Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberális szó miért lett...

A liberális szó miért lett szitokszó? Mi a gond a liberalizmussal, és miért fáj a magyaroknak a szabadság?

Figyelt kérdés
Elmagyarázná valaki? Általában egy nép azért harcol, hogy minél nagyobb legyen az egyén szabadsága, egészséges nemzet nem taszítja magát szolgasorba!
2017. nov. 24. 16:48
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
17%
A kérdező azzal akar provokálni hogy ha egyes országok a szabadság nevében nem akarnak pl bevándorlókat azok mindjárt szolgasorba akarnak kerülni.
2017. nov. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
42%
Miért csak akkor van liberalizmus(és miért jó ez) ha mindenki más érdeke előrébb való a sajátunknál?
2017. nov. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz?

A liberalizmus és a bevándorlás között nincsen semmilyen összefüggés!

2017. nov. 24. 17:05
 4/50 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sokan nem is tudják, h az mit jelent. Csak valahol hallották hogy az rossz.
2017. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Az előírt ezer valamennyi migránst egyébként be kell engednünk!

Az irreleváns, hogy ez jó dolog vagy sem.

Akinek ez nem tetszik, az köszönje meg Orbánnak! Nem az lmp, vagy az mszp írta alá a kvótamegállapodást, hanem a fidesz!!

Ez annyira nevetséges! Ha aláír valaki valamit, azt tartsa be! Tipikus fideszes mentalitás, előre kéne gondolkodni...

2017. nov. 24. 17:18
 6/50 anonim ***** válasza:
25%

"A liberalizmus és a bevándorlás között nincsen semmilyen összefüggés!"


mármint azon kívül, hogy főleg ők erőltetik? tényleg ilyen hülye vagy vagy segítenek?

2017. nov. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 Jeffrey Spender ***** válasza:
62%

A közbeszédben, közemberi politizálásban a fogalmak mögöttes értelme leegyszerűsödik, illetve teljesen eltávolodik a lexikális jelentéstől.


A liberális kifejezés lexikális értelemben a felvilágosodás korában kialakult filozófiai irányzatokat jelenti, melyek általában pozitív, szellemileg haladó gondolatokat fogalmaznak meg.


A köznapi beszédben a liberálisnak semmi köze ehhez, hanem egy politikai tábor és azoknak a követőinek a címkéje. Általában akiket köznapilag liberálisnak neveznek, mint a hazai "bal"oldal és nemzetközi elvbarátaik / üzlettársaik, sok tekintetben pont a felvilágosodás korabeli liberális gondolatokkal teljesen szembe mennek.


A klasszikus liberális filozófiai irányzatot nem akarom kifejteni, mert ezt megtaláljuk a lexikonban szépen leírva. A köznapi liberális politikai tábor gondolatait meg nem tudom összefoglalni se, mert nincs koherens érték és érvrendszere, hanem össze-vissza változik szituációfüggően, gyakran önmagának, és sokszor a józan észnek, logikának, erkölcsi hagyományoknak teljesen ellentmondva.


Sokan, mint Nagy Ervin foglalkoztak tanulmányokban és kötetekben a liberalizmussal, avagy az eszme eltorzulásával. A XVIII-XIX. században nagyon fontos elveket képviselt a liberalizmus a polgárosodás során: az emberi szabadságjogokat, a sajtószabadságot, a véleménynyilvánítás szabadságának jogát, a munkához való különböző jogokat tűzte zászlajára. Ezeket az elveket azonban gyakorlatilag minden demokratikus állam megvalósította, elmondhatjuk, hogy ezt egy konzervatív, egy nemzeti radikális, egy szociáldemokrata, vagy egy liberális párt is politikai minimumnak tartja.


Ezt követően a liberalizmus válságát élte, s olyan filozófusok kezdték ezeket az elveket hirdetni, akik már meg akarták haladni ezeket a gondolatokat. Olyan helyekre próbálják kiterjeszteni ezeket a szabadságjogokat, az egyén autonómiáját, amelyek már túlmutatnak a józan ész határain, sokszor a közösséggel, annak hagyományos normáival szemben állnak, mint a szexualitás extrém formáival kapcsolatos törekvések, vagy a drogliberalizáció, vagy az antiszociális közösségek mosdatása, miközben a család, a nemzet értékeit nem fogadja el.


Összefoglalva úgy láthatjuk, a liberalizmus elvégezte pozitív történelmi feladatát, s az új irányzatok csak az eltúlzásában érdekeltek, az egyén szabadsága helyére a szabadosság és az irracionalitás és zavaros politikai érdekek vezérelte politikai korrektség került.

2017. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
67%

Akik itt pl gykn "libsiznek" lövésük nincs róla mit jelent a liberalizmus, de a fűrer azt mondta az rossz szóval libsiznek.


"A liberalizmus, más néven szabadelvűség, a szabadságot jelentő liberty szó után alapvetően a személyes szabadságon és törvény előtti egyenlőségen alapul, vagyis a szabad gondolatok széles spektrumát jelentő eszmerendszer, melyek közös vonása, hogy az egyén szabadságát jelölik meg mint legfontosabb politikai célt. Gyökerei a 17–18. századra, a felvilágosodás idejére nyúlnak vissza. Olyan korábbi alapvető elveket tagadott meg, mint az uralkodók isteni felhatalmazása, az öröklött kiváltságok, államvallás és protekcionizmus."


Mivel az orbánrezsim nem szereti a szabadságot így szidni kell még az eszmét is ami kizárja a diktatúrát.

(mellékesen amikor még a fűrer ember volt kb 25 éve liberálisként politizált, akkor még Soros ösztöndíjas volt és nem zavarta a szabadság sem)

2017. nov. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
6.: Khmmm. Szövegértés? Pont hogy a gazdád hozott rég nem látott veszélyt az országunkra azzal, hogy aláírta a kvótamegállapodást! Ha ismernéd a trianoni döntést tudnád, hogy azért vettek el területeket az országunkból, mert egyes részeken kisebbségbe került a magyarság. Azé az ország, aki teleszüli!
2017. nov. 24. 17:46
 10/50 anonim ***** válasza:
57%

Az a baj, hogy az emberek osszemosnak partokat es eszmeket.


Mast ne mondjuk az embereknek nem a kommunizmussal volt baja, hanem pl.: a Kadar rendszerrel. Megis osszemossak az egeszet.


Latod, leirtad a szot, hogy liberalizmus, maris mindenki a migransokrol papol. Holott ez csak a magukat liberalistanak tarto partok egy reszenek allaspontja egy adott allasponttal kapcsolatban.


Amugy szerintem ezek kozul az eszmek kozul alapvetoen egyik se rossz, amig nem viszik tulzasba. Egy jol mukodo demokracianak pont az lenne a lenyege, hogy a kulonbozo eszmeket egyensulyba tartsa es megtalalja az aranylozeputat a problemak megoldasanal.

2017. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!