Miért nő döbbenetes ütemben az államadósság?
Az államadósság 2009. december: 18 964 milliárd Ft.
Jelenleg: 26 934 milliárd Ft. ( [link] jobbra fent)
(Állítólag a magánnyugdíjak államosításából származó mintegy 2900 milliárd forint adósságcsökkentésre ment.)
De ebben a 27 000 milliárd Ft-ban még nincs benne az Eximbank 700 milliárdja, a kínai vasút 800 milliárdja, a Paks 2. 3500 milliárd Ft-ja.
Illetve eltűnt még 3600 milliárd valutatartalék (12 milliárd euró).
Hová tűnt/tűnik ez a rengeteg pénz?
"a legnagyobb visszeést pont EU tagsági időszakunkban szenvedtük el (2008-2009)"
De ugye nem azt akarod állítani, hogy ez az EU miatt volt?
Én úgy emlékszem, hogy volt akkoriban valami válság, nem?
Érdekes módon nem csak mi estünk vissza, az egész világon érezhető volt a hatása. (Na jó, Észak-Koreát kivéve.)
"a világon semmit nem stablizált ezen az EU-s pénz"
EZEN valóban nem. Csak azóta tart minket a víz felett...
Kormányunk szerint száguld nálunk a gazdaság, csak éppen az EU támogatásokat levonva a magyar gazdaság teljesítőképessége nemhogy növekedne, hanem évi 2-2,5%-ot csökkenne. Lehet köpködni az EU ellen, de ha a számoknak utána nézel, akkor rájössz, hogy még mindig nettó haszonélvezői vagyunk az uniónak.
"Úgy, hogy akkor még mindig lenne magyar ipar és mezőgazdaság."
Sosem volt versenyképes iparunk vagy mezőgazdaságunk. Szerinted miből, milyen forrásból fejlesztettük volna nemzetközi szintűre bármelyiket?
#20 "Ez nem válasz arra, amit kérdeztem. Ha nem léptünk volna be, nem lenne támogatás. Hogy boldogulnánk nélküle?"
Az EU-s támogatás silány kompenzáció a 16 felrobbantott cukorgyárért, a kivágatott szőlőkért, gyümölcsösökért, a leöletett 10-10 millió sertésért, marháért, az elmaradt vámbevételekért, a hirtelen felduzzadt munkanélküliségért, a feltőkésített bankokért azért, hogy bevállaltunk egy csomó előnytelen kvótát, és hogy hagyjuk hogy Brüsszel mondja meg, hogy kivel kereskedhetünk, stb.
Azelőtt 700 milliárdos éleémiszer exportunk volt, utána a duplájáért importáltuk a vacak kaját...
Ha alaposan megnézzük, akkor sokkal jobban jártunk volna, ha visszautasítjuk az EU-s pénzt, és megtartjuk azt ami van, és önerőből fejlesztjük.
Ne lett volna hirtelen akkora munkanélküliség, és a keleti piacok is szépen fizettek volna.
Ráadásul a sokat hangoztatott EU-s pénzek 90%-a a német cégeknél köt ki, mert elsősorban csak olyan beruházásokra lehet felhasználni, amit nyugati cégek viteleznek ki.
Az adóvisszafizésnél meg vizsgálni kell a lehetőségeket.
Ha van egy milliárd "felesleges" pénz, akkor meg kell nézni, hogy be lehet-e olyasmibe fektetni, ami többet hoz, (akár anyagilag, akár szociálisan) mint ami kamatfizetést kivált...
Cheauchesq is ott szúrta el, hogy MINDENÁRON akarta visszafizetni az IMF kölcsönt, közben meg leállt a gazdaság, mert olyan helyektől is elvonta a pénzt, ami pénzt termel.
#11 "Gondolom azt is számításba vetted, hogy ha emelkedik a kamat környezet akkor a hiány akkora lesz hogy bele őrülünk."
Hát ez az...
Mert mi magas kamat környezetből indultunk.
Emlékszel, mekkora volt a sivalkodás az ellenzéki oldalon, amikor Matolcsy levitte a kamatokat?
Hatalmas mennyiségű pénzt takarított így meg, ezekből futja a CSOK-ra meg hasonlók.
Ebből is látszik, hogy az alapkamat egy mesterséges pénzügyi fegyver, amit két irányba is lehet használni.
A ballib kormány a nép ellen használta.
Tulajdonképpen az egyik cél ma az, hogy az államadósság egyre nagyobb része legyen a magyarok kezében, így ha a kamat nől is, abból a magyarok profitálnak.
De hát ez se tetszik sokaknak.
"Az EU-s támogatás silány kompenzáció a 16 felrobbantott cukorgyárért, a kivágatott szőlőkért, gyümölcsösökért, a leöletett 10-10 millió sertésért, marháért, az elmaradt vámbevételekért, a hirtelen felduzzadt munkanélküliségért, a feltőkésített bankokért azért, hogy bevállaltunk egy csomó előnytelen kvótát, és hogy hagyjuk hogy Brüsszel mondja meg, hogy kivel kereskedhetünk, stb. "
Hol mondta azt az EU, hogy egyetlen gyümölcsfát vagy szőlőtőkét is ki kell vágni?
Az, hogy a cukorgyárakból és az Ikarus buszokból megélt az ország (tetemes adósságot felhalmozva), nem azt jelenti, hogy a gazdaság működése akkor rendben volt. Akkor pont így fel volt osztva a piac, mint most, mi gyártottuk a KGST országainak a cukrot és a buszt, a többi ország a többi dolgot. De kíváncsi lennék rá, hogy a rendszerváltás után, a KGST piac megszűnését követően miből képzelted volna el az elavult gyárak fejlesztését? (hol szabja meg az EU, hogy kivel kereskedhetünk??)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!