Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit lehetne tenni, hogy...

Mit lehetne tenni, hogy változzon valami Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintem az a legnagyobb gond Magyarországgal, h nincs az embereknek magyarság érzete, erre sok minden visszavezethető nem becsülik meg a másikat, mások dolgait, sokkal összetartóbbak lehetnénk. Lassan már szinte elegem van az emberekből, én eléggé barátkozó típus vagyok, mosolygok, amikor csak tehetem, nem fogom fel a pénztelenséget tragikusként, csak olyan jó lenne, ha elfogadóbbak lennének az emberek és nem keseregnének, kicsit naiv vagyok tudom, de szerintem a magyarok is lehetnének legalább annyira temperamentumos emberek, mint a déliek, a kultúránk, európaiságunk, vannak gyönyörű helyeink, nem értem(még ha csak nagyszüleinket is megnézzük még ők is sokkal rokonszenvesebbek) régen tiszta király hely volt Magyarország, most egy k.ka hely, valaha is magára fog találni? :/ Legyetek vidámak, nevessetek még, ha rossz is, jót tesz!:)

2012. júl. 22. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem látok összefüggést aközött, amilyen problémákat Magyarországról írtál, meg a magyarság érzet között. Az emberek zöme alapjáraton pesszimista, én ebben látom az okát. Persze mondhatjuk, hogy nincs sok okunk ujjongani, de a búsongás nagyon jellemző ránk magyarokra. Tényleg összetartóbbnak kéne lennüknk, meg megbecsülnünk a másikat. Maradj ilyen barátságos és és nyitott, mint a milyen vagy!
2012. júl. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom, h nincs összefüggés, de már csak ennyire futotta :D
2012. júl. 22. 00:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
"Hass, alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derűl!"
2012. júl. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenki tehet egy kicsit a változásért. Én például most megeszem egy nagy tányér lecsót, és ezzel boldogabbá teszek egy magyar lakost. Sőt kettőt, mert apa is örül, ha ízlik a főztje.
2012. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan kormány kéne, amelyik tényleg a magyarok érdekeit képviseli, nem bábkormány. Ameddig a mostani parlamenti összeállítás él, addig ez nem fog megvalósulni.
2012. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kár! : (
2012. júl. 23. 13:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem olyan az érzésem, mintha a magyar nép egy depressziós/idegroncs nép lenne. Mondjuk én is ilyen vagyok, de tényleg a hozzászólásokon, meg a zenénken, az egymáshoz való viszonyunkon, meg általában is mindenen ez érződik. Lehet hogy tényleg történelmi okai vannak a nép rossz hangulatának. Halálhörgés, siralom...
2012. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek elkeseríteni -leszögezem én abszolút vidám és pozitív ember vagyok- de vannak dolgok amiken nagyon nagy akarattal sem lehet változtatni. Egy ország népének morálját nagyban befolyásolja az életminősége, a hagyományai a szokása. Mi egy olyan ország vagyunk aki gyakorlatilag mióta idejött Európába "szív". Voltak jobb korszakaink, de általánosságban elmondhatjuk, hogy szülőről gyermekre szállva folyamatosan vagy elnyomásban vagy háborúban álltunk egy vesztes oldalon az elmúlt bő 2 évszázadban.(Előtte is de menjünk ennyire vissza). Az emberek zömének jellemén és egyszerűen a mentalitásán látszik, hogy fél az elnyomástól, az egzisztencia elvesztésétől, vagy csak egyszerűen nincs neki, elkeseredetten a múltat hibáztatja (vesszen trianon történet, ami jogos persze, de visszafordíthatatlan), fél a kisebbségektől, kisebbségi érzete van, fél a rendőröktől a politikától, a külföldiektől, stb stb stb. Ma a világ amúgy is komoly változásokon megy keresztül és olyan változás még nem volt, ahol egyesek nem vesztettek volna hatalmas míg mások, jóval kevesebben sokkal többet meg nyernek. Ma Magyarország politikai oldaltól és minden egyébtől függetlenül küzdve bár, de ismét önhibáján kívül a vesztes oldalon áll. Ennek a kárát pedig az emberek látják. Az általános jóléti kérdések, mint az oktatás, a közbiztonság, a közlekedés, a munkahelyek kérdése, a reálbérek, az egészségügy stb. mind jóval a NY Európai színvonal alatt van és volt és jelenleg kilátástalanul lesz. Ebből adódóan aki valamira akarja ma vinni Magyarországon az életben, annak jóval többet és keményebben kell tennie, már ha szerencsés, és meg van a lehetősége, hogy emberi körülményei legyenek. Míg nálunk szerencsésebb országokban az egyszerű középréteg is sok mindent megengedhet minden szempontból magának, az addig itthon luxus. Mivel ezt tudat alatt sokan tudják és a nagy többség a tenni nem akaró, vagy nem tudó, vagy inkább csak az egészről beszélő réteghez tartozik, addig nem fogsz mosolygó embereket látni és vidáman fütyülgetőket, nyíltakat, amíg a munkahelyét elvesztésétől rettegő éhbérért robotoló emberek tartják el magas adójukból az országot (ami csak az adósság kamatainak rendezése) és cserébe lerobbant büdös buszokat, katasztrofális eü ellátást, nevetséges oktatási rendszert kapnak. Én szerencsésebb vagyok, teszek is, mint mondtam pozitívan gondolkozó is, ez egyszerűen csak a szubjektív véleményem.

Hiába gondolkoznak kevesen pozitívan ha a nagy többséget ellepi a sz@r és ki sem lát belőle. Addig lesznek jó helyek, jó társaságok, klikkek magyarországon, ami sokak számára csak álomvilág- az élet minden területén.

2012. júl. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
sajnos mi sem vagyunk olyan jó helyzetben, de nekem segít a pozitív gondolkodás, persze nekem is vannak szar napjaim, de aztán rájövök, hogy nincs semmi értelme keseregni, úgy sem lesz jobb belátható időn belül, éppen ezért lehetnének az emberek is egy kicsit összetartóbbak, valóban egy kicsit a föld felett egy lépéssel járok és nem kívánhatom, hogy mindenki ilyen legyen csak kíváncsi voltam az emberek hozzáállására a magyar élethez / egyébként nem is várom el, hogy fütyülő emberekkel találkozzak(sőt) kicsit nagy ricsaj lenne az utcákon :)
2012. júl. 27. 00:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!