Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy viszonyulsz a határontúli...

Hogy viszonyulsz a határontúli magyarokhoz?

Figyelt kérdés

Odaát nőttem fel, ahogy a szüleim és a nagyszüleim is. Magyar iskolába jártam, mindkét nyelvet jól beszélem, mindkét kultúràt jól ismerem, ahogy a legtöbbünk.

Magyarnak vallom magam, ezért is hàborít fel, amikor olyanokat olvasok, hogy mi ne merjük magyarnak nevezni magunkat, betolakodunk, elvesszük a munkàt, elfoglaljuk az albérleteket, felvesszük mindkét állam nyugdíjàt (nem igaz), jogtalanul tàmogatnak minket, beleböfögünk a politikába (elég nekünk a magunké, nem ismerek senkit, aki a magyar választásokon is szavazna), nem tudunk rendesen magyarul (akcentus ugye), és így tovàbb.


Aki gyűlölködik, az belegondolt màr valaha is, milyen, ha nincs otthonos? Ha mindkèt ország politikusai és lakói téged hibáztatnak?

Egyik oldalról "Maďari za Dunaj!" a másik oldalról meg "Maradjatok ott, mièrt nem olvadtatok még be?" "Ne merjétek magatokat magyarnak vallani!"


2017. szept. 10. 20:02
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
*ha nincs otthonod (autocorrect)
2017. szept. 10. 20:05
 2/29 anonim ***** válasza:
55%
Én örülök neki ha magyarnak érzed magad meg az is vagy. Sokkal magyarabb mint akik itt laknak de idegen szívűek magyarellenesek. Szóval magyarabb vagy sok magyarnál akik itthon laknak.
2017. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%

Az attól függ, milyen ember. Én emberhez viszonyulok, a nemzetisége majd később, kíváncsiságból érdekel. Ha erdélyi vagy, észre fogom venni. Másképp beszélsz, mások a szófordulataid, és ez jó. Gazdagít. Ha kiderül, örülök. Mesélhetsz olyant, mit én nem ismerek. Mesélhetek olyant, mit te nem ismersz. Mindketten jól járunk.


Ezen túl, hogy kéne még viszonyulnom? Ha köszönsz, visszaköszönök. Ha barátságos vagy, barátságos leszek. Ha undok vagy, otthagylak. Mint bárki mást.

2017. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Molyember ***** válasza:
47%
Még soha nem hallottam, hogy valaki a határon túliak beolvadását szorgalmazta volna. Engem nem érdekel, ki hol lakik, de azokat, akik kint élnek, és a Fideszre szavaznak, erőszakkal telepíteném be az országba, szagolják csak, amit szakítottak. Szerintem az emberek 99%-a sosem gondol a határon túli magyarokra, csak amikor a választás kerül szóba.
2017. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
52%

Ezt leginkább a magyargyűlölők szokták hangoztatni. Nem kell velük foglalkozni. Fórumokon, ilyen-olyan helyeken előszeretettel írkálnak különböző nevek alól.


Nagyapám családja Erdélyből származott, de akkor ugye még magyar állampolgárnak születtek.


Ezekkel a fröcsögő álmagyarokkal meg tényleg nem kell foglalkozni. Még anno, az mszp mondogatta a népszavazás előtt. Agymosással vegyítve propagált, széthúzást szítva a magyarok közt: majd elöntenek minket a határontúliak, munkát, nyugdíjat elveszik itt... de ez valahogy elmaradt...

2017. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Ismerek határon túli magyarokat több területről is, jártam is már több helyen, ezért megértem őket és ugyanúgy magyarnak tekintem őket, mint aki Magyarországon született.
2017. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
22%
A probléma ott van hogy ti csak addig vagytok magyarok ameddig ebből hasznotok van. Ha már ezzel vállalni kéne bármiféle kötelezettséget vígan lengetitek a szlovák/román zászlót büszke szlovák/román hazafiként. Ez van.
2017. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
35%

"Sokkal magyarabb mint akik itt laknak de idegen szívűek magyarellenesek. Szóval magyarabb vagy sok magyarnál akik itthon laknak."


Hagyjuk már ezt a ki nagyobb magyar süket dumát. Itt is vannak hazafiasak meg olyanok akik letagadják a származásuk, ahogy a határon túlról is. Találkoztam már neten full magyar nevű "szlovákkal" aki szlováknak vallotta magát és ordenáré módon szidta a magyarokat.


A határontúli magyarokkal eddig nem sok tapasztalatom volt, egyszer neten összefutottam egy székellyel aki felsőbbrendűen kikérte magának hogy ő székely és akkor már minden szava igaz meg neki minden jár alanyi jogon. Nem volt szimpatikus. Egyébként úgy viszonyulok hozzájuk mint az itthoni magyarokhoz, attól mert valaki határon túl él még nem jelent semmit.

2017. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
70%

Szerbiában már volt hogy a szemétláda eladó nem volt hajlandó velem magyarul beszélni, pedig tisztán hallottam hogy a pénztárnál halkan ugyan de magyarul beszélt egy ismerősével, amikor meg kérdeztem tőle, játszotta a hülyét, hogy nem érti... Azt hittem úgy arcon verem hogy elájul.


Az ilyet utálom, azokkal meg semmi bajom akik határon túl is veszik a fáradtságot hogy a közös nyelvünkön beszéljünk.

Horvátországban pl egy kávézóban a pincér csaj állt az asztalunknál, magunk között mondtuk hogy ki mit akar inni, mire közbe szólt hogy "csak nem magyarok vagytok?" Szóval ilyen pozitív apróságok is sokat jelentenek.

2017. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon jónak tartom azt, hogy őrzitek a magyar kultúrát, ez egy igen nagy dolog. De mellette én azt is egy +-nak tartom, hogy megtanulod az adott ország nyelvét és kultúráját is.

Minden további nélkül magyarnak tartalak titeket sőt, többet tettetek érte, mint a legtöbb anyaországi.


Másik oldalról viszont azt gondolom, hogy lévén nem a jelenlegi Magyarországon éltek, így nincs sok alapotok ott szavazni (bár, ahogy láttam nem is szeretnél, így ez téged nem érint), illetve támogatom a határon túli magyarok anyagi támogatását, de úgy érzem a jelenlegi kormány némiképpen túlzásokba esik.

2017. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!