Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gardistak miert vonulnak...

A gardistak miert vonulnak palesztin zaszloval?

Figyelt kérdés
mar tobbszor lattam ....
2010. jún. 5. 08:34
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A plesztinok nagyjából ugyanolyan arányban bevándoroltak azon a területen, mint a zsidók. Az oszmán uralom alatt nagyon gyéren lakott terület volt Palesztina, az oda bevándorló zsidók által kialakított öntözéses gazdálkodás és az ennek nyomán keletkező jólét volt az, ami az arabokat is elkezdte odavonzani. Az ENSZ 1947-ben egy arab és egy zsidó államra osztotta fel a területet. Ezt a zsidók elfogadták, az arabok viszont Izrael kikiáltásának másnapján rögtön támadást indítottak a zsidó állam megsemmisítésére. És még ötször utána. Amit mindannyiszor nagyon elvesztettek.


Másrészt ne Gázából vonj le általános következtetéseket a mai helyzetre nézve. A ciszjordániai araboknak jelenleg semmi bajuk a zsidókkal, és sokkal magasabb életszínvonalon élnek, mint bárhol másutt a Közel-Keleten. Gázában a Hamász az úr, amely állandó fenyegetettségben tartja az izraeli településeket. És ha megnézed, Gáza nam csak Izrael felől van blokád alá vonva, hanem a szintén arab állam, Egyiptom felől is. Miért? Talán, mert ennek a hamászos palesztin csőcseléknek a beszivárgását nekik is elemi érdekük megakadályozni.

2010. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Amikor Nagy-Britannia kivonult a térségből 1947-ben kikiáltották Izrael államot, úgy, hogy független Palesztina nem jött létre.

Izrael hatvanhárom éves története során támadó háborúk sorozatát vívta.

Csak ennyit akartam még hozzáfűzni.

A többit már elmondtam.

Minden jót!

2010. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!