Magyarorszagon hogy alakultak ki a korhazi varolistak? Milyen politikai döntés okozta ezt a tragédiát?
Ennyi baromságot, amit összeírtatok.
Eszközből nincs hiány, és egyáltalán nem elavultak.
Orvosból is több van, mint nővérből.
Egyszerűen nem finanszírozza az OEP. Hiába tudna egy évben egy kórház 200 db-ot elvégezni egy fajta műtétből, hogyha az OEP csak 100-at finanszíroz, akkor csak annyit fognak betervezni.
A kötszer, stb. hiányról csak annyit, hogy nincs olyan kórházban dolgozó ismerősöm, aki ne hordaná haza a fertőtlenítőt, a kötszert, a fájdalomcsillapítót. Ha hiány lenne, akkor ezt nem tudnák megtenni, főleg nem észrevétlenül. Nem hiány van, hanem pazarlás ilyen téren.
12: nem tudom. Nem közeli barátok, hanem ismerősök, ismerősök ismerősei. Csak onnan tudom, hogy tőlem is kérdezték, hogy kérek-e valamit. De nem kértem és totál kiakadtam ezen.
Gondolhatod, hogy ez milyen pocsékolás, ha minden helyen, mindenki így hordja haza a cuccokat.
Sajnos nem múltak el azok az idők. Úgy tűnik, ami állami, onnan most is simán lenyúlják a dolgokat.
Úgy alakultak ki, hogy a magyarok közül szerényen viselkedni és csendben dolgozni a 90% nem szeret, lopni és nagy hangon emberkedni viszont annál inkább.
Egyébként ebből ered az ország majd minden problémája.
A belső emberek, vagyis az orvosok és ápolók szerint igen is sosem volt ilyen rossz helyzetben az egészségügy. A válság idején is luxus volt a mostani állapotokhoz képest. Valahogy őket hitelesebbnek gondolom a kormánypártiaknál akik szerint persze minden nagyon szép és amúgy is elmúttnyócév. Azt pedig nem lehet szépíteni, hogy a legkevesebbet költünk egészségügyre és ez is fideszes negatív rekord:
Arról pedig ne is beszéljünk, hogy az egészségügyre költött beruházások összegének felét még el is mutyizzák, ezt mindenki tudja akinek halvány köze van az építőiparhoz. Le kell váltani ezt a tolvaj kormányt.
" A belső emberek, vagyis az orvosok és ápolók szerint"
gondolom az tetszett nekik, amikor horváth ágnes széfekre költötte a vizitdíjból befolyt pénzeket
Szigorúan a kérdésre válaszolva: várólista akkor alakul ki, ha a kapacitás kisebb, mint az igény. Időszakos jelleggel és egyes betegségek (operációk) esetén helyenként mindig is voltak várólisták, de ezek nem állandóak voltak.
Az egészségügyből történő hatalmas költségkivonás nemcsak a konkrét egészségügyi intézményeket érintette (itt ugye az infrastruktúra züllésében, a személyzet drasztikus csökkenésében mutatkozik ez meg), hanem főleg az ellátórendszer finanszírozását. A konkrét intézmények kétféleképpen kapnak pénzt. Egy úgynevezett norma szerint, amely a minimális napi ellátást biztosítja, és konkrét igény szerint, ez zömében drágább vizsgálatok és műtéteket jelent. Ekkor az OEP a rendelkezésére álló keret alapján eldönti, fizet-e. Ezt nevezik tervezett betegellátásnak, és havonta intézményenként és betegségtípusonként előre eldöntött összeget jelent, ami meghatározza az elvégzendő vizsgálatok/műtétek számát. Ez lényegesen kisebb szám, mint amennyi jelentkező van. A különbözet megy a várólistára. Ha egy konkrét lista akkora, hogy politikai üggyé válik, akkor kormányzati utasításra ide csoportosítanak egy összeget, amitől a sor lecsökken.
A megfelelő finanszírozás (tehát a jó költségvetési összeg meghatározása esetén) ezek a várólisták viszonylag hamar megszűnnének, ez azonban nem cél, mert a pénzeket a speciális és célzott pályázatoktól kellene elvonni. Ennek pedig a kormányzat számára komoly politikai kára lenne. A beteghalál nem politikai tényező.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!