Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Illegitim a kormány?

Illegitim a kormány?

Figyelt kérdés

A Fidesz vezetői a napokban bevallották, hogy azt a gazdaságpolitikát fogják követni, amelyet a kampányban hirdettek, hanem új tervet dolgoznak ki. A választók többsége viszont nem erre hatalmazta fel őket. A kormány arra hivatkozik, hogy csődközelben van az ország gazdasága, és hogy erről csak most szereztek tudomást. Ez nyilvánvalóan nem igaz, hiszen Varga Mihálynak a pénzügyi és költségvetési bizottság elnökeként pontosan ismernie kellett a költségvetés helyzetét, illetve sem a makroadatok, sem a gazdasági szakemberek nem támasztják alá ezt az állításukat.


Gyakorlatilag arról van szó, hogy a Fidesz trükkel, szándékos hazugsággal került hatalomra, most pedig a 2/3-os választói felhatalmazásra hivatkozva kíván teljesen önkényes lépéseket hozni. Ez a kormány tehát nem legitim.


Ha jövő héten megismerjük az "akciótervüket" és az szöges ellentétben áll az eddig meghirdetettel, ugye mi is jogosan tüntethetünk az előrehozott választásokért, illetve gyűjthetünk aláírást a valószínűsíthető megszorítások ellen?


2010. jún. 5. 11:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
* NEM azt a gazdaságpolitikát fogják követni, amelyet a kampányban hirdettek...
2010. jún. 5. 11:24
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
legitim az a hatalom, amit a nép a törvények betartásával (szabályos választáson) megválasztott.. a legitimitás szempontjából teljesen mind1 h miért választotta meg a többség őket.. akkor lenne illegitim ha csaltak volna.
2010. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%
Igen, és momentán biztos vagyok benne, hogy két hónapon belül Orbán takarodj lesz. Ne hízelegjenek maguknak a fideszesek azzal, hogy azért szavaztak rájuk, mert hirtelen mindenki belátta, hogy a keresztény, polgári értékrend a menő: ezek az emberek csodát akartak. Most, hogy nem kapják meg, tombolni fognak.
2010. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

73

Igazad van, de az elmúlt 8 évben az ment, hogy ezek illegitimek. Már Öszöd előtt is. Most ezek után semmi sem gátolhatja meg az ellenzéki pártokat a szociális demagógiában. Lesz itt még nemzetmentő népszavazás, és az önkormányzatit is bukja a fidesz.

2010. jún. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
6%
Nem kell a balhé,minek lealacsonyodni a szintjükre?Demokratikusan,4 év múlva kell őket elküldeni a jó francba.Senkinek nem jó ha megint összehugyozzák-sz@rják a Kossuth-teret.
2010. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
nem. akkor lenne illegitim ha 10% szavazott volna rájuk, de ők kormányoznának.
2010. jún. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Félő,hogy 4 év múlva sem lehet elküldeni őket,mert akkorra úgy alakítják a választási törvényeket,hogy ez lehetetlen legyen.

Abban igazad van,hogy éppolyan illegitím,mint a Gyurcsány-kormány volt. Valójában mindkettő legitím,mert a választók rájuk szavaztak.

2010. jún. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

Orbánék nagyon jól tudják, hogy bármit megtehetnek, úgysem lesz olyan felkelés, amely elsöpörhetné őket. Ők nagyon jól tudják, hogy a 2006-osnál nagyobb balhét úgysem fogunk tudni csinálni, mert egyszerűen nem lesz, ki annál nagyobbat csináljon. Ha ki is megyünk a Kossuth térre tüntetni, ha esetleg fel is gyújtjuk egy-két politikus autóját, ha dobálunk is Molotov-koktélt a házukra vagy liszttel töltött borítékot a postaládájukba, ha kiabáljuk is, hogy "Orbán, takarodj!" - ők csak röhögnek majd a markukba.

Innentől fogva teljesen lényegtelen, hogy legitim-e a kormány, vagy nem.

2010. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az nem is vitás, hogy a paragrafusok keretein belül vannak, mint az elmúlt 20 évben általában. Ha sokszor a szélén is, de az alkotmányos szabályokat nem lépték át.


A kérdés igazi létjogosultságát (ha úgy tetszik legitimitását) az adja, hogy éppen ők, a fideszesek voltak azok, akik 8 éven keresztül támadták a kormányt azzal, hogy nincsen felhatalmazása a döntéseihez.


És erősen úgy látszik, hogy a saját átkuk visszaszáll rájuk.

2010. jún. 5. 11:50
 10/17 anonim ***** válasza:

első vagyok..

szal ok.. én egy szóval sem mondtam h erkölcsösen jártak el.. szerintem hányingert-keltő amit csinálnak.. de tövényes és legitim.. jogilag nem kifogásolható.. csak morálisan


épp a bona fides-t (jóhiszeműság) tanulom római jogból.. hát ők is jogászok, de ezt k*rvára elfelejtették..

2010. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!