Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdekelne, hogy azon személyek...

Érdekelne, hogy azon személyek, akiknek nem fáj Trianon, voltak-e már Erdélyben?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, egyáltalán tudják-e mire mondanak nem-et?
2010. jún. 1. 19:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Erdély a legszebb helyek egyike.Mikor Segesváron jártam vagy, a hegyekben túráztam,belefájdult a szívem mikor eszembe jutott ,hogy ez ősi magyar föld(volt...:( )
2010. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%

voltam nem egyszer. nemet se mondok meg igent se, ne mi döntsük el, hogy hova akarjanak tartozni, hanem ők.


ott nem mindenki akar nagymagyarországot...

2010. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
29%

NEEEEM



TUDJÁTOK MIT



szerintem adjuk át Magyarország (megmaradt) nem kívánt részeit


úgy hogy csak Budapest maradjon

2010. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%
Olyan három, négyszer a Csíkszeredán. Igazából ott se szakadnak össze, hogy jaj, milyen igazságtalanság ért vagy száz éve.
2010. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
12%

én nem is értem hogy mertek nekünk ilyen nagy területeket meghagyni :$$$$$$



sokkal igazságosabb lett volna ha csak a Margit szigetet hagyják meg nekünk :$$$$$

2010. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Nekem nem fáj Trianon. Csak azt nem értem, hogy meddig keseregnek ezen emberek. Lassan 100 éve volt. Szóval mi a határ? Lehet keseregni azon is ami 300 éve volt? Vagy 1000 éve? Vagy hogy? Német római Birodalom? Azt lehet vissza?
2010. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Nekem nem fáj Trianon, mivel semmiben sem változtatta meg az életemet. Nem voltam erdályben.

Voltak más rettenetes történelmi igazságtalanságok is, amik szintén nem fájnak. Viszont az már fáj, hogy fiatal vagyok, és semmilyen lehetőségem sincs, hiába a felsőfokú végzettségem, az ország nem biztosít számomra munkát, egy örökkévalóság, míg saját lakáshoz juthatok, és ha ez megtörténne akkor is el leszek adósodva egy életre... Mindent elvettek tőlünk, fiataloktól, amit csak lehetett.

Katasztófa, ami ebben az országban megy, egyszerűen nem lehet itt normális életet élni. Ezek mellett számomra eltörpül a trianon-probléma.

2010. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

"Olyan három, négyszer a Csíkszeredán. Igazából ott se szakadnak össze, hogy jaj, milyen igazságtalanság ért vagy száz éve.

"



hát nem tudom te melyik Csíkszeredán voltál


én egy darabig ott éltem :)

2010. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
18%

ugyan már



pár év és ők el fognak menni



úgy is el akarnak menni



nem jó nekik a "turbó magyarok" közt



keresnek maguknak egy liberálisabb világot :>

2010. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Nekem azóta fáj, amióta Erdélyben voltam... Ez a gyönyörű hely egyszer még Magyarországhoz tartozott, nem értem, hogy mit keres a románoknál... Igen, irigy vagyok, az anno még a miénk volt! Egyébként Kolozsvárott voltam, utána meg Besztercén, majd megnéztem a Radnai-havasokat. Nem vagyok székely, de nagyon szeretem Erdélyt, és vérzik érte a szívem. Mielőtt Erdélyben lettem volna, nem igazán érdekelt a trianoni békediktátum, úgy voltam ezzel a dologgal kapcsolatban, mint sokan mások, hogy jó igazságtalan volt, de annak már 100 éve, de Erdély nagyon megfogott. Érdekes, Felvidék annyira nem.
2010. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!