Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a jobb egy országnak...

Mi a jobb egy országnak hosszútávon, MSZP módra vagy ha Fidesz módra gazdálkodik? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Erre gondolok:


MSZP: magas hitelállomány de kevesebb lopás, kevesebb megszorítás, jobb életszínvonal


Fidesz: kisebb hitelállomány, több megszorítás, alacsony életszínvonal


Tudom, hogy sokan majd mondják, hogy az MSZP hitelfelvételét meghúzta a válság, de most tekintsünk el ettől.


2018. febr. 15. 16:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, te melyik ország statisztikáit olvasod, talán inkább tanulmányozd a magyart:


"A szegénységi küszöb – 77 680 forint – alatti jövedelemből a teljes népesség 13,4 százaléka, 1 millió 293 ezer ember élt tavaly, 105 ezerrel kevesebben az egy évvel korábbinál. A szegénységi küszöböt a KSH a felmérés alapjául szolgáló uniós módszertan szerint állapítja meg."


" a súlyos mélyszegénységben élők aránya, akikre mindhárom szegénységi típus jellemző, 2016-ban 1,2 százalék volt, szintén csökkenő tendenciát jelez. "


[link]

2018. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Minden estre a ma publikált kutatásban csak 10%-on áll az MSZP+Párbeszéd, lehet drukkolni, hogy kiessenek. Kb ez az egy izgalmas tétje van a választásnak, erre érdemes csak koncentrálni. Valahogy a választópolgárok nem nagyon hiszik, hogy az MSZP jól tudna kormányozni...
2018. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
a kakinál a fos nem jobb, mindkettő szar csak kinézetre más
2018. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

# 9/13 Időpont ma 18:51


Ha a korrupció, a teljesítmény hiánya, a válságos kivándorlási adatok, az egészségügy, az oktatás állapota a lehetőségekhez képest stb.. lenne az oka a kormányváltásnak, akkor olyan gyakran váltogatnánk itt kormányokat, mint a magyar válogatott szövetségi kapitányokat...


De nem erről van szó. Nem azért váltották le Gyurcsány/Bajnai kormányt (sajnos) mert hazudtak, mert loptak, mert semmit nem csináltak... Hanem azért mert túl hülyék voltak az emberek ahhoz hogy felfogják hogy a világválság az oka a az életszínvonaluk rohamos csökkenésének... És nem a kormány. Persze a kormány is tetézte a dolgot, de hát most sem zavar senkit az hogy 2010-2018 között Románia vagy Szlovákia egy főre jutó gdp-hez több dollárt adott hozzá mint a magyar...


Ha annyira felszínes vagy hogy a leglényegesebb dolgot, a nemzetközi viszonyokat kihagyod az összehasonlításokból, és ilyen esztelenségeket beszélsz hogy a Fidesz Jobb, mert az MSZP alatt nagyot zsugorodott a gazdaság, akkor nincs kivel beszélni, már ne haragudj meg...

2018. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

ma 18:55


Te az origo cikkeiből tájékozódsz, én olvastam régen is az origot, hidd el ma már nevetséges az ő cikkeiket idézni. Én a KSH ún. létminimum alatt élők statisztikájáról beszélek amit 1990 óta minden évben elkészített míg a Fidesz beszüntette és ekkor a Policy Agenda folytatta. Mindenképp független, nem a Fidesz által megvásárolt sajtókból tájékozódj:

[link]

[link]

[link]

[link]


De mutatok neked egy nagyon érdekeset, mielőtt nem vette meg Matolcsy fia az origot-t érdekes ott is megírták a tutit, például ilyenek még megjelentek:

[link]

2018. febr. 15. 19:29
 16/18 anonim ***** válasza:
57%

" A cég több mint 1700 háztartás fogyasztását figyelte meg."


Na, ez aztán marha reprezentatív :))

2018. febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Több mint elég 1700 háztartás költségeinek megfigyelése ahhoz, hogy belődd, mennyiből lehet minimum szinten megélni egy hónapban egy családnak. Szerinted mitől nem? Szerinted mennyi lenne ez az összeg azzal szemben amit PA megmért? Ezt a KSH is és minden statisztikát végző hasonló értékek megállapításával végzi. Ez olyan -valamibe csak meg kell próbálnom belekötni- szint.
2018. febr. 15. 20:06
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Hat, egyszer kipróbálhatnank a kisebb hitelállomány, kevesebb megszorítás, kevesebb lopás, magasabb életszínvonal "konstrukciót".
2018. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!