Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szeretik sokan...

Miért nem szeretik sokan azokat a vezetőket akik nem tétováznak hanem keményen az asztalra csapnak? A politikai korrektség lehet az ok?

Figyelt kérdés

Sok kritika éri a nyugati liberális körökből az olyan vezetőket mint Orbán, Trump, Netanjahu, Putyin, Duterte, Erdogan stb.

Tehát az olyanok akik kissé diktatórikusan, autoriter módon kormányoznak.


Azonban ha jobban megnézzük ez sokkal hatékonyabb és nagyobb biztonságot ad a polgároknak.

Például a migránskérdést Orbán helyén kezelte míg a Nyugat eszköze a befogadás, a tárgyalás, a tétovázás.


Sokkal nagyobb rendet tudnak tartani úgy, ha keményen az asztalra csapnak.


Az olyan országokra amelyet ilyen vezetők irányítanak, nem jellemző a politikai korrektség és a jóléti társadalom sem.


Itt dolgozni hiszen munkaalapú társadalomban élünk.

Vagy ügyeskedni kell és megtalálni a kiskapukat, így sokkal hatékonyabban működik egy állam mint Nyugaton.


Miért ítélik el sokan a rendet, fegyelmet, keménykezűséget? Mi a probléma az ilyen vezetőkkel?



2018. jan. 1. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
nem tudom ki hogy van vele de nekem tököm tele van a PC-vel még a kib... filmeket is elcseszik ezzel a szarsággal
2018. jan. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Nem vágom elsőre hogy ez trollkérdés-e, úgyhogy inkább komolyan válaszolok:


Amit te tétovaságnak látsz, az kompromisszumkészség és mások figyelembevétele. Az autoriterkedést addig szeretik az emberek, amíg nem ők szívnak miatta, onnantól rögtön hangos demokratákká válnak.


A legnagyobb gáz az, hogy egy csomóan észre se veszik, mennyit árt nekik a kormány...

2018. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:
26%
"Minden bonyolult problémára vany egy egyszerű, gyors és rossz megoldás".
2018. jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

"Amikor a nácik elvitték a kommunistákat, hallgattam, mert nem voltam kommunista. Amikor elvitték a szociáldemokratákat, hallgattam, mert nem voltam szociáldemokrata. Amikor elvitték a szakszervezetiseket, nem tiltakoztam, hiszen nem voltam szakszervezetis. Amikor elvitték a zsidókat, nem tiltakoztam, hiszen nem voltam zsidó. Amikor engem vittek el, már nem volt, aki tiltakozhatott.

"Martin Niemöller német teológus""


Azt hiszem az emberek addig szeretik az ilyen autoriter, asztalracsapó urakat, amíg nem rajtuk csattan a f**z. :) ez a "vicc" nagyon jól bemutatja ezt.

2018. jan. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

"Például a migránskérdést Orbán helyén kezelte"


Ha a színjátékot amit csinált helyén kezelésnek tekintjük akkor mindenképpen. Bár vicces mindig a migránsokra hivatkozni, mikor a magyarok is úgy menekülnek a saját országukból mint a "migránsok".

2018. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

"Például a migránskérdést Orbán helyén kezelte"


230 ezer migránst haladt keresztül Magyarországon. De azért biztosan helyén kezelte........


AZ eredeti kérdésre visszatérve:

Nem a politikai korrektség az ok, hanem a józan ész.

Ezek az emberek azért tűnnek "kemény gyereknek", mert azt csinálják ami az átlag prolinak az először eszébe jutna. Ami az esetek 99%-ban faxság.


Mondok egy példát.

Volt ez a robbantás Oroszországban.

Putyin azonnal kijelentette, hogy

"az elkövetőket nem elfogni, hanem a helyszínene likvidálni!"

"Ilyen egy igazi keménygyerek, született vezető, így kell bánni a terroristákkal"-- szólt az átlagproli


A valóság pedig az, hogy szigorúan tilos megölni terroristákat, mert élve sokkal többet érnek, kicsit megdolgozzák őket és a kapott információval felszámolhatóak a kapcsolataik, és egyéb terrorsejtek. Csak ez az átlagproli szellemi szintjét meghaladja, mert "neki vér kell, ő keménygyerekeket akar látni, nem okoskodókat". (amúgy Putyin KGB-sként pontotsan tudja, hogy hülyeségeket beszél, csak hát ez kell a proliknak.)

Amúgy elfogták a gyanúsítottakat, nem ölték meg őket.


Szóval attól, mert valaki "keménykedik" nem lesz jó vezető, sőt legtöbbször káros amit csinál. PL Trump döntése a klímaegyezményről, a Csendes Óceáni Partnerségről stb.


A legtöbb keménygyerek csak azt mondja amit a végtelenhülye választói hallani akarnak, bármekkora hülyeség is az.


Ezért utálják az értelmes emberek a populistákat.

2018. jan. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem szabad egy kalap alá venni azokat, akiket felsoroltál. Orbán és Trump homlokegyenest mást csinálnak, mint amit mondanak, ráadásul mindketten kirakatbábuk, valójában mások irányítják őket. Putyin és Duterte viszont valóban tökösek, tabukat nem ismerve leszámolnak a bűnözéssel.
2018. jan. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!