Így meg lehetne valósítani, hogy a politikusok teljesítmény alapján kapjanak bért?
Lenne egy alap összeg, csak a példa kedvéért bruttó 500 000 forint. Ezután két szempontot vesznek figyelembe: az ország gazdasági helyzetét és az ország lakosainak véleményét.
Fél évente lenne újra vizsgálva az ország gazdasági helyzete. Ha nő a GDP és fejlődik az ország, emelést kapnak ( pl.: 2,5%-os GDP emelkedés után 4-szer annyit, 10%-os béremelést ), ha viszont csökken, akkor csökkentik ( pl.: 1,5%-os visszaesés után szintén 4-szeres, azaz 6%-os csökkentést ).
A másik szempont az emberek véleménye: fél évente kiküldenek egy kérdőívet minden egyes állampolgárnak, hogy "jobban él-e" ( vagy valami hasonló ), és ha az emberek több mint fele mondja, hogy jobban él, akkor akkora emelést kapnak, ahány % mondja pluszba ( tehát hogy egyértelmű legyen: ha az emberek 75%-a mondja, hogy jobban él, akkor az 50% feletti %, ez esetben 25% számít, ennyit kap pluszba ), ellenben ha az emberek több mint fele mondja, hogy nem él jobban, akkor akkora csökkentést kapnak, amennyien a felén túl mondják ( pl.: az emberek 60%-a nem él jobban, akkor 10%-os csökkentést kapnak ).
Természetesen minden félévben az alaphoz viszonyítanák a számokat, tehát hiába volt az előző félévben összesen 30%-os emelés ( és ezáltal 650 000 forintos fizetés ), ha a következőben csupán 5% ( 525 000 forint ) jut, mert nem fejlődött az ország vagy az emberek nem élnek jobban.
Ja! Lenne egy összeg. Viszonyítanák. Azt is tudod kik?
Mert a probléma itt nem az "összeggel" van, hanem azzal, hogy vannak, akik bármilyen "összeget" megállapíthatnak, bármilyen szabályt alkalmazhatnak. A kutya se törődik vele. Csak mondogatják: ejnye ejnye. Tudod te, mennyire meg lehet szokni a zümmögést? Minek lecsapni a szúnyogra, ha nem csíp? Az ilyesmi elvonja a figyelmet fontosabb dolgoktól. A gyarapodástól.
Nem. Az ország gazdasági fejlődése vagy gdp változása sokszor nem a politikusok érdeme (pl ha sok lehívható EU forrás van akkor nő a gdp akkor is, ha azt sz_arul használják fel), illetve lehetséges olyan döntés, mely rövid távon gdp csökkenést okoz, de hosszú távon a hasznunkra válik (tehát kvázi a jó döntésért cserébe büntetve lennének a politikusok).
A népharag meg a kommunikációról szól: ha megmagyarázzák nekünk, hogy miért nem büdös a sz_ar, akkor magas fizetést kapnak, míg ha jól döntenek de rosszul kommunikálnak, akkor büntetést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!