Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberális szó miért lett...

A liberális szó miért lett szitokszó? Mi a gond a liberalizmussal, és miért fáj a magyaroknak a szabadság?

Figyelt kérdés
Elmagyarázná valaki? Általában egy nép azért harcol, hogy minél nagyobb legyen az egyén szabadsága, egészséges nemzet nem taszítja magát szolgasorba!
2017. nov. 24. 16:48
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

39.: A feministáktól nekem is hányhatnékom van, mert amikor az ajtó előtt állnak elvárják az előreengedést, mert ők nők, de ha házimunkáról van szó, akkor egyenlőség van hirtelen.


Egyébként a társadalom peremén álló személyeket be kellene fogadni, ezt helyesen teszi a liberális média. Akit kitaszítottak, csúfoltak a melegsége miatt, terrorizálták suliban, vagy bármiféle durvább atrocitás érte, az ellenségként fog tekintetni a társadalomra, és az ilyen személyek teszik a legtöbb kárt!

2017. nov. 27. 09:55
 42/50 anonim ***** válasza:
48%

"A liberális szó miért lett szitokszó?"


Mert a liberalizmus a szabályozás megszüntetését jelenti.

És szabályozás híjján a gazdagabbak szabadsága sokkal nagyobb.

A liberalizmus eredménye, hogy a világ 8 leggazdagabb emberének az összvagyona akkora, mint a világ szegényebbik feléé összesen...

2 évvel ezelőtt még 64 ember összesített vagyona ért ugyanennyit.

A liberalizmus tette lehetővé, hogy a Tesco évekig nyomott áron adja a termékeit, amíg a kisboltok tönkrementek, aztán újra felemelje az árait...

Ez egy tipikus eset.


A liberalizmusnak vannak hangzatos jelszavai, hogy "addig terjed a szabadságod, ameddig az én szabadságomat nem gátolja"...

De ki határozza meg, hogy a két szabadság között hol a határ?

Erős szabályozás nélkül az erősebb kutya esete lép érvénybe.


Szóval a liberalizmus a monopóliumok és a multinacionális vállalatok trójai falova, amire most jönnek rá a tömegek.

2017. nov. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
55%

" a liberalizmus a szabályozás megszüntetését jelenti. "


Na, ezért lett szitokszó. Mert a hozzád hasonlók köreiben ilyen botorságokat beszélnek. Te tényleg egy párhuzamos világban élsz. Sajnálom.

2017. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

42.: Ez nem a liberalizmus következménye!

Ororszországban, és ugyanúgy mindenhol hatalmasak a jövedelmi különbségek!

Az USA-ra ez kimondottan igaz, de így is van jól. Te dolgoznál napi 15 órát azért, hogy a jövedelmedet szétosszák? MErt a vállalkozók a legelején általában ennyit melóznak.

2017. nov. 27. 13:12
 45/50 anonim ***** válasza:
47%

A liberalizmus eredménye tud lenni az is, hogy a szegényebb sorú ember - ha van benne kuráyzsi - fel tud emelkedni. Szóval ez a hablaty a multikkal, stb... egy kifejezetten egyetlen szempontból megvilágított fals ideológia.

A liberalizmus - ha gazdasági és kereskedelmi oldalról nézzük - annyit tesz, amit a társadalomban is betölt: aki jobban és hatékonyabban dolgozik, az fog boldogulni. Ez az egészséges piac alapja. Nyilván vannak akik ennek kárát látják. De inkább legyen így, mint a múlt rendszerben, amikor 5 ember csinálta habiszti egy munkáját...

2017. nov. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
52%

45


A szegényebb sorú ember a liberalizmustól teljesen függetlenül is mindig feljebb tudott emelkedni, ha szorgalmas vagy tehetséges, esetleg mind a kettő is volt.


A liberalizmusnak ehhez semmi köze.

2017. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Egyet tudok veled érteni, azaz inkább azt mondom, hogy természetesen a felemelkedéshez az általad is említett szorgalom és tehetség a kulcs. Mindazonáltal az olyan liberális jellegű dolgok mint az egyenjogúság, faji- és egyéb megkülönböztetéstől való mentesség, s általában a gyakorlati demokrácia, ezek mind segítik az adott esetben felfelé törekvő egyént.
2017. nov. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

47.


A hangzatos szólamok se nem segítenek, se nem jelentenek semmit a törekvő embereknek. Sőt; talán.

2017. nov. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Ezzel nem tudom mit szerettél volna mondani.
2017. nov. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
A liberalizmus három alappillére a "szabadság, egyenlőség, testvériség." Az Orbán-kormány viszont legitimitását arra építi, hogy mindig talál egy csoportot, egy népréteget, akit lehet szidni, ócsárolni és bántani, akik nem olyanok, mint a nagy többség, ami összetartja a Fidesz-híveket. Ezek lehetnek a bevándorlók, lehetnek a gyermektelen nők vagy lehetnek az LMBTQ-k. Őket pedig ebből a megfontolásból nem szabad magunkkal egyenlőnek, és pláne testvérnek tekinteni. A sok fideszesben pedig kialakul a felsőbbrendűség érzése, hogy ők mennyivel szebbek, jobbak, különbek, szóval felsőbbrendűek, mint a Vezír által támadott embercsoportok. Ezért Orbán szerint káros a liberalizmus.
2022. júl. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!