Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Másnak is vannak ilyen ismerős...

Másnak is vannak ilyen ismerősei a politika kapcsán?

Figyelt kérdés

A)

Nekem szerencsére már csak múltbéli barátom (lány, huszonéves). Azt mondta, nem érdekli a politika és nagyon távol tartja magát tőle. Pedagógus. Gondoltam, beszélgetek vele oktatásügyi kérdésekről, amik a legtöbb embert valamilyen módon érintenek. Én nagyon nem értettem azzal egyet, hogy 4-ig bent kell maradni a kicsiknek az iskolában és annyi tanórájuk van, amennyi nekünk sose volt. Erre a barátom "betapasztotta" a számat, hogy ne beszéljek erről, "mert ez politika". Ha oktatásról és a gyerekek helyzetéről beszélek, az neki mint pedagógus számára nem szakmai kérdés, hanem "politika". Szerinte az is felháborító, hogy még 2016 elején tüntettek a Kossuth téren oktatásügy miatt. Szerinte ez csak politika.

Nemcsak pedagógus, keresztény is (katolikus). Azt már fel se mertem hozni neki, hogy az ő arab- és bevándorlófóbiája szöges ellentétben áll a pápa útmutatásával (a katolikusok vallási vezetője, fontos megjegyezni), és ebben annyira fedi a Fideszt vallásilag is, nemcsak az oktatási hozzáállásában.

Ahhoz képest, hogy nem érdekli a politika és próbálja távol tartani magát, részt vesz ikszes (KNDP ifjúsági szervezete) rendezvényeken és benne van mindenféle "nemzeti" elnevezésű programban.

Az összes eddig leírtak előtt történt még, hogy megkérdezte tőlem, mi a véleményem a belpolitikáról és a migrációs helyzetről - a politikától távol maradó barátom...


B)

Ezzel se tartom már a kapcsolatot. Ő is keresztény és pedagógusnak készül. Szintén úgy kezdte, hogy ő hozta fel a témát: mi a véleményem a migrációról és a belpolitikai helyzetről. Aztán, miután válaszoltam, ő is jelezte, hogy a politikától távol tartja magát, nem olvas híreket és nem néz TV-t, így nem hallott semmilyen korrupciós botrányról. Orbánt zsarnoknak neveztem, mire ő megsértődött - a politika iránt közömbös egyetemista.


C)

A családomon belül is vagyok olyan szerencsés olyan tagokkal bírni, akik "nem fideszesek", mégis mindig megvédik Orbánt a "nemtelen, hazug támadásoktól, ami a médiában folyik ellene". A testvérem is "nem fideszes", mégis a bérunió ellen van ugyanazokkal az érvekkel, amivel a Fidesz, állandóan Orbán migráns- és Soros-szövegét tolja, a Fidesszel 90%-ban egyetért és a fideszes média szövegét tolja. De nekem el kell hinnem, hogy ő "nem fideszes".


Vannak ilyen típusú ismerőseitek, hasonló jelenséget tapasztaltatok? Most ezek az emberek tényleg nem fideszesek és csak én látom beléjük?



2018. jan. 23. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Amikor egy egyetemi rektor fideszes propagandát terjeszt a diákoknak,ezen már meg se kell lepődni.
2018. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha meg fideszesek, akkor miért nem vállalják fel? Vagy ha nem azok, akkor miért védik meg állandóan Orbánt? Miért mondják szinte ugyanazt, amit a Fidesz?
2018. jan. 23. 13:14
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Vannak ilyenek. A fityeszes propagandának tökéletes célpontja az a réteg aki nem foglalkozik napi szinten a politikával, csak annyit szajkózzák a migránsokat, hogy ez megmarad bennük.
2018. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Hármasnál a pont. Nem kell foglalkozni vele, a plakátok, a háttérben szóló rádió, a kéretlen telefonhívások, a postaládába dobott propaganda, az tankönyvekben megjelenő politika, a beépített vezetők (igazgatók, rektorok, stb) iránymutatása pont elég ahhoz, hogy aki nem foglalkozik a politikával, az is beszopja a rendeszer üzenetét.
2018. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Vannak.
2018. jan. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3%
Nagyon egyszerű.Jelenleg Orbán Viktornak van olyan személyisége a politikában,akit az átlagember elfogad és egyet tud érteni a világszemléletével. Mivel teljesen reálisan közelíti meg a problémákat. Ettől még az emberek többsége tisztában van a politikai marketinggel vagy a rendszer hibáival,de ennek ellenére még mindig a kisebbik rossz elve alapján választ a többség pártot,jelen esetben a fideszt és Orbán Viktort.
2018. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Ma rendkívül kevés emberrel lehet objektíven politikáról beszélni.

Még aki fidesz-ellenes, az is átveszi a gyűlöletkampány elemeit tudat alatt, és eszerint viselkedik.

A fideszesek értelmesebbje óvatos. Ha fideszes vagy, talán beszél veled (de nem biztos), ha nem vagy az, letagadja, hogy politizál. A félelem is meglehetősen általános.

2018. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én nem tartoztam soha, és nem is fogok, semmilyen párthoz. Mégis van olyan, amiben ezzel vagy azzal egyetértek. És nem mindig ugyanazzal értek egyet.

Úgyhogy szerintem csak te akarod beskatulyázni az ismerőseidet. Azzal semmi gond, hogy nem értesz egyet velük, de nem kell mindenkit lefideszesezni.

2018. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdező neked keresztény fóbiád van?
2018. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
#9: nem csodálkoznék, ha az lenne neki - akiket én eddig ismertem, és tudni lehetett róluk, hogy vallásosak, azok között voltak a legbutább, legbárgyúbb egyének...
2018. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!