A magyar egészségügyben és közéletben tényleg nagyon elterjedt az "aki öreg, az már haljon meg" felfogás?
Nagyszüleim mondják mindig, hogy ennek a szemléletnek megfelelően bánnak velük az egészségügyben. Meg úgy általánosságban a közfelfogásban is ez érezhető már, hogy nem megoldani akarják az elöregedő társadalom problémáját, hanem inkább akkor már ellenük hangolják a fiatalokat és őket hibáztatják a magas adók, alacsony bérek miatt, merthogy őket el kell még tartani a dolgozóknak amíg meg nem halnak végre.
Ez ilyen tipikus Fidesz/Jobbik vagy inkább baloldali vagy liberális felfogás?
Nem a felfogás terjedt el.
Egy végletekig kirabolt egészségügyben a személyzet nincs megfizetve, túlórázik, mert akit tehette elment, minden oldalról alázzák, az infrastruktúra lestrapált, hiányos és mocskos, ott dolgozni erősen stresszes. Ilyen körülmények között egy ideges fáradt orvos (ápoló) felé a panaszkodás nyűg. Nem gondolja, hogy aki öreg haljon meg. Azt gondolja, hogy utál minden beteget, mert ellátni nem tudja (és ez erősen zavarja), ezért mellébeszélnie kell (és ez is erősen zavarja), ugyanakkor vágjon jó pofát (amit nem tud), tehát mindenkire még önmagára is haragszik. Tehetetlen. Csak ezt az idősek még inkább zokon veszik joggal. A fiatal betegnek még van tartása, fizikai ereje, az idősebnek ha már beteg, végképp másokra szorul. És ez elég pocsék érzés.
Ez nem felfogás, hanem a Fidesz mohósága, amely a saját hatalma érdekében nem tartja fontosnak, hogy mások meghalnak-e, vagy sem.
Baloldali felfogásnak nevezni meg egyenesen röhejes, a baloldal tökéletesen mindegy, mit gondol, hatása nulla.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!