Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért támadják a 3 éves...

Sokan miért támadják a 3 éves gyest?

Figyelt kérdés

A 3 éves gyes azon kevés intézkedések közé tartozik, amiben Magyarország a nyugat-európai országok előtt jár.Ugyanis ez valóban családbarát,gyerekbarát.

Egy csecsemőnek szüksége van az anyjára.


De, az anyának is jó.Nálunk például, az én anyám gyes alatt rakott le levelezőn egy diplomát, aminek később elég sok hasznát vette.

De, elég sokan csinálják így.



Nem értem, ennek az ellentettjét, vagyis, hogy valaki megszül és rohan vissza dolgozni.Ennek semmi értelme és nem az anyának kedvez meg a gyereknek,hanem csak a munkáltatónak.


2017. dec. 24. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

A tévében elhangzott egy amúgy beteges fogalom: Munka alapú társadalom. Azért beteges, mert munkahely mániát takar, és nem is munkamániát. A munkamániában még benne lenne az hogy valaki esetleg otthon a saját életét építve és magának dolgozva munkamániás. De a tévében elhangzott fogalom azt takarja hogy a magyar dolgozzon a gazdagok meg a politikusok jólétéért, meg a multik jólétéért és ne magáért és családjáért éljen. Na ez a beteges, vírusos agyú felfogás.


Például a nagyapám az államosítások előtt otthon dolgozott a saját gazdaságában. A 7 gyerekének rendelkezésére tudott állni a 2 szülő a nap 24 órájában. 6 gyerekének fel tudott építkezni, az egyik az Amerikába diszidált mert jött a beteges Rákosi korszak.

Erre mit tezsünk ma? Munkahely rabjaivá neveli még az oktatás is az embereket. Arra hogyan dolgozzanak másoknak. Pedig nézzünk csak körül a gazdagabb országokban, bizony-bizony akár a két szülő egész nap otthon van a gyerekekkel mert a megélhetésük is otthon van. Például itt ez a toszkánai ház, a lakói a körülötte lévő birtokból élnek:


[link]

[link]


Mi magyarok meg "munka alapú társadalom" lettünk. A Bakony 120 tanyájából mára csak 1-et láttam. Az alföldi tanyavilág fogalma is szinte feledésbe merül. Minden ami individualizmus, családcentrikusság. Tán még a GYES is. És csak az az elfogadott ha az anya megszüli gyerekét, majd aznap rohan a multi gyárába robotolni, hogy a politikus jól élhessen.


Idehaza "megkövezik" azt is aki nőként háztartásbeli. Márpedig inkább dícséretes dolognak kellene lennie annak ha egy nő nem idegen munkahelyen keresi másnak a pénzt, ami cég nem is az övé. Hanem odahaza mindig frissen mosott ruha várja a családot, minden ragyog. Mert otthon van a munkahelye, ami az ő élete és nem másoké.

2017. dec. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Családi szempontból jónak tartom.


Más szempontból egy valag pénzbe kerül és a munkaerőhiány esetén amúgy sem túl szerencsés.


Olyan mint az öregek ingyenes utazása: ó dolog, csak egy hatalmas luxus az állam részéről és rengeteg pénzbe kerül.

2017. dec. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
mert erre verik hogy mindenbe beleköthessenek
2017. dec. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Mert a mai munkaerő-piaci viszonyok mellett ez luxus. Kisgyermekes nőként írom ezt és sajnálatosnak tartom, de ez van. 3 évig nem lehet egy poszt betöltetlenül, azonban, ha már betanítanak valakit, 3 évig fejlődik, tapasztal, az anyuka pedig, akinek a helyére felvették, ugyanezen 3 év alatt otthon van, sok esetben nincs tisztában az újdonságokkal, kiesik a ritmusból... Nem fogják a helyére felvettet 3 év múlva kirúgni - úgy gondolom, tökéletesen érthető is. Tehát gyermek, család szempontjából szupcsi a 3 év, de a valóság az, hogy a nő jó messze rúgja a pöttyöst ennyi idő alatt karrier szempontjából. Nekem szerencsém volt, olyan munkahelyem van, ahova gyerekestül tudtam járni a lányom 2 hónapos korától, de ehhez bőven kellett segítség a családtól, szuper főnökök - na meg nem kis energia. De megérte, jó kis hely az...
2017. dec. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%

#4 hadd döntse már el a kormány, hogy mire futja és mire nem, ha meg kiderül, hogy nem bírja el a gazdaság majd ki lehet vezetni, mint a 13. havi nyugdíjat. 2 év alatt nem avul el a tudásod csak 3 alatt? Pisztolyt tartanak az anyukák feje mellé, hogy te márpedig nem mehetsz vissza?


Szerintem egy jó lehetőség, ha te vagy bárki más meg nem akar élni vele az az ő dolga. Mindenkinél mások a prioritások de ne legyünk már ilyen hülyék, hogy azért lázadunk, hogy lehetőleg minél több bőrt húzzanak le rólunk a munkaadóink.

2017. dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem erről írtam. Egyrészt nem támadtam, jeleztem is, hogy jó dolognak tartom. Azt pedig szerintem mondani sem kellene, hogy mindenkinek szíve joga eldönteni... :) Én csak annyit jeleztem és ez tény, hogy 3 év kiesés nem valami előnyös a munkahelyi "húspiacon". Én azt bánom, hogy nem egyetem alatt szültem, az egyetem ritka jó fej és toleráns "munkáltató" ilyen szempontból, dehát már ez van.
2017. dec. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Úgy létom van aki álomvilágban él mintha nyugaton mindenki ilyen Toszkán házakban nagybirtokkal élne. Én szivesen élnék így de hogy fenntartsd magad minimum 50 hektár föld kellene . Hektárja másfél milla felénk. Plusz gépek. Kellene 100 milla az indulásra de minimum 80. Miből?. A másik meg úgy ír mintha azt a 3 évet muszály lenne otthon tölteni. Sőt még azt is támogatja az állam hogy az anya könnyebben tudjon visszatérni dolgozni. Senki sincs semmire kötelezve sz állam által. Inkább a jövedelmi viszonyok döntik el egy nő dolgozik vagy nem
2017. dec. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
Mert irígy getzik és frigidek mint egy darab kiszáradt disznószar.
2017. dec. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

A 3 éves GYES-t emlékeim szerint 1965-ben vezették be a munkanélküliségi adatok kozmetikázására.

Alapvetően tényleg család-és gyermekbarát, azonban az éremnek van egy másik oldala is: a szülőképes korú nők erősen diszkriminálva vannak a munkaerőpiacon, mert 3 évig fenntartani valakinek a helyét, vagy épp 6 évig, ha duplázik, hát eléggé kontraproduktív vállalatgazdaságtani szempontból. A 3-6-9 év kiesés a karrierből egyben azt is jelenti, hogy egy nő objektívan nézve kevésbé lesz értékes a munkaerőpiacon, de nem azért, mert nő, hanem azért, mert aki 3-6 évre kiesik a szakmából, az lemarad.

Lehet otthon babócázni, nincs ezzel semmi baj, csak aztán nem kell sírni, ha aztán többe kerül a leves, mint a hús...

Én egy arany középútra szavaznék:

* 1, maximum 2 év GYES, az is osztottan apuka és anyuka között

* részmunkaidő, rugalmas munkarend, távmunka (ahol lehetséges)

* vállalati bölcsödék

Summa summarum: minda kormánynak, mind a szülőknek, mind a munkáltatóknak rugalmasabban kellene hozzáállni a kérdéshez, mert a jelenlegi helyzet nem jó.

2017. dec. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!