Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki találkozott már olyan...

Ki találkozott már olyan közvéleménykutatóval, aki a pártok népszerűségét méri?

Figyelt kérdés
Erre azért vagyok kíváncsi, mert én még soha és tudtommal egyik ismerősöm sem...
2010. máj. 29. 22:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Engem se kérdeztek még.
2010. máj. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Engem felhívtak,hogy a gazdaság helyzetéről kérdezzenek.

Válaszoltam,aztán mondtam hogy bátran hívhatnak politikai kérdésekkel is.Még nem hívtak,de várom:-)

2010. máj. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Látjátok,erre még én sem gondoltam! 55 éve élek,de még senki nem keresett meg ilyen,s hasonló kérdéssel.Ismerőseimtől sem hallottam ilyenről!
2010. máj. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Milyen Jobbik tervezett kétharmada, te miről beszélsz? bírom az ilyen 15éves hülyegyerekeket.. örüljél b@zd+, ennyi eszed van, akkor örülsz, ha nyer a Fidesz, nem akkor, amikor rendberakták az országot. agymosott
2010. máj. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Engem 1-szer kérdeztek eddig meg. Más, nem politikai témákban talán 3-4-szer.


Amúgy 500 és 4000 között szoktak lenni a minták. Természetesen NEM ugyanazokat kérdezik mindig meg, bár olyan felmérés is van, amikor évekig ugyanazt az 500 vagy 1000 embert kérdezik le sok mindenről (ezek a panelvizsgálatok, melyek természetesen a vizsgált személyek tudtával történnek).


Mivel a minták legfeljebb néhány ezer fősek, ezért egy 10 milliós országban azok lesznek többségben, akiket életükben sohasem kérdez meg egy cég sem.


Ami a közvéleménykutatók pontosságát illeti, a választás előtt ez az oldal tele volt azzal a véleménnyel, hogy a Jobbik 30 vagy akár 60-70 százalékon áll, mert a közvéleménykutatók bénák - ehhez képest 16,7%-ot kapott az említett párt (a közvéleménykutatók 12, 15, 17 és 17 százalékon mérték).

2010. máj. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Akkor most jövök én:D


Telefonos operátorként egészítem ki havi pénzemet, és a választási időszakban bizony kellett közvéleménykutatási interjút is csinálni. Legelőször (februárban) még arról szólt az interjú, hogy felmérjük, ki milyen politikai beállítottságú, anyagi helyzetű, szociális tekintetben milyen "fejlett". Ezt követte az MSZP kampánya, amit csináltunk a munkahelyen. Itt lényegében szerintem azt az adatbázist dolgoztuk fel, amit a közvéleménykutatásból szereztünk, és az MSZP-szimpatizánsokat kérdezgettük. Itt is egy közvéleménykutatáshoz hasonló interjút kellett lezavarnunk, megspékelve egy-két "Ön április 31-én biztosan az MSZP-re szavazva, esetleg az MSZP-re szavazna, vagy biztosan nem szavazva az MSZP-re", és hasonló kérdésekkel riogattuk a népet. Viszont leszögezném, szavazási adatbázisról szó sincs, a beszélgetés nem került rögzítésre, le sem hallgatták a hívásainkat, és szerintem az adatbázist is csak statisztika céljából használták fel.


Körülbelül ennyi:)


Majd elfelejtettem: februártól április végéig nagyjából 10-15 ezer számot dolgoztunk fel.

2010. máj. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!