Miért azok mennek el külföldre akiknek saját lakásuk/házuk van, miért nem pont az ingatlan nélküliek szarakodnak itt?
Egy lakás nélküli budapesti vagyok, aki szintén ki szeretne menni külföldre amint befejezte a tanulmányait. Az a helyzet, hogy sajnos a szerencsétlen táborba születtem, azok közé akik nem örököltek lakást. Márpedig Budapesten manapság csak öröklés útján lehet saját lakáshoz jutni, az itteni bérekből az itteni ingatlanok megfizethetetlenek, egy élet munkája is kevés lenne hozzá. Mégis azt a jelenséget észlelem, hogy, rengeteg és egyre több ingatlan tulajdonost ismerek aki kimegy külföldre, és nyilván kiadja a lakását. Eddig 4 albérletben laktam, az első tulaj Németországban élt, a második kiment Svájcba éppen, a harmadik szintén Svájcba ment, a mostani meg Ausztriában él. De ezeken kívül rengeteg ilyet ismerek. Miért pont azok mennek el, akiknek megvan a legfontosabb, a lakhatás?
Kelet-Európában ha nincs saját ingatlanod, akkor egy senki vagy. Társadalmi beidegződés, és valós probléma is egyaránt, mert saját lakás nélkül az itteni bérekből csak nyomorogva lehet megélni. Külföldön pedig, főleg Svájcban és Németországban nem is divat a saját lakás. 60-70% albérletben lakik, a maradéknak pedig hitelre van saját lakásuk, és összesen 2%-nak van saját hitel mentek lakása. Tehát ott nem életfeltétel a saját lakás, az ottani bérekkel teljes értékű életet lehet élni anélkül is. Ennek ellenére itt Magyarországon, nemhogy segíteni a kormány a fiatalok első lakáshoz jutását, de még nehezíti is. Azokat támogatja akik befektetés céljából vesznek ingatlant, így egy fiatalnak még nehezebb saját ingatlanhoz jutni, ha nem örökölt.
Mégis ennek ellenére az van, hogy sokan azok maradnak, akiknek sokkal jobb lenne lelépni, sok szerencsétlen vidéki költözik fel Budapestre (bár már épp egyre kevesebben, mert rájöttem, hogy saját lakás nélkül, albérletben csak nyomorogva lehet megélni), tehát sokan nem tudják még mi vár rájuk.
Miért nem ezek mennek ki külföldre mint én, akik albérletre kényszerülnek? Jó mennek ezek is, de én arányaiban azt látom, hogy fele-fele arányban mennek ki azok is akiknek van lakásuk. Holott azoknak épp maradni kéne mert jól élhetnek, pont azoknak kéne zömmel külföldre mennie akik megszívták és nem örököltek ingatlant, mert azoknak örök nyomorágra van ítélve az élete, kivéve ha mondjuk nagyon sokat keres informatikusként vagy hasonló szakmával.
Kérdező
Általánosságban elmondható, hogy a társadalom tehetősebb, tanultabb része megy ki külföldre. Na most ennek a rétegnek a döntő része Budapesten él, és valószínűleg van örökölhető ingatlanja.
És ennek a rétegnek a saját lakás egyáltalán nem olyan életbevágó mivel megengedhetik a bérlést és ráadásul a saját lakás gátolja a mobilitást. A saját lakás vagy ház jrlrn pillanatban a legnagyobb faxság főleg vidéken, mivel az emberek emiatt nem költöznek a munkahelyekhez, fokozva a strukturális munkanélküliséget.
Mert így még több pénzük lesz a bérleti díjból, és a lakás sem áll üresen.
Az, hogy van lakásod, nem garancia a jó életszínvonalra.
..."akiknek megvan a legfontosabb, a lakhatás? "......
tévedsz, nem a lakhatás a legfontosabb, hanem a SZABADSÁG. Itt, Magyarországon be van korlátozva, hogy meddig terjeszkedhetsz, mekkora a takaród, amíg igyekszel a beléd nevelt erkölcsi elvekhez igazodva létezni. Ez azonban nagyon szűk mozgástér, hogy mást ne mondjak, csak azt a NAV alkalmazottak által is ismert mondást, hogy amelyik vállalkozás 1 éven belül nem lehetetlenül el, ott adót csalnak. Az állam hihetetlen mértékben korlátozza a tisztességes jövedelemszerzést (gyakorlatilag gátolja), miközben kiemelt nemzetgazdasági tevékenység körébe sorolja az amúgy is milliárdosok tevékenységét és már adót sem kell fizetni.
Jó reggelt balázska.
Kijózanodtál?
#1 tipikus amerikai mentalitás, ahol alapvetően eltérő az egész infrastruktúra és hagyományrendszer. Nyilván fel sem merül, hogy az USA-ban kik költöznek, továbbá, hogy a helyhez nem kötöttség milyen következményekkel jár. Továbbá a helyhez kötöttség nem röghöz kötöttség.
Kérdező, a te megközelítésed téves, mert fordítva látod a világot. Aki kimegy azért teszi, mert tud valamit, ehhez illeszkedő igényei vannak, amit itt nem tud megszerezni, míg külföldön meg tud. Evidens, hogy kimegy.
A halmozottan hátrányos emberek, akik nem ilyen mentalitásban nevelkedtek, ezért a tanulmányaik is csekélyek és felszínesek, éppen ezért hagyományosan képtelenek lakáshoz jutni, és persze nívós munkahelyhez is. Nekik minden vonatkozásban kevesebb a lehetőségük, és ez a rendszer nemhogy nem segíti, inkább elnyomja őket. A nyugati szisztéma ehhez képest csak annyiban különbözik, hogy ott az "elnyomás" szükségtelen, mert megengedhetik maguknak ezt a luxust. De törődni ott se fognak veled.
A te problémádat csak egy gyökeres szemléletváltás oldhatja meg. És ez a szemléletváltás rád is vonatkozik, csak másképp.
Tapasztalatom szerint:
kiköltözött az unokatestvérem aki kétszer megbukva végezte el nagy nehezen a szakközépiskolát, üvegházban 12 órázik 1000 euróért, amiből 400 az albérlet. Ha tudna nyelveket itthon dolgozhatna ott ahol én netto 340 000-ért.
Barátnőm öccse szintén kétszer bukott meg érettségin, kiment egy gyárba, épp kijön az 1200 euróból. Elautózza a fizetését benzinre.
Ami a lakást illeti, az ismeretségi körömben semmilyen összefüggést nem tapasztaltam a lakás megléte vagy nem megléte és a kiköltözés között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!