Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem elég...

A magyarok miért nem elég mobilisak? Miért nem hajlandóak a munka után költözni a fővárosba, vagy az osztrák határhoz?

Figyelt kérdés

A magyarokra inkább jellemző a sültgalamb várás, mint a tenni akarás a munkáért. Nemrég láttam egy elképesztő statisztikát arról, hogy minél szegényebb egy régió, annál röghöz kötöttebbek az emberek. Rengeteg a közmunkás, rengeteg a hátrányos helyzetű vidéken, de mindenki csak panaszkodni tud, várja, hogy az állam megoldja a problémát helyette. Ha meg mégis úgy dönt, hogy elköltözik, akkor már egyből külföldre megy, az meg sem fordul a fejében, hogy egy munkaerő hiányos fejlettebb hazai régióba költözzön.

Miért nem elég mobilis a magyar?


2018. jan. 3. 15:20
1 2
 11/20 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Budapestre csak akkor éri meg felköltözni, ha keresett szakmád van és átlag fölötti fizetésed, különben a fizud felét (többet...) elviszi a lakhatás, persze ha egy kétszobás kápmegyeri panelba beköltöztök négyen-öten, akkor pénzben megéri, csak nem mindenki szeret állat módjára élni.

Sopron, Móvár is csak akkor éri meg anyagilag, ha kijársz dolgozni az osztrákokhoz, de a burgesz az egy külön állatfaj.

2018. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én szívesen költöznék oda, ahol az albérlet a fizum max 1/4-e és van rendes állás. Csak mutass egy ilyen helyet. Nekem jó Sopron is. Én már költöztem 150 km-eket munka miatt.

A gond inkább az, hogy vízfejű az ország és BP-n kívül nincs nagyon szoftverfejlesztői munka, ami fizet is.

2018. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Külföldre költözni nem nagyobb különbség, mint itthon egy másik városba, kivéve azt, hogy sokszorosa a fizetés és csak kevés-szerese a megélhetés. Azaz megéri.
2018. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%

Mert vannak akik nem akarnak elmenni ha tetszik ha nem.


Akik akartak azok egy része meg kiment valahová, szóval a kiírásoddal felsültél úgy néz ki.

2018. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A munkaerő hiány Magyaroknál azért alakul ki, mert nem fizetnek eleget azoknak, akik elvállalják a munkát. Továbbá nem hajlandóak kitanítani a dolgozókat, hanem elvárják, hogy 5-10 év tapasztalattal két diplomával 24 év alatti a dolgozó.

Ezen érdemes elgondolkodni.

2018. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mosonmagyaróvár népessége másfélszeresére duzzadt a belső migráció miatt. Szóval van migráció a hírekkel ellentétben.
2018. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16# Ja, ez max. 10000 Fő az egész megyét nézve sem több 40-50000-nél, ha már menni kell akkor külföld, nem sok értelme van országon belül vándorolni. A fizetés több GY-M-S megyében, de albérletet kell fizetni és néha haza is kell utazni ellenőrizni az üres házat. Szerintem semmivel nem jönnek ki jobban, ha van házuk és nem tudják eladni.
2018. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
#17: ki nem tudja eladni a házát? Akinek van már háza városban, az milliomos, csak nincs tudatában :P
2018. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Volt olyan kollégám akinek Ózd környékén volt egy lakása és egy háza, ott nem talált sem ő sem a felesége munkát és jobb híján évekig egy penészes mosoni munkásszálláson lakott , mint egy csöves mert senki nem vette meg egyik ingatlanját sem.
2018. jan. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Sejtettem, hogy BAZ megye. Ózdot nem ismerem. Milyen munkákat lehet ott kapni? Mennyiért próbálta eladni a mekkora lakást? Mi sem tudtunk eladni egy örökölt 40 nm-es lakást egy ideig egy borsodi ki faluban 60 percnyi buszútra Barcikától, csak 7 hónap múlva 1.2 millióért. Ott 30 ezer / nm az átlag ára az ingatlannak, nem 3 millió, mint Krisztinavárosban. És bizony az a 2 nulla azt jelenti, hogy munka sincs ott.
2018. jan. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!