Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gépjárműadó co2 alapján...

Gépjárműadó co2 alapján teljesítmény, gyártási év és vételár helyett?

Figyelt kérdés

Gépjárműadó alatt értem az összes gépjárművel kapcsolatos kiadását az embernek. vásárláskor az adó, éves adó, helyi önkormányzati adók, üzemanyag, stb.


Tudom, hogy van elektromos autó kedvezmény és mentesség. De ha valóban támogatja a kormány a környezetünk és egészségünk megóvását, akkor azt nem értem, hogy ha az én autóm fele annyi mérgező gázt bocsát ki mint egy régi füstgép, akkor miért kell többet fizetnem?



2018. jan. 28. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Leszarják a cod.
2018. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"akkor azt nem értem, hogy ha az én autóm fele annyi mérgező gázt bocsát ki mint egy régi füstgép, akkor miért kell többet fizetnem?"

Mert így van a törvényben...

2018. jan. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Akkor mindenki fóxvágent fog venni, mert annak alacsony a céója :)
2018. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
A vételár amúgy nem számít bele a gépjárműadóba. Az átírási illetéknél sincs jelentősége. Sőt: az adásvételinek nem is kötelező eleme a vételár (csak az, hogy amúgy visszterhes volt-e a tulajdonjog-átruházás, azaz fizettek-e érte).
2018. jan. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hulyeseg ,mert a co2-t gyari adat alapjan neznek, es az meg koszono viszonyban nincs a valosaggal.
2018. jan. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát akkor rátennék a mérőre. Amit gondolom így is, úgy is megtesznek.
2018. jan. 29. 06:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!