Más sem érti a közvetlenül bajba került devizahiteleseknek ezt a fajta mentalitását?
A bíróság és az ügyészség is alaposan részes abban, hogy idáig süllyedhetett ez az ország.
Angliában a LIBOR botrány kapcsán már a botrány kirobbanásának évében 290 millió font (több mint 100 milliárd forint) bírsággal sújtották a brit és az amerikai piacfelügyeleti hatóságok a Barclayst. MÁR A BOTRÁNY KIROBBANÁSÁNAK ÉVÉBEN - ezen van a hangsúly.
Jómagam tavaly júniusban indítottam pert a devizahitelező bankom ellen, de tárgyalást még nem tűzött ki a bíróság -több mint egy év elmúltával-.
Az 5 milliós hitel miatt kilakoltatott családnak folyamatban volt polgári pere a bankkal szemben, ennek ellenére a bíróság nem függesztette fel a végrehajtást, ami szerintem nagyfokú szakmai mulasztás a bíró részéről.
Magyarországon még nem hallottam arról, hogy a Bankszövetséget megbírságolták volna azért mert 2006 januárban kiadott közleményükben félrevezettek mindenkit. A Bankszövetség akkor MTI közleményt adott ki, hogy nem kell félni a devizahitelektől, mert hosszútávon inkább a forint erősödésére lehet számítani. Ilyen közleményt kiadni a kamatparitás elméletének ismeretében nemcsak megalapozatlan de felveti a csalás gyanúját is. A Bankszövetség akkori hivatalos álláspontját természetesen a banki ügyintézők is átvették és a devizahitelek népszerűsítésére használták.
Magyarországon mai napig nem sikerült a LIBOR csökkenéséből származó előnyt az adósok javára jóváírni.
A taxisblokád sikeréről annyit, hogy legföljebb időhúzásra volt alkalmas.
Akkor azért volt a blokád, mert 36-ról 56 forintra emelkedett a benzin ára. (56 - 1956 emlékére, jó mi?)
A blokád utáni ötödik évben már 120 forint volt a benzin ára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!