Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az állításról, hogy az EU-nak csak azért kellettünk, hogy kivándoroljon az olcsó munkaerő meg lehessen vámmentesen behozni a nyugati árukat?

Figyelt kérdés
2018. jan. 23. 12:18
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Milyen hibáztatás?


Én nem hibáztatok senkit.


Csak egy állításról van szó.

2018. jan. 23. 13:00
 12/22 A kérdező kommentje:

"Mikor ezen filózunk nem szabad elfelejteni, hogy annyi eu-s pénzt zúdítottak cserébe hozzánk, amiből simán létre kellett volna hozni egy olyan Magyarországot,"


Évi 700 milliárdból?

2018. jan. 23. 13:01
 13/22 anonim ***** válasza:
12%
Azért is, de nem csak azért. A nyugati multik profitja révén például sokkal több haszon kimegy, mint amennyi pénz az EU témogatás révén bejön. Szivattyú.
2018. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
24%
Valahol elkell adni a selejt termékeket is
2018. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 hollófernyiges ***** válasza:
Nem tűnt fel, hogy a britek éppen a beözönlő olcsó munkaerő miatt lépnek ki? Egyébként nézd meg Szerbiát vagy Boszniát, a fél ország ott is Nyugaton dolgozik, csak kicsit macerásabb a papírmunka.
2018. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A címbeli kérdés viszonylag korrekt.


A Nyugat elvesztette hagyományos gyarmatait és elkezdett zuhanni az életszínvonal.

Szükség volt új, közeli gyarmatokra, piacokra, olcsó és mobilis munkaerőre úgy hogy az egész ne kerüljön sokba.


Minket beetettek a bécsi cukrászdával, de igazándiból csak gyarmatok kellettek nekik.

2018. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"Nem tűnt fel, hogy a britek éppen a beözönlő olcsó munkaerő miatt lépnek ki?"


A briteket inkább hagyjuk, mert lehet arról olvasni mindent.


A szerbeket szintén, mivel tervbe van véve, hogy EU tagok lesznek.

2018. jan. 23. 16:21
 18/22 anonim ***** válasza:

A legfontosabb eleme: hogy a multinacionális cégek BÁRMIKOR korlátlanul perelhetik a nemzetállamokat, ha azok bármilyen módon profitérdekeiket sértik.


A valóságban nem Magyarországnak van szüksége az EU-ra, hanem az EU-nak van szüksége a magyar termőföldre, az olcsó magyar munkaerőre, és a neki kiszolgáltatott piacra. A főhatalmat gyakorló nemzetközi pénzügyi közösségnek pedig arra van szüksége, hogy Magyarország állandó adósa és kamatfizetője maradjon. Az EU-tagság bebetonozza az 1989 után Magyarországon is bevezetett pénzgazdasági rendszert, amely felváltotta a termelőgazdaságot. Az új rendszerben a pénz már nem a gazdasági folyamatok közvetítésére szolgáló jelrendszer, hanem egy szűk réteg gazdagodását és hatalmát szolgáló magánmonopólium.

A magyar állampolgárok tulajdonát állami segédlettel az elmúlt tíz év során magának kisajátító új tulajdonos réteg csak Magyarországnak az EU-ba való kényszerítésével tudja megszerzett privilégiumait, és a többi magyar állampolgártól elvett vagyonának a tulajdonjogát véglegessé tenni.


Európai Unió jelenlegi bürokratikus változatában már nem termelőgazdaság, hanem a forgalomra és spekulációra épülő pénzgazdaság működik. A pénzgazdaság célja, hogy a pénzből még több pénzt állítsanak elő a pénzvagyon tulajdonosai. A pénzvagyon növekedésének azonban nincs felső határa, ugyanakkor a benne működő kamatautomatizmus állandó növekedési kényszer alatt tartja a gazdaságot. A pénzgazdaságban tehát minden természeti és emberi erőforrást alá kell rendelni a pénzmennyiség növekedésének és a profit-érdekeknek. Ez elpusztítja a természeti erőforrásokat, amelyek nagy része nem pótolható. A pénzgazdaságban az eladósítás és a kamatfizetés következtében szükségszerűen a pénz tulajdonosaihoz kerül a termelővagyon, s így az elsősorban a beruházó bankárok tulajdonában halmozódik fel.

Az Európai Unióban bevezetett pénzgazdaság szükségszerűen túlnépesedést idéz elő, mert mindazok feleslegessé válnak, akiknek a munkáján nem lehet előteremteni a magánpénz-monopólium tulajdonosainak a kamatot, az eladósított államnak a magas adókat (ezek mintegy felét szintén adósság-és kamatfizetésre fordítják), a nagytőkéseknek a globálisan versenyképes nyereséget és önköltséget. Ezért van az, hogy amióta az Európai Unió áttért a pénzgazdaságra, és államok feletti bürokratikus diktatúrává alakult át, azóta a bejegyzett munkanélküliek száma 20 millió körül mozog. A tényleges munkanélküliek száma ennek a kétszerese, mivel számos munkanélküli látva reménytelen helyzetét, már nem keres tovább munkát magának, és kikerül a hivatalos nyilvántartásból. Az eladósított állam csak az adók növelésével és további hitelek felvételével juthat pénzhez. Ez nem teszi lehetővé, hogy adósságszolgálati terheit és szociális kötelezettségeit is finanszírozni tudja. Ezért az Európai Unió tagállamaiban felgyorsult ütemben bontják le a szociális intézményrendszert, hogy a költségvetés mintegy felét adósságszolgálatra költhessék a kormányok. Ennek következtében az egészségügy nincs kielégítően finanszírozva, mert a pénzoligarchia szemében, amely az Európai Uniót létrehozta, a nyugdíjasok milliói csak felesleges kiadást jelentenek, amitől meg kell szabadítani az államot, hogy az még több kamatot fizethessen. Ezért vált a nemzetközi pénzoligarchia szemében az egészségügy olyan "kártékony" tevékenységgé, amelyet jelentősen csökkenteni kell, mivel meghosszabbítja a számára hasznot nem hozó idősek és betegek életét.

2018. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Olyan döbbenetes baromságokat beszéltek, hogy hihetetlen.


Közgazdász vagyok, diplomamunkámat a magyar ipar EU-s gazdaságba történő integrációjáról írtam.

Szóval amíg nem jön más addig azt hiszem, én vagyok itt egyedül kompetens ebben a kérdésben.

Mielőtt belekezdek:

1, ne vitatkozz, mert én ebbe nagyon mélyen benne vagyok, fogadd el amit mondok és kész, mert nem értesz hozzá. Ahogy nem vitatkozol az orvossal, úgy velem se vitatkozz.

2, nem hazudok, nincs okom rá.


Szóval kezdjük.

Adam Smith "A nemzetek gazdasága" 1776-os kiadása óta tudjuk, hogy a szabadkereskedelem mindkét fél számára előnyös, csak maximum eltérő mértékben.

Az EU elsősorban gazdasági szövetség.

Az EU-nak hála nincsenek vámok, és a külföldi áruk szabadon be- a magyar áruk pedig szabadon ki- mehetnek.

Ez nekünk rendkivűl előnyös, amit mi sem mutat jobban, hogy mi vagyunk közép Európa logisztikai központja.

Továbbá a kivitelünk 10%-al több mint a behozatalunk.

A külkereskedelmünk így néz ki:

[link]


A kereskedelmünk 85%-a az EU-val bonyolódik, továbbá az EU-ból érkezik a befektetések kb 90%-a is. Ami azért lényeges, mert az EU a vámok lebontása mellet egységes szabályrendszert is kidolgozott, kevesebb papírmunka, kevesebb járulékos költség stb. (pl nem kell 2 országban bejegyeztetni ugyanazt a szabadalmat) ami nagyban megkönnyíti a külföldi befektetéseket.


Továbbá.

Az EU évente 1 ezer milliárd forint támogatást ad gazdaság és infrastruktúrafejlesztésre, és mezőgazdasági támogatásként. (az, hogy mi ezt ellopjuk meg baromságokra költjük már a mi problémánk)


Ami viszont a legfontosabb.

A világ már teljesen globalizált, és a globális ellátási és gyártási láncokból áll, ahol minden ország csak egy adott tevékenységet végez egy gyártási folyamatban. Egy adott ország jóléte pedig nagyban függ attól, hogy ebben a folyamatban hol foglal helyet. Pl vasat gyárt, összeszerel vagy megtervez valamit. Értelemszerűen vannak értékesebb és kevésbé értékes folyamatok. A tevezés pl mindig értékesebb mint a gyártás.


Na most az EU-nak hála Magyarország sikeresen bekapcsolódott ebbe a globális gyártási hálózatba, igaz egyelőre csak összeszerelő üzemként. De van leehtőség ezen javítani. Viszont az Eu nélkül kb ukrajna szintjén lennénk.

[link]


Amint látszik a nálunk 4-szer népesebb Ukrajna feleannyit sem kereskedik mint mi. Az életszínvonal is jóval alacsonyabb.


Miért kellettünk mi az EU-nak?

3 dolog miatt:

1, felvevőpiac

2, befolyási övezet (inkább legyünk velük mint ruszkikkal)

3, az ellátási láncok miatt.


Az ellátási láncok mint említettem rednkívűl fontosak. A magyar gazdaság gyakorlatilag Nyugat-Európa , azon belül is főleg Németország beszállítója. Nálunk olcsó a munkaerő, ami nem csak azért fontos, hogy a saját gyáraikat ide tudják költöztetni, hanem azért is, mert a magyar beszállítók így olcsóbban tudnak termelni félkész termékeket a német vevők számára. Ami a német vevőnek is előnyös, hiszen így ő is olcsóbban tudja eladni a készterméket ezáltal versenyelőnybe kerül.

Tehát gyakorlatilag a Nyugat-Európai gazdaságnak versenyelőnyt jelent az olcsó munkaerő akkor.


Szóval az állítás miszerint

"EU-nak csak azért kellettünk, hogy kivándoroljon az olcsó munkaerő meg lehessen vámmentesen behozni a nyugati árukat"


nagyrészt helytálló.

Nem mintha ez számítana bármit, mivel az általam leírtak már bőven az EU csatlakozásunk előtt is érvényesek voltak, a nyugati áruk már a csatlakozás előtt is ott voltak a polcokon, és a nyugati gyárak egy része is már itt volt. Az EU csatlakozás csak felgyorsította ezt a folyamatot, de nem az indította el.

2018. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ja az a "pénzvagyonos" hozzászólás full hülyeség csak mondom. Aki ilyet állít az alapszinten nincs tisztában a gazdaság működésével.
2018. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!