Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A lenti nevek közül hányról...

A lenti nevek közül hányról tudod kapásból megmondani, hogy miről híresek?

Figyelt kérdés

gróf Esterházy János

Slachta Margit

Angelo Rotta

Sztehlo Gábor

Friedrich Born

Raoul Wallenberg

Valdemar

Nina Langlet

Carl Lutz

idősebb Antall József

Jane Haning

Salkaházi Sára


Hányról tudod legalább nagyjából, hogy kik voltak, mikor éltek, miről híresek? Természetesen arra vagyok kíváncsi, hogy magadtól hányat tudsz és kiket. Ez egy névtelen oldal, névtelen válaszolókkal, így senki előtt nem lesz ciki ha valaki 0-t ír be és senki nem fogja a válladat megveregetni ha behazudod az összeset vagy netán tényleg ismered. Szóval légyszíves inkább őszintén, ha kérhetném. Kíváncsi vagyok erre így a rakpart átnevezések kapcsán. Köszönöm!


2010. jún. 4. 05:56
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
7-ről, de feltételezem, hogy a többi is hasonló okokból híres.
2010. jún. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Slachta Margit a háború utáni első választáson ismert politikus volt. A pártra már nem emlékszem,de úgy rémlik,hogy Keresztény Demokrata volt.

Raoul Wallenberg svéd diplomata volt Magyarországon. A nyilasok alatt nagyon sok zsidónak szerzett menlevelet,és juttata ki őket Svédországba. A háború befejezése után letartóztatták, a Szovjetúnióba vitték. További sorsa,halálának körülményei máig ismeretlenek,és nem tisztázottak.

2010. jún. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2
2010. jún. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Hallomásból egy neve ismerős, de tudom mi alapján akarják elnevezni a rakpartokat. Ezzel a túlbeszéléssel csak a történés emlékének ártanak, mert egyre több ember unja már....
2010. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
1
2010. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Esterházy és Antall
2010. jún. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Schlachta Margit, Salkaházi Sára, Raoul Wallenberg, Gr. Esterházy János.


És mind zsidók megmentői, támogatói voltak, a második világháború alatt. Gondolom a többi név is hasonló tevékenységek miatt híres. Unalmas... számomra legalábbis.

2010. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rotta, Wallenberg, Lutz, Salkaházi... De gondolom a többi is a zsidókat mentette.
2010. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 18:10


Kicsit leegyszerűsíted a kérdést.

2010. jún. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

60%


Szerintem, neked nem ezzel van a baj, hogy leegyszerűsítem, hanem azzal hogy unom már az ilyesmit... :)

2010. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!