Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy viszonyulsz a határontúli...

Hogy viszonyulsz a határontúli magyarokhoz?

Figyelt kérdés

Odaát nőttem fel, ahogy a szüleim és a nagyszüleim is. Magyar iskolába jártam, mindkét nyelvet jól beszélem, mindkét kultúràt jól ismerem, ahogy a legtöbbünk.

Magyarnak vallom magam, ezért is hàborít fel, amikor olyanokat olvasok, hogy mi ne merjük magyarnak nevezni magunkat, betolakodunk, elvesszük a munkàt, elfoglaljuk az albérleteket, felvesszük mindkét állam nyugdíjàt (nem igaz), jogtalanul tàmogatnak minket, beleböfögünk a politikába (elég nekünk a magunké, nem ismerek senkit, aki a magyar választásokon is szavazna), nem tudunk rendesen magyarul (akcentus ugye), és így tovàbb.


Aki gyűlölködik, az belegondolt màr valaha is, milyen, ha nincs otthonos? Ha mindkèt ország politikusai és lakói téged hibáztatnak?

Egyik oldalról "Maďari za Dunaj!" a másik oldalról meg "Maradjatok ott, mièrt nem olvadtatok még be?" "Ne merjétek magatokat magyarnak vallani!"


2017. szept. 10. 20:02
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
7-es, milyen haszonra gondolsz?
2017. szept. 10. 20:26
 12/29 anonim ***** válasza:
16%

[link]

[link]


És még lehetne sorolni. De az hogy ide települjenek itt adózzanak az persze kizárt. Az ilyeneket hívjuk úgy hogy paraziták.

2017. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
20%

pontozásból látszik hogy sokan magukra veszik mivel álmagyarok az oldal hemzseg tőllük ők álltalában mindig itt vannak gondolom hivatásos bloggerek bár az oldal tulajai csak öten vannak

[link]

2017. szept. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
69%

Inkább demokrata csoportokban olvasom, hogy nem kéne a külhoni magyaroknak szavazati jogot adni és úgy semmit. Ha belegondolunk igazuk van, mert sejthetik, hogy nem az ő istenükre(Juhász,Gyurcsány, egyéb demokrata ) szavaznak hanem jobbra. Viszont a menekülteket azért szeretnék mert ha kapnának állampolgárságot egy darabig balra szavaznának majd a saját pártjukra utóbbi nem lenne már jó e demokratáknak, csak ügye nem nagyon akarják elhinni..


Magam részéről úgy, hogy autonómia lenne a megoldás.


Ha már úgy is lepontoznak ez miatt akkor leírom teljesen a véleményem : Kedvellek Titeket.

2017. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
38%
Csak egy icipicit húz balra a kormány az oldalon miért pontoznának le LOL
2017. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
62%
A Gyurcsány kampány mikor 20 milió románnal riogatták az országot megtette a hatását. Hogy majd elveszik a munkánk meg stb stb. De a migránsok jöhetnének azok kellenek. Szégyen gyalázat. Itt elég sok a ballibsi az oldalon ezért megy a gyülölködés a határon túliak ellen. Nem kel velük foglalkozni kisebbségben vannak a véleményükkel egyébként. Csak itt tűnik úgy hogy sokan vannak. Sok köztük a munkakerülő és ráérnek irogatni. Otthon ülnek várják az alapjövedelmet meg hogy a robotok dolgozzanak helyettük. Ne törődj velük. Egyébként szerintem a határon kívül élő magyarok se jobbak vagy rosszabbak mint bármely más magyar ember. Az itt háborgók legnagyobb szívfájdalma hogy nem a Dk-ra vagy az Mszp-re szavaztok vagy egy másik gittegyletre
2017. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nincs különösebb véleményem a határon túli magyarokról, sokkal fontosabbnak tartom az egyén megítélését viselkedése, személyisége alapján, mint az alapján, hogy milyen nemzetiségbe tartozik. Találkoztam nagyon rendes, kedves határon túliakkal, de voltam például olyan erdélyi fiatalokkal táborban, akik minősíthetetlenül viselkedtek és azt várták, hogy kinyalják a seggüket Magyarországon, csak mert ők a határontúliak... A legextrémebb "élményem" pedig az volt velük kapcsolatban, amikor a lakóhelyem testvértelepülésének lelkésze kiállt a 2006 október 23-ai ünnepségen beszédet mondani, amiben szó szerint azt mondta, hogy csakis a határontúliak az igaz magyarok, mi csak álmagyarok vagyunk, valamint erősen buzdított arra, hogy a megemlékezés után mindenki üljön be egy kocsiba és menjen Budapestre tüntetni, és aki nem megy az hazaáruló...Mindezt kb 100-150 néző előtt...

Ha politikai értelemben vagy kíváncsi a véleményemre, akkor pedig azt mondom, hogy aki nem itt lakik, nem itt adózik, az ne is szavazzon ide. A szomszédomnak sincs beleszólása, hogy otthon mire költöm a saját pénzemet, hiába vagyunk jóban...

2017. szept. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Mert egy-két gyökér aki itthon született és veri magát, lövése sincs (és soha nem is lesz) mi az a magyarság. Nekik csak a nevük, a lakhelyük meg az állampolgárságuk magyar.Ők maguk NEM AZOK!
2017. szept. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Molyember ***** válasza:
Miért, kik a magyarok? Honnan tudom, hogy én magyar vagyok-e, milyen szempontok szerint lehet vizsgálni ezt a kérdést?
2017. szept. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

A legnagyobb baj, hogy a határontúliak az M1 agymisástra van lehetőségük nézni, és azt látják valóságnak, ha mondjuk nem vona média birodalma a fityesznek, hanem a ZRS (fikció) pártnak, ami figyesz ellenes, akkor nem hinném, hogy a figyesz szavazati joggal látná el a határontúli magyarokat.

De ez pszichológia is. A figyesz pénzt is fektet a támogatásukba, és ember nem harap abba a képbe, amiből eszik, így az emberi elme kiszámíthatósága miatt nem nehéz kitalálni kit támogatnak a határontúli testvéreink.

Manipulálva vagytok, erről szól a történet.

2017. szept. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!