Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik Fidesz szavazók,...

Azok akik Fidesz szavazók, azok mi az amivel elégedettek a Fidesszel kapcsolatban? Miért szavaznak rájuk?

Figyelt kérdés

Konkrétan mi az oka annak, hogy a Fideszre szavazol? Pl:

-elégedett vagy valamilyen konkrét intézkedésükkel

-a bevándorlás politikája fogott meg

-utálod az ellenzéket valamiért

-nincs jobb alternetíva

-stb.


2017. nov. 3. 14:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes látni, hogy a gyűlölet és a "nincs ötletem" = "nincs alternatíva" milyen népszerű mindkét oldali szavazóknál. :(


Egy időben a FIDESZ tényleg segítette a pályakezdőket. Hittem bennük! Aztán padlót fogtam.

2016 óta az ingatlan piac erősen kizárta a fiatalokat és csak a nagycsaládosokat támogatja minimális szinten, de azokat is csak akkor ha új építésű házba fektetnek. Azaz csak az építő ipart lendítették fel olyan elven, hogy ez majd támogatni fogja a családosodást. Elárulom, hogy többeket tart vissza az ingatlan drágulás a gyerekvállalástól, mint amennyit segít. Én majdnem a FIDESZRE szavaztam, de itt elvesztettek, amikor ezt a CSOK-ot bevezették. Sajnos vidéki munka is egyre kevesebb van és kénytelen vagyok a fővárosban dolgozni, ha annyit akarok keresni, amiből nem kerülök utcára. :( Én csalódtam a FIDESZBEN.


A bevándorlási politikát nem csak ők vallják magukénak, de tetszett, hogy kiálltak az elveik mellett.


Az olimpiával és az azzal kapcsolatos hazaárulózásukkal még jobban eltaszítottak maguktól. Szavazást kértem az olimpiáról és ezért 8 évre börtönbe akartak csukni. Rendesen rettegtem! Ezt mióta teheti meg bármelyik párt, aki azt állítja magáról, hogy érdekli az emberek véleménye? :(


Maradok a többségnél: Ha nincs senki, aki kicsit is szimpatikus, akkor egyikre sem szavazok. Lehet ezért engem gyűlölni és ezzel a gerjesztett gyűlölettel a saját szimpatikus pártod felé csábítani, de gondold végig! Ki akar hozzátok csatlakozni, ha gyűlöletet táplálsz irántuk?

2017. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Igaza van a közgazdásznak, egy szó nem igaz, abból,amit Fidesz propaganda állít!

Helyesebben csak az, hogy az állam adósságát ( és a haverok gazdagodását) a magyar nép állja!

2017. nov. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
38%

,,IMF elküldése,,


Az idő előtti imf törlesztést piaci deviza kötvénykibocsátással fedezte a kormány aminek a kamat majdnem a duplája az IMF hitelének, ami több tízmilliárd forintunkbs került.


,,Az MNB 300 milliárdos tervezett veszteségének nyereséggé konvertálása,,


A jegybank nyeresége a devizatartalék forintbsn kifejezett értékének növekedéséből, magyarul a forint gyengüléséből származik. Ha szerinted ez jó dolog.....


,,Államháztartás rendbetétele, tartható hiánycélok

Gazdaság tartós növekedésre állítása,,


Igen, ezt már Bajnai megcsinálta a megszorításokkal, a fidesznek semmi köze nem volt ehhez. ( a megszorításokat a Fidesz nem vezette ki azóta sem)


,,A másfél milliós munkanélküliség 4% alá csökkentése

A fizetések emelkedése szinte minden szektorban

Minimálblrek drasztikus emelése,,


Ezeket nem a kormány, hanem a nemzetközi gazdasági környezet okozta, elsősorban a válságot követő fellendülés, és Németország brutális növekedése. Erre a kormánynak minimális hatása volt.


,,Ingyen tankönyv

Ingyen átkeztetés a gyerekeknek

Családtámogatás,,


Ilyen már korábban is volt.


,,Sikeres vizes VB,,


Hát ja, végülis csak 6x annyiba került mint tervezték.


,,Az államadósság növekvő részét már a magyar nép finanszírozza,,


Ez lehet jó is meg rossz is, ugyanis az állam így elvonja a hazai tőkét a bankoktól és a beruházásoktól, ami káros a gazdasági növekedésre, valamint ha felpörög az infláció akkor a magyar lakosság fogja viselni a veszteségeket is. Viszont kissebb a deviza kitettség ez igaz.


,,A bankok többsége már magyar kézben van,,


Ez nem igaz. Az összes nagybank nagyrészt külföldi kézben van, beleértve az OTP t.


,,A GDP egyre nagyobb hányada jön létre magyar vállaltoknál,,


Ez megint csak nem igaz, mivel pont a multik és a külföldi cégek aránya nőtt a GDP n belül.



,,kiegyensúlyozott keleti-nyugati politka...,,


Tekintve, hogy a gazdasági kapcsolatsink, befektetéseink és kereskedelmünk 90-95%- a a Nyugattal bonyolódik, így a,, kiegyensúlyozott,, politika nem előny hanem hátrány.


,,A Fideszes haverok meg hadd gazdagodjanak közben, mert kell egy erős magyar tőkésosztály.,,


Hogyne.

Csakhogy az így keletkező tőkés osztály csaknolyan vállalatokkal rendelkezik amik az államtól függnek, miközben állami forrásokat vonnak el a valóban piacon is versenyképes cégektől.

Tehát hiába próbálod védeni a narancsmaffiát, a lopás mindig kártékony lesz a gazdaságra nézve

2017. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
43%
ma 16:04 Hogy nem szakad rád az ég? Ennyit hazudni. A Bokros Lajos nem hord így össze hetet havat!
2017. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Értitek, leírom a tényeket erre lepontoznak. Amit mondtam az nem vélemény hanem tény amit adatokkal is alá tudok támasztani ha akarjátom.

Aztán meg csodálkoznak miért hívom őket narancszombiknak...

2017. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

55% os


Várom a cáfolatot.

Cáfold meg.

Vitatkozzunk.

De az, hogy,, hülyeségejet beszélsz,, eg így önmagában baromi kevés.

Mutass valamit.

2017. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Akkor azt mond el miből gondolod hogy csak az a tuti amit te állítasz? És ha olyan rossza helyzet miért jönnek felminősítések külföldről? Adós besorolás pl.
2017. nov. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#15: félsz a megítéléstől és a lepontozástól és ezért valakit "narancszombiknak" hívsz?

Nem értem a logikádat. Lepontoznak és? Azért írsz ide, hogy pontokat szerezz? Ez valami verseny neked? Vagy azért írsz ide, mert fontosnak tartod a gondolatodat, hogy megosszad másokkal? Ha értelmes gondolatokat osztasz meg és mégis lepontoznak nem ok arra, hogy gúnyolódj.


(mellékesen nem én pontoztalak le, de ettől függetlenül nem értem, mit kell óvodásat játszani)

2017. nov. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A "közgazdásznak"


Az IMF hitelek feltételei olyan vállalhatalan politikai befolyás megszerzése voltak, ami a görög példa alapján tönkre vágta volna az országot. Ezt később az IMF is elismerte.

Meg a hitelminősítők is, szépen sorban.


Az MNB nyeresége... Először is megszabadult a +7%-os kamattól, amivel a spekulánsok évi 300 milliárdot szippantottak ki. A forint gyengülése pedig ösztönzi az exportot, visszafogja az importot... Szóval nem minden esetben ördögtől való. Most egy "közgazdásznak" magyarázzam?


Bajnai csak az IMF tollbamondott megszorításait hajtotta végre, és olyan helyzetben hagyta az országot, hogy a manyup meg a letelepedési kötvény nélkül perceken belül bedőlt volna... Végülis ez volt a bukott ballib kolosszális terve: olyan helyzetbe hozni a kormányt, hogy perceken belül belebukjon, és úgy tűnjön, hogy még a Gyurcsányék is jobbak.

De hát nem számoltak az "unortodox" gazdaságpolitikával, aminek egyre több követője van.


A munkanélküliség és a leszakadás a ballib sara... Ne felejtsd el, hogy élcsapatként kezdtük, és Bajnai sereghajtóként adta vissza az országot a Fidesznek.

A ballib megszorított, a Fidesz meg rögtön rezsicsökkentéssel kezdte.


Persze hogy volt ingyen kaja meg tankönyv elübb is... de mennyi?


A vizes VB így is megérte, besöpörtünk egy rahedli elismerést és felkerült az ország a sport térképre... A fanyalgó ballibb kerékkötése meg szabotálása ellenére.

Nézd meg... Egész nyáron túlcsordurt az ország a túristáktól... Sokszorosa be fog jönni pár év alatt.


Az, hogy az államadósság növekvő részét a nép finanszírozza NEM von el pénzt... Sőt ! Itt van a 0%-os támogatás a kis ás középvállalozásoknak... Ezt is az állam adja a bankokon keresztül...

Te szerinted jobb lenne, ha kamat kölföldi bankoknál csapódna le, és nem a magyar polgárok zsebeit duzzasztaná? (nyilván)


Pár éve már a magyarországi bankok részesedése 50% felett van... és növekszik.


A multik egyre nagyobb arányban használnak magyar beszállítókat, és ez a GDP-ben is így csapódik le.


,,kiegyensúlyozott keleti-nyugati politka...,,

Nézőpont kérdése... Mondják, ne tartsd az összes tojásodat egy kosárban... Szerinted a németeknek miért van 5500 cége Oroszországban ?

És miért is baj az, ha nekünk keletkeznek keleti kapcsolataink?

Itt nem inkább a totális függőség elfogadtatása lenne a cél?


Ami meg a narancsmaffiát illeti, az igazán sikeres cégek MINDENÜTT az állami befolyástól nőlnek a francia és amerikai autóipartól kezdve a fegyver és olajbizniszig.

Én nem látok semmi problémát azzal, hogy állami segítséggel kerülnek helyzetbe a magyar cégek.

A "szabad verseny" című szálhámosságot csak arra találták ki, hogy a gyengébbekkel elfogadtassák az erősek akaratát. Tiszta formában soha sehol nem működött.

Ugyanis e segítség nélkül SEMMI esély arra, hogy kialakuljon egy magyar tőkésosztály... Az meg egyet jelent a gyarmati státusz elfogadásával...

Tudom, van egy réteg aki jobban élne helytartósági státuszból, de hát most éppen ők a kissebbség.

2017. nov. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Az IMF hitelek feltételei olyan vállalhatalan politikai befolyás megszerzése voltak, ami a görög példa alapján tönkre vágta volna az országot. Ezt később az IMF is elismerte.

Meg a hitelminősítők is, szépen sorban. "


Nálunk konkrétan annyi lett volna a feltétel, hogy tartsuk a hiánycélt, mivel közelében nem voltunk egy görög szintű válságnak.

Erre Orbán kitalálta, hogy nem tartjuk a 3.8%-os hiánycélt, hanem a hiány 7% lesz. Erre azt mondta az IMF meg az EU, hogy "biztos hogy nem"

[link]

itt tekinthető meg


Az MNB nyeresége... Először is megszabadult a +7%-os kamattól, amivel a spekulánsok évi 300 milliárdot szippantottak ki. A forint gyengülése pedig ösztönzi az exportot, visszafogja az importot... Szóval nem minden esetben ördögtől való. Most egy "közgazdásznak" magyarázzam?


Nem veszel figyelembe 2 nagyon fontos dolgot:

1, deviza hitelek. A forint leértékelésével nagyrészt az Orbán kormány hozta őket a jól ismert helyzetbe

2, a magyar államadósság több mint fele devizában volt.

Ha leértékeled a forintot akkor forintban kifejezve többet kell visszafizetni. Ezért nyúlták le a manyupot, hogy finanszírozzákk az államadósságot. Amit emg is mondtak.

adatok itt:

[link]


"Bajnai csak az IMF tollbamondott megszorításait hajtotta végre, és olyan helyzetben hagyta az országot, hogy a manyup meg a letelepedési kötvény nélkül perceken belül bedőlt volna... Végülis ez volt a bukott ballib kolosszális terve: olyan helyzetbe hozni a kormányt, hogy perceken belül belebukjon, és úgy tűnjön, hogy még a Gyurcsányék is jobbak.

De hát nem számoltak az "unortodox" gazdaságpolitikával, aminek egyre több követője van."


Érdekes módon Bajnai tudta tartani a költségvetést a manyup pénzek lenyúlása nélkül is, sőt az adósminősítésünk is jobb volt. A letelepedési kötvények pedig csak 2013 után kerültek bevezetésre, szóval nem tudom miről hablatyolsz. A többi részében nem elmítesz konkrrétumokat, szóval azt nem is kommentálom.

Mo. adósminősítése:

[link]

magyarázat (Fitch, a többit keressétek meg ti)

[link]


A munkanélküliség és a leszakadás a ballib sara... Ne felejtsd el, hogy élcsapatként kezdtük, és Bajnai sereghajtóként adta vissza az országot a Fidesznek.

A ballib megszorított, a Fidesz meg rögtön rezsicsökkentéssel kezdte.


A "ballib" alatt volt a világ valaha volt legnagyobb pénzügyi válsága, valamint 120 dollár volt az olaj szemben a mai 40-50-el.

A rezsicsökkentést 2013-ban vezették be, hogy megynerjék a választásokat.

Egyébként meg a reszicsökkentés kamu, mivel jelenleg magasabbak a rezsi díjak mintha a régi rendszer árazását használnák. A "rezsicsökkentés" csak magas olaj/gáz ár mellett ér bármit, alacsony olaj/gáz árak mellet ellentétes hatása van, mivel a közműárak így nem követik a nyersanyagárakat.


Persze hogy volt ingyen kaja meg tankönyv elübb is... de mennyi?


2 gyereknél lehetett támogatást igényelni, 3-nál meg ingyen volt.


"A vizes VB így is megérte, besöpörtünk egy rahedli elismerést és felkerült az ország a sport térképre... A fanyalgó ballibb kerékkötése meg szabotálása ellenére.

Nézd meg... Egész nyáron túlcsordurt az ország a túristáktól... Sokszorosa be fog jönni pár év alatt. "


A sportrendezvények egytőle gyik ráfizetésesek, szóval én nem nagyon dicsekednék azzal, hogy "felkerültünk a térképre". Egyébként meg közgazdászként nekem nem fogod bemesélni, hogy a Vizes hülyeségre elköltött

180 milliárdnak nem lett volna jobb helye (pl gazdaságfejlesztés, plg adócsökkentés)

A vizes Vb totál pénzkidobás volt, a turizmusra kb semmilyen hatása nincs. Egyébként meg azt a 180 milliárdot rögtön a turizmus fejlesztésére is használhattuk volna Hosszú Katinka lubickolása helyett.

+ A felépített uszodák nem működnek, mivel senki nem vállalta a veszteséges működtetést :)


"Az, hogy az államadósság növekvő részét a nép finanszírozza NEM von el pénzt... Sőt ! Itt van a 0%-os támogatás a kis ás középvállalozásoknak... Ezt is az állam adja a bankokon keresztül... "


Dehogynem. Ezt nevezik kiszorító hatásnak, ugyanis a cégeknek illetve bankoknak magasabb kamatot kell fizetni az emberek pénzéért, hogy fenntartsák a versenyt az állammal. Ez pedig egyértelműen káros és visszafogja agazdasági növekedést.

A Növekedési Hitelprogram pedig ettől független. Egyébként meg azt nem az állam, hanem a jegybank adja....... ez két teljesen különböző dolog.


"Te szerinted jobb lenne, ha kamat kölföldi bankoknál csapódna le, és nem a magyar polgárok zsebeit duzzasztaná? (nyilván) "


Ez a helyzettől függ. Ugyanis ha az állam plusszforrásokat von be külföldről az csökkenti a belső források iránti igényt, ami meg lenyomja a kamatokat ami pedig elősegíti a gazdasági növekedést.


"Pár éve már a magyarországi bankok részesedése 50% felett van... és növekszik. "


A magyarországi az nem azt jelenti, hogy magyar tulajdonú.


"A multik egyre nagyobb arányban használnak magyar beszállítókat, és ez a GDP-ben is így csapódik le."


Ez így van, ugyanakkor ez azt jelenti, hogy a multinacionális vállalatok súlya megnő a gazdaságon belül. Egyébként örülnék, ha erről tudnál valami adatot mutatni. Egyébként meg jellemzően a multik beszállítói működnek a legalacsonyabb nyereségességgel az árverseny miatt. Legalábbis én ezt láttam KSH és az e-beszámoló adataiban amikor írtam a szakdolgozatomat.


,,kiegyensúlyozott keleti-nyugati politka...,,

"Nézőpont kérdése... Mondják, ne tartsd az összes tojásodat egy kosárban... Szerinted a németeknek miért van 5500 cége Oroszországban ?

És miért is baj az, ha nekünk keletkeznek keleti kapcsolataink?

Itt nem inkább a totális függőség elfogadtatása lenne a cél? "


Az a gond, hogy semmilyen kapcsolataink nem keletkeznek, ugyanis a "keleti nyitás" óta nemhogy csökkent, hanem nőtt a Nyugattól való gazdasági függésünk, miközben a kelettel való gazdasági kapcsolataink csökkentek


"Ami meg a narancsmaffiát illeti, az igazán sikeres cégek MINDENÜTT az állami befolyástól nőlnek a francia és amerikai autóipartól kezdve a fegyver és olajbizniszig.

Én nem látok semmi problémát azzal, hogy állami segítséggel kerülnek helyzetbe a magyar cégek.

A "szabad verseny" című szálhámosságot csak arra találták ki, hogy a gyengébbekkel elfogadtassák az erősek akaratát. Tiszta formában soha sehol nem működött.

Ugyanis e segítség nélkül SEMMI esély arra, hogy kialakuljon egy magyar tőkésosztály... Az meg egyet jelent a gyarmati státusz elfogadásával...

Tudom, van egy réteg aki jobban élne helytartósági státuszból, de hát most éppen ők a kissebbség."


Igazad lenne HA.

olyan cégekbe kerülnének állami pénzek amik a piacra termelnek. Például járműipar, fémipar stb.

Ezzel szemben olyan cégekbe kerülnek a pénzek amik a büdös életbe nem fognak a piacra termelni, hanem csak és kizárólag a közbeszezésektől függnek, vagy az állami támogatásoktól.

Például építőipari és mezőgazdasági cégek.

Nem véletlen, hogy ezek a cégek teszik ki a Mészáros birodalom javát. Az építőipari rész a közbeszerzésekből él, a mezőgazdaság meg az állami/EU-s támogatásokból.


Ebből soha nem lesz versenyképes hazai vállalati szektor.

Nem.

Az lassan alakul ki, de ez a folyamat is szét van barmolva, mivel a KKV támogatás néven olyan cégeknek nyomják a pénzeket amik amúgy tök versenyképtelenek. Jellemzően a legtöbb cég azért pályáz EU-s pénzekre mert olyan pocsék mutatói vannak, hogy nem, vagy csak drágán kapna bankhitelt, aminél meg jobb az ingyenpénz. Ugyanez igaz a Növekedési hitelprogramra.


Ennek az lett az eredménye, hogy a termelés volumene nőtt, de a hatékonysága nem. Például a fémipar termelése 38%-al nőtt, de a ledolgozott munkaórák száma is 38%-al nőtt. Azaz több ember termel többet konstans hatékonysággal. És ez rohadt nagy gond, mivel így az ingyenpénz miatt nem történik meg a cégek közti természetes kiválasztódás ahol a gyengék elhullanak, és csak az erősek maradnak.

2017. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!