Tényleg csak az anyagi javak agyontermelése szükséges egy közösség elégedettségéhez?
Magyarországon nem azért nincs jólét, mert nem tudjuk elég magasra feltornázni a GDP-t és négy kocsit venni évente, hanem azért, mert az emberek egyszerűen utálják egymást, el vannak idegenedve a másiktől, atomjaira bomlik a társadalom, elpusztul az erkölcs, a lélek, az együttérzés, szétsorvad és gépiesedik minden.
Ti ezt egyáltalán nem érzitek?
"Már hogy a fenébe? Van a világon annyi termelőeszköz, van a világon annyi infrastruktúra, van a világon annyi energia, van a világon annyi képzett ember, hogy az egész világon dán életszínvonal legyen? Hogyan lehetne Kongóban dán életszínvonal?
"
szerintem lehetséges lenne. számold össze, hogy a gazdagabb országok mennyi pénzt költenek olyan felesleges dolgokra, mint pl.: hadsereg, ékszerek, felesleges luxuscikkek, a szórakoztatóiparba nyomott felesleges pénzek, értelmetlen fejlesztések, a korrupció és egyéb úton lenyúlt pénzek, stb...
ha ezeket a pénzeket összeadnánk (nem tudom hány számjegyű dollár lenne, de hogy nagyon sok, az tuti), és értelmes dologra használnák fel, biztos vagyok benne, hogy pl. Kongót is fel lehetne hozni. pl.: naperőművek létesítése, elképzelhető hogy bizonyos nyersanyagok csak ott találhatóak meg, munkaerő, stb... Gondolj csak bele, hogy Mo-n mennyi pénz folyik el tök értelmetlen dolgokra. Pl.: vettünk több grippen vadászgépet olyan összegekből amivel pl az egészségügyet lehetne fejleszteni, de beszélhetnénk az évente 400-500 milliós aug. 20i értelmetlen tüzijátékról is. ugyanakkor meg 10.000-eknek a házát viszi el a víz, mert a gátak megemeléséhez hiányzik az a pár milliárd. a szélsőséges kettőség jellemző az egész világon
"Gondold el hogy mások egyetemen tanulják ezt főállásban 5 évig, akkor nekem heti pár óra szabadidővel mennyi időbe telne?"'
Biztos vagyok benne, hogy egy szak egy vagy két tárgyának a napi gyakorlatban hasznosítható szinten elsajátításához néhány nekiülés elégséges. Ha a feladat az, hogy cájtgájszt szintre hozd magad, akkor találsz közgé jegyzeteket neten, és találsz könyvet is, hogy legyen mivel összehasonlítani a többit, amit találsz. A gyerekeknek szánt mesés alapismeretek kb 10 perc alatt vénában lennének, és akkor már csak néhány fontos kérdésed marad, egészen jól megfogalmazva (google szereti az ilyen kérdéseket:).
Természetesen azt nehéz lenne megmondani, hogy ki tehet arról, hogy szinte senkinek eszébe se jut ilyen személyes utánaolvasásos kampány. Ezt a nézetedet osztom: genyóság "ebben" hagyni és tartani tömegeket.
"A problémám az, hogy annyi tudás megszerzése, amennyi elegendő lenne arra hogy mindenre rálássak, iszonyat sok idő."
Minden szakmát megtanulni iszonyat sok idő.
Egy ember maximum 2-3 dologhoz érthet szakértői szinten, és tucatnyi dologhoz "művelt ember" szintjén.
"A leleplezést pedig azért úgy állítja be, mert egy átlagembernek gőze sincs az alapfogalmakról (többek között a bankok pontosan ezt használják ki"
Hát ez nem pontosan így van, persze ha el akarnám mondani, ahhoz már kellene az az alapozó félév...
"számold össze, hogy a gazdagabb országok mennyi pénzt költenek olyan felesleges dolgokra, mint pl.: hadsereg, ékszerek, felesleges luxuscikkek, a szórakoztatóiparba nyomott felesleges pénzek, értelmetlen fejlesztések, a korrupció és egyéb úton lenyúlt pénzek, stb..."
1. Kinek felesleges dolgok? Miből gondolod, hogy mások véleménye erről azonos a tiéddel?
2. Konkrétan hogyan képzeled el: "felhozni Kongót"? Éljenek rosszabbul az európaiak, hogy a kongóiak jobban élhessenek? Könnyen belátható, hogy ez politikailag és erkölcsileg képtelenség.
"beszélhetnénk az évente 400-500 milliós aug. 20i értelmetlen tüzijátékról is. ugyanakkor meg 10.000-eknek a házát viszi el a víz"
Ez már teljesen elkanyarodás az eredeti témánktól és józan ésszel belátható, hogy sehova se vezető képtelenség. MINDENRE lehet mondani, hogy "vannak fontosabb dolgok is, miért nem arra költünk". A kérdés az, hogy a különböző "halaszthatatlanul fontos" dolgok között milyen egyensúly van. Erről lehet politikai vitát folytatni, a tiéd ebben egy vélemény, másoknak meg megvan a saját véleményük.
sajnos a mai világban jellemzően azok vannak döntési helyzetben, akiknek az emberélet nem/kicsit számít, illetve kegyetlenül gátlástalanok. ezért aztán simán hoznak rengeteg erkölcstelen döntést, amire persze ők egyértelműen azt fogják mondani, hogy azok fontos és hasznos döntések. Persze ez valahol a rendszerben be is van kódolva, mert SZVSZ erkölcsösen egy bizonyos szinten túl nem tudsz jutni (van rá azért példa, de nagyon kevés, elég a "csak az első 1 millióról ne kérdezzenek"-re gondolunk...). Valakit, valamit mindig tönkre kell tenni ahhoz, hogy tovább léphess, illetve inkorrektul kell játszanod.
egyébként ez nem kicsit visszaüt, lsd. Kína vs. Amerika. Lassan a farok (Kína) fogja csóválni a kutyát (Amerika) és nem fordítva. Persze említhetném az arabokat is, akik folyamatosan olyan gigaberuházásokat csinálnak a semmi közepén, amelyek már extrémek ( a világot formázó szigetcsoport pl. poshad, és a folyamatos víztisztítás is előbb utóbb vissza fog ütni...)
Afrika felhozása egyébként már elindult, múltkor adták át az óceáni net kábelt, illetve lsd. most a foci VB. Egyébként szerintem ezek a dolgok nagyon is kapcsolódnak a kérdéshez, mert pont arról szólnak, hogy néhányak fényűzése miatt mások szűkölködnek. Mégha ezek között a viszony nem is teljesen egyértelmű...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!