Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a realizmus...

Magyarországon a realizmus rasszizmusnak számít?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 16:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%

Hm. Kb...

Szerintem önmagában azért senki nem ítélné el a másik embert, mert sötétebb a bőre. Nem azért utálják őket az emberek, mert ők cigányok, hanem azért, ahogyan viselkednek. Hiába..végigmegyek az úton, jönnek velem szemben, ordítanak, gyomorforgató szavakat használnak, büdösek, mint 3 másik, erőszakosak, agresszívak, 8 gyerek fut utánuk(akiket nem mellesleg az én szüleim pénzéből tartanak el), az utcánkban pl. most törtek be 3 helyre, segélyekből élnek, stb..nem ragozom. Azt aláírom, hogy van kivétel, de ez sajnos 1000-ből 5. Ennek fényében mégis mit várnak tőlünk? Ezt nem értem. Ezzel a helyzettel már rég kezdeni kellett volna valamit.

Akkor most ugrabugráljunk a rotweillerek jogaiért is, mert hogy veszélyesnek vannak minősítve, és mert micsoda dolog az, hogy visszaszorítjuk őket pl. szájkosárral?

Nevetséges a példa, tudom, de csak ezzel tudom érzékeltetni, amit gondolok.

De amúgy tényleg nehéz a téma, mert ha arra gondolok, hogy van olyan roma család, ahol csak 2 gyerek van, a szülők dolgoznak, ápoltak, és normálisan viselkednek?..

Nem tudom, nehéz ez nagyon..

Elkalandoztam, eltértem a témától, bocsánat.

2010. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
45%
Reálisan gondolom hogy minden jobbikos náci, munkanálküli, buta fiatal divatmagyar szóval igen, előitéletes vagyok minden jobbikosal szemben.
2010. jún. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Reálisan gondolom hogy minden jobbikos náci, munkanálküli, buta fiatal divatmagyar szóval igen, előitéletes vagyok minden jobbikosal szemben



Te meg hajlamos vagy a rasszizmusra, ráadásul még helyesen sem tudsz írni (ezek szerint igaz a sztereotípia, miszerint a rasszista hajlamokkal rendelkező egyének nem tudnak helyesen írni :D)!

2010. jún. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én rühellem a cigányokat. Vertek már meg, raboltak már ki, amelyik békésebb volt, az is csak annyiban volt más, hogy nem ütött, ha nem volt cigim, vagy apróm.


Nem adtak okot, hogy elviseljem őket. Arra pláne nem, hogy szeresem.

Lehet mondani, hogy más a kultúrájuk, de a bűnözés nem kultúra. Az megvetendő, elítélendő, büntetendő.

Lehet mondani, hogy a cigányok közt is vannak jó emberek é a magyarok közt rosszak, de engem magyar még nem támadott meg, nem terrorizált. Cigányból viszont még csak alávaló semmirekellőt láttam. Most 95-98% bűnöző cigány mellett, szerintem már általánosításnak sem számít, ha azt mondom, hogy a cigányok bűnözők. Az a 2-5% aki meg nem bűnöző, az köszönje meg a többinek.


Nem a bőrszín miatt vagyok előítéletes, Rengeteg néger színész és sportoló van, akit becsülök, szóval ezt nem lehet rám húzni.

2010. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagyok rasszista, a füstösökkel kapcsolatban én nagy költőnkkel értek teljes mértékben egyet:


Vörösmarty Mihály:


EGY BARNA CSUFOLÓDÓ TRÉFÁSRA


A Barnaság nem igen nagy dísz ugyan,

De mégis türhető.

A gyáva tréfa még inkább nem az,

S ez már nem türhető.


Börzsöny, 1822


Az pedig egyenesen elkeserítő,hogy a versben szereplő "tréfa" szót ma már ezekre a szavakra is

lehet cserélgetni:

élősködés, hazudozás, rongálás, csendháborítás, zaklatás, lopás, rablás, erőszak, gyilkosság, kéjgyilkosság stb.



Ja, meg abszolút tisztában vagyok a realitásokkal, a tényekkel a cigányokkal kapcsolatban, bőrszínüktől, etnikumuktól teljesen elvonatkoztatva.

#22-es te álomvilágban élő, agymosott überidióta vagy. Javaslom fordulj pszichológushoz, talán tud rajtad segíteni.

2013. aug. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!