Szovjetúnió csinálta ezt, hogy amit akart azt ránkerőszakolta.


Miért zavarja az EU-t, hogy mi nem fogadunk be migárnst? Miért kell ezt kikényszeríteni tőlünk?



2018. febr. 19. 19:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
60%

#30


"De nekik mi közük van ahhoz ide mi kit engedünk be?"


Nem érted?


Ezek a Római Birodalom óta gyarmattartó országok, és minet is gyarmatnak tekintenek, és nem fér a fejükbe, hogy van bátorságunk nem egyetérteni.


Ők úgy gondolják, hogy bevándoroltatják a tömegeket, kimagozzák z írástudókat, a többieket meg áttolják hozzánk.

Ahogy az afrikaiakat se kérdezték meg, hogy egyetértenek-e azzal, hogy a legjobb termőterületeken Európának termeltetnek kávét meg kakaót, úgy minket se akarnak megkérdezni, hogy örülünk-e a feleslegnak.

2018. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 A kérdező kommentje:
# 31/31 Teljesen egyetértek veled. Az a legnagyobb baj, hogy ezt a XXI.században még el lehet játszani egy "független" országgal és vannak köztünk, akik tapsolnak neki -.-
2018. febr. 20. 18:57
 33/68 anonim ***** válasza:
40%
Az a kérdés nem merült fel benned, hogy miért akarja Orbán ránk erőszakolni a kétharmadát, olyan, mint Putyin? :D
2018. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
78%

Eygetértek abban, hogy bizonyos vallások nem ide valók, mondjuk ki, a muszlim vallással van leginkább probléma, nem a menekültek befogadásával. ha ezek japán menekültek lennének senki nem őrjöngene, ugye? De az eu sz orbánpropagandával ellentétben mindezidáig csak menekültek ideiglenes befogadását erőszakoskodta a tagországoktól, a kvóta mennyiségű embernek nem kell végleges helyet vagy állampolgárságot biztosítani! Menekültek, menekült státusszal.


Ami aggasztóbb az a migránsáradat (nem menekült, mint az eu kvótások!) amit orbán varrt a nyakunkba egy büdös nagy adóssággal egyetemben, csak azért, hogy ők megszedjék magukat a közvetítő cégekkel (mutyi).


Remélem nem jön el az idő, mikor valóban állampolgárságot kellene adnunk a muszlimoknak, ha igen az ellen harcolnunk kell majd. De jelenleg nem ezzel, hanem orbán korruptságával és migránsaival van problémánk.

2018. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
25%

34.


Ha valakit vádolsz valamivel, azt bizonyítanod kell. És máshol olvasott állítások nem számítanak bizonyítéknak.


Azt is észre kéne venned, hogy az EU jól felépítve keveri a menekült/migráns szavak használatát. Először valóban csak 1200 körüli menekült ELBÍRÁLÁsáról volt szó, aztán ua. menekült ÁTVÉTELÉről, először önkéntes, aztán kötelező kvóta szerint. Aztán bevándorlókról lett szó, kívánatos/szükséges munkavállalókról, ésígytovább. És szírekről főként.


Manapság meg felső határ nélküli, folyamatosan elosztandó, akárhonnan a világról özönlő akárkikről.


Még szerencse, hogy olyan kormányunk van, akik résen vannak, és nem dőltek be az első lépésben.

2018. ápr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
27%
Jó kérdés, úgy látszik az uniók hasonló képpen működnek.
2018. ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
65%

Az EU nem erőszkolja a migránsokat ránk, hanem mi önként vállaltunk bizonyos kötelezettségeket a csatlakozási szerződésben: közte azt, hogy a Tanács (Európai Unió Tanácsa, más néven Miniszterek Tanácsa) döntéseinek alávetjük magunkat.


A Tanácsban ugyanolyan szavazati jogunk van, mint mindenik másik országnak (a kilencszer nagyobb Németországnak is csak egy szavazati joga van, mint nekünk!), a külügyminiszter képviseli a magyar kormányt (Szijjártó).


A Tanácsban NÉGYÖTÖDDEL LESZAVAZTAK, demokratikus módon: 28 tagállamból 23 igennel szavazott, 1 tartózkodott, 4 pedig nemmel szavazott (rajtunk kívül Románia, Szlovákia és Csehország is).


Teljesen demokratikusan leszavaztak négyötödös többséggel. Csak mi egy elmaradott, posztkommunista nemzet vagyunk, akik nem értjük még a demokráciát (kivéve itthon, mikor azt kell megmagyarázni, hogy egy fiktív kétharmad miért uralkodhat teljhatalommal)...

2018. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
77%

A Szovjetunióban NEM VEHETTÜNK RÉSZT A DÖNTÉSEKBEN, hanem Moszkva diktált. Nem is csak a szovjet tagköztársaságok fölött, de a csatlósállamok fölött is Moszkva döntött.


Sőt, ma is Moszkva diktál az Eurázsiai Unióban, amit az EU alternatívájaként létrehoztak.


Az EU-ban viszont A RÉSZVÉTELÜNKKEL DÖNTENEK, DEMOKRATIKUS MÓDON!


A Tanácsban és a Bizottságban egyenlő szavazatunk van, az EP-ben pedig pozitív diszkriminációval fölülreprezentáltak vagyunk.


A kvótáról a Tanács döntött, amiben egyenlő szavazati jogunk van a németekkel, franciákkal, náunk ötször-tízszer nagyobb nemzetekkel is!


Az a mi elmeroggyantságunk, ha nem fogjuk fel, mi is a demokrácia, és mit jelent ha LESZAVAZ A TÖBBSÉG.

2018. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
59%
38-as. Nem vitatom a demokrácia alapelvét, de ne magyarázd már meg, hogy teljesen normális, hogy figyelmen kívűl hagyják a V4 tagországok véleményét! Ez minden csak nem demokratikus! Szavazás ide vagy oda, az unió arra épült, hogy minden tagország véleménye fontos. Többek között az unió azért is jött létre, hogy ne legyen több háború az európai országok között! Ennek tekintetében egyetlen tagország véleményének figyelmen kívűl hagyása is bűn!
2018. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
61%

Mindig a V4 dumával jöttök, de a kvóta ügyében sem voltak egységesek a V4-ek (Lengyelország megszavazta a Tanácsban!). A kvótaperből már Csehország is kiszállt, Magyarország Szlovákiával kettecskén perelt - és veszített jogerősen.

Mostanra a legtöbb kérdésben Magyarország teljesen egyedül maradt.


Úgyhogy nem értem, milyen V4- álláspontról beszélsz, amikor a V4-ek ködös nyilatkozatok kiadásán túl semmiben nem egységesek, össze-vissza szavaznak...


Másrészt önmagában is hülyeség, hogy az 550 milliós lakosságú EU úgy táncoljon, ahogy az alig 50 milliós V4-ek diktálnak neki. A V4 különben nem az EU szerve, egy teljesen más államszövetség.


Az EU-ban bizonyos döntésekhez konszenzus, másokhoz minősített vagy egyszerű többség kell. Ezt aláírtuk, csatlakozási szerződésben vállaltuk.


Ha mindenhez konszenzus kellene, Magyarország már megbénította volna az EU működését.


Az EU létrejöttének nem az volt az egyetlen célja, hogy ne legyen háború, hanem az is, hogy az európai országok együtt, összefogva világhatalmi tényezővé váljanak, az USA, Kína, Oroszország vagy épp a Brit Nemzetközösség, no meg az Arab Liga mellett.


Ehhez már így is túl lassú és bürokratikus, túl sok a konszenzusos döntése, túl lassú ès bizonytalan a cselekvőképessége.


Magyarország Putyin kutyájaként megvétóz MINDEN konszenzusos döntést már így is: nem a V4-ék, EGYEDÜL Magyarország vétózta meg az EU-Kína megállapodást és most a napokban az EU-Afrika csúcs megállapodás szövegét (pedig az a migráció visszaszorításáról is szólt).


Ez így RÖHEJ: egy tízmilliós kis elmaradott, velejéig korrupt, posztkommunista illiberális kleptokrácia maffiakormánya blokkolja az EU 540 millió lakosát tömörítő 27 másik tagállam KONSZENZUSÁT fontos kérdésekben.


2015-ben zajlott egy példátlan migrációs válság, és az olasz, görög menekültügyi rendszer az összeomlás szélén állt: míg mi vertük a nyálunkat és kerítést építgettünk, nekik erre ESÉLYÜK SEM VOLT. A tengerre nehéz szögesdrótot rögzíteni... Hogy akkor ez a két ország nem omlott össze, az igenis a kvótának volt köszönhető (a magyar maffiakormány hazugságpropagandájával ellentétben ugyanis a kvóta CSAK ÉS KIZÁRÓLAG Görögország és Olaszország tehermentesítését célozta, CSAK onnan osztott szét menedékkérőket, HAZUGSÁG, hogy Németországból vagy Franciaországból akarták így visszaküldeni a „selejtet“, HAZUGSÁG, hogy a Magyarországon át Nyugatra vonult migránsokat akarták szétosztani!!!).


Ha egy ilyen válsághelyzetben az EU konszenzusra törekszik, ha Románián és Magyarországon múlik a döntés, mire minden xar kis illiberális szemétdomb maffiakormányát meggyőzik, Görögország és Olaszország összeomlott volna és anarchiába süllyed.


Az EU A SZOLIDARITÁSRÓL IS SZÓL!!!! Hogy nem hagyják egymást a csávában a tagállamok.


Sajnos Magyarország ámokfutása bizonyítja a leginkább, hogy az EU-ban így is túl sok a konszenzusos döntés, amit egy áruló tagállam meg tud torpedózni, mindenki más ellenében. Az EU-Afrika csúcs az élő példa rá...


Az egyetlen kiút a kétsebességes EU kiépítése, hogy legalább a demokratikus „belső mag“ gyorsan és hatékonyan tudjon reagálni. Ha ez nem történik meg, az EU eljelentéktelenedik a világpolitikában az USA-val, Kínával, Oroszországgal szemben, az európai népek pedig kicsi nemzetállamokba szorulva előbb-utóbb a valódi nagyhatalmak gyarmataivá válnak - ez nem kérdés.


Egy egységes európai államszövetség viszont Lengyelország, Magyarország, Románia és Bulgária nélkül is 480 millió lakossággal bírna, a világ egyik legerősebb közös pénznemével (euró), legerősebb gazdaságával és egyik legütőképesebb hadseregével rendelkezne (a francia, spanyol, olasz, német stb. haderő egyesített erejével).


Nincs más kiút, ha Európa tényező akar maradni Kínával, az USÁ-val, az orosz vezetésű Eurázsiai Unióval, az Arab Ligával, a Brit Nemzetközösséggel és más világhatalmi tényezőkkel szemben. Ebben Magyarország csak fölösleges akadályozó tényező.

2018. ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!