Fideszesek. Ti miben látjátok a párt eredményeit, sikereit?
"Akkor meg mi közöd van hozzá 8-as?
xddd
Honnan tudod,h IGAZÁBÓL mi történik?"
talán mert a családom Mo-n lakik? gondolkozz egy picit amugy is egy nép vagyunk már hogyne lenne közöm
Máshol leírtam, most csak kimásolom.
A jelenlegi felhozatalból a Fidesz képezi le legjobban az ország társadalmi akaratát. Lehet vitatni, hogy előbbi formálódott-e az utóbbihoz, vagy az utóbbi látta-e ezt benne, és juttatta kormányzásba, de a valós kép ez.
Az is igaz, hogy közhely, hogy "a sok rossz közül a legkisebbet", de valóban így áll fel a mai magyar politikai közélet. Én erősen negatív képet látok a kormányzás sok pontjáról, kritikusan fogadom, viszont ez nálam nem a magukat csak ilyennek mondók, de nem ekként viselkedők szemléletet teszi ki, azaz hogy élből elutasítok mindent elvi ütközés miatt.
Lehet mondani, hogy a Várkert Bazárt hányszor adták át, és hogy felhólyagzik a fal a felújítás után. De hetven év alatt ennyi sem történt a világörökség részével, és Budapest kiemelt látképi elemével! Ez pedig eredmény. Ha vitatható minőségű is, de kézzel fogható valami, amiből nem túl sokszor volt és van részünk.
Nem lehet elvitatni, hogy olyan felújítási roham, ami most a köztereken, épületek homlokzatain, városházákon, iskolákon, műemléki épületeken, és általános értelemben az utcaképeken végigszalad, az Demszky húsz évével nagyon erős kontrasztban van.
Mondhatjuk, hogy "ezek csak külső kipofozgatások, semmit nem változtatnak a lakók komfortérzetén", és egyet is értek. De ennyi se legyen?
Visszataszít, hogy az egyik legkarakteresebb köztér, ami a térkövek kreatív, kígyópikkely szerű felhasználása miatt hordozhatna egy kevés, a tér előtörténetéből hozott, múltbéli, és Budapest valamikor volt természeti, élőkörnyezeti adottságából, faunájából is üzenetet, ami a képeken tök szépen átjön:
...odaérve elutasító csalódást okoz nekem, hogy észre sem veszem, azon járok, amit keresek éppen:
De ennek ellenére is térfelújítás történt. Eredmény. Ha vitatható eredmény, de van mit vitatni. Mert létezik.
Ugyanígy hetvenéves, mindenki által panaszolt szégyenfolt volt a Várnegyedben a második világháború alatt megrongált volt Honvéd Főparancsnokság csonka tömbje. Ahányszor arra jártak az emberek, folyamatosan megjegyezték, hogy a háború óta ígyhagyták, nem kezdenek vele semmit.
A minőségi összecsapottság, összehányt megvalósítás máshol is kicsapódik. A 35 vár, és 32 kastély országszerte történő felújítása is eredmény. Előbbi olyan, amit kifejezetten bántva élek meg, mert szerintem egy várhoz nem szabad hozzányúlni. És helyrehozhatatlan károkozásnak értékelem, ha volna rá lehetőségem - mint ahogy nincs -, minden eszközzel akadályoznám. A várakba nem nyúlunk bele. Ilyet konzervatív értékrendű kormányzás nem tesz. Legfeljebb - és ezt kötelezően - állagmegőrzést végez el rajtuk, vagy nagyon indokolt esetben, jól dokumentált rész-rekonstrukciókat.
Ha bemegyünk egy terembe, ott egy elképzelt abalkkiosztást, egy elképzelt teremelosztást látunk, nem létező emléket élünk át. Ezt egy valódi történelmi emlékhely esetében nem lehet megengedni. Emléket csinál, nem pedig bemutat.
A kastélyprogram más. Azok nem történelmi - vagy nem elsősorban történelmi - értékek, hanem építészetiek. Ekképpen teljes építészeti helyreállításuk nélkül értelmezhetetlen a létük.
Egy vár romjaiban szólít meg. Mint pont ennyi sebhely. Mint mond a helyreállított Drégely vára?
Ha én előtte állok, romjaiban akarom látni, úgy, ahogyan az emberek meghaltak benne.
A kastélyprogram lehetne jó. De ez utóbbi pedig olyan, ami... Mutatok egy példát:
A rozsdás, kirohadt vaskapura kenték rá a javítófestést.
De hozzányúltak. És valamilyen eredmény született, amiről beszélni lehet. Örülök neki, hogy ilyen? Nem. Valakinek eszébe jutott az elmúlt huszonöt évben? Nem.
Erről beszéltem, hogy szűkre szabottak a választási lehetőségeink, ha a ciklusok eredményeit akarjuk összevetni.
A Kilián laktanyáról a wikis cikk - még - ezt írja:
"Jelentős részét ma a Fővárosi Ingatlankezelő Műszaki Vállalkozói Zrt. (FIMŰV) kezeli, cégek, üzletek működnek itt, illetve itt volt a Ruttkai Éva Színház is. Az épület nyolc évtizede műemlék, felújítására nem sok pénz jut."
Ez a mondat ma már nem aktuális:
Nem kerültek vissza rá az eredeti, erődjelleget adó díszítési elemek. És, valószínű, már nem is fognak vele foglalkozni. De foglalkoztak.
A háttérben lévő Iparművészeti Múzeumot is felújítják, ami annyira omlásközeli állapotban van, hogy a kupoladíszt ideiglenesen el is kellett távolítani. Kibővítik egy új szárnnyal Lechner eredeti tervei alapján.
Közben a Szépművészetit is felújítják, a '45 óta zárt részeit az eltakarásból kibontva, helyreállítva, látogathatóvá téve:
Lehet mondani, hogy milyen szinten van az egészségügy, hogy milyen súlyos helyzetben van. És ez a belátható jövőben nem is fog változni. De ez a helyzet nem 2010 óta alakult így, nem akkor állt be valami törés.
A kórházak olyan mértékig el vannak adósodva, hogy a gyógyszerbeszállítókat, és a villanyszámlákat sem tudják kifizetni, mindenben elmaradásokat halmoztak fel. Igen, és az ápolónők túlóráznak, és kicsi a fizetésük. De 2007 óta először növelték most meg, és kétszeri alkalommal.
A kórházak adósságállományából pedig 60 milliárd(!) forintot vett át tehermentesítésként az állam.
Lehet mondani, hogy a rezsicsökkentés kamu, mert egyébként is csökkent a világpiaci ára, és ezt követi le. De ezt az árkülönbözetet az ország be is nyelhette volna a saját költségvetésébe, szóval nem érdekel, milyen formában és miként valósult meg.
Ahogyan van itt olyan személy is, az 53%-os válaszoló, aki korrekt ember, de érzelmi elfogultságból magasabbra helyezte a baloldali kormány által adott, pontosabban ígért, 18. születésnapra járó 40 ezer forintot (ami négy kormányváltással később lenne esedékes, és akkora összeg, amit a hétvégi, 18. születésnapi bulizás elvisz), mint a három gyerek után járó 10 milliós, nem visszafizetendő, kamattal nem terhelt szocpolt, ami egyaránt ösztönöz építkezésre, és gyerekvállalásra. Ráadásul ellentétben a 13. havi nyugdíjjal, fenntartható, hiszen a jövő aktív munkavállaló rétegét teremti meg, bővíti ki. Hazudik, aki azt mondja, hogy ez marginállható. A mi családi körünk ezért bővült most két fővel.
Lehet mondani, hogy keveset keresnek a rendőrök, tűzoltók, honvédek. És ez tüntetésre is okot adott. De 2002(!!) óta most lett először béremelés. Amely korábbi béremelés szintén még az akkori, első Orbán-kormányhoz kötődik. Azóta nem volt.
Lehet mondani, hogy a Honvédség milyen siralmas állapotban van. Hogy a honvédek lábáról szakad le a bakancs. Igen. De felállt az ÖMT rendszere. Ténylegesen.
Lehet mondani, hogy a 15 darab harckocsi, a 12 darab löveg az ország szempontjából területvédelemre nulla hatásfokkal alkalmazható. És ez így is van. De alakult egy mag ezeknek alakulatszintű szervezetével, önmagának a képességnek a fenntartására, amit 2007-ben "modulrendszerben" megszüntetett az akkori kormányzás. Ez megváltja a Honvédséget? Nem. De történt valami. Megint azt tudom mondani: eredmény lett. Az eredmény lehet negatív, vagy pozitív előjelű. De a tény létezik. És önmagában ezzel sem bővelkedünk.
Lehet mondani Andy Vajnát kaszinóbárónak, vagy polipnak is, és sokmindenben elítélően fogadni a személyét.
Viszont a magyar filmiparban változás van. És erre a politikán kívüleső, objektív szemléletű elemzés mutat rá itt:
https://www.youtube.com/watch?v=VgAQ3bZ3qbY
Minden kormányintézkedéshez lehet találni egy pejoratív tartalmi csatolást valamilyen indexes cikk alapján, vagy bármiként. Ha a felújított fehér metrószerelvényeket fogom majd a jövőben felhozni, visszaidézik, "ah, emlékszem, ahol a kavarás volt, felújítást mondtak, közbe' meg nem is, mert...". Megvalósítható a börtönök teljes önellátása az elítéltek munkája által előállított értékkel? Nyilván nem. De hogy efelé mozdult el a börtönök által felépülő rendszer, az jó. Hiába írom majd a jövőben, hogy 3000 készenléti rendőr felvételébe kezdtek, ha arra valaki azonnal rákontráz, hogy "jah, ahol a terhes nőket toborozták". Hülyeség, ez így pusztán mindenbe belekötő, mindent kikezdő fanyalgás, aki tisztában van a rendszer működésével, azt tudja, hogy a járási munkaügyi kirendeltségnél minden felkínált állásajánlaton szerződésben vállalt kötelezettség megjelennie a regisztrált álláskeresőnek (máskor is, csak az nem kap hangot, mert nem politikában felhasználható esetek), akkor is, ha egyébként elküldik. A terhes nővel is ez történt. Az már inkább lehetne kritika, hogy érdemes-e gyorstalpalón kiképzett rendőröknek intézkedési jogkört adni, akkor is, ha kényszer szülte a helyzet. Erről beszélek: valós, átgondolt kritikát sosem fogalmaznak meg - amiket én igen -, csak odaböködéseket. Különböző eredményekhez pedig minden esetben lehet egy negatív tartalmú cikket párosítani. Hogy fel kellett törni átadás után a Széll Kálmán tér kövezetét? Komolyan, eljutottunk oda, hogy a legnagyobb bajunk egy forgalmas köztérrel ez. Azért lehet kritizálni, mert van.
Valójában ezt kell látni. És ebben kell az okokat keresni. 2008-ban, 2009-ben súlyos társadalmi feszültségeket keltettek már az olyan esetek, mint a Blaha Lujza téren grasszáló, 12 éves, ezért büntethetetlen, késelős Maugli, a bácsival szemben indult eljárás, aki a terményeit folyamatosan lerabló cigányok ellen áramot vezetett a kerítésébe, vagy az általános jelenségek, a segélyosztás, a megélhetési gyerekszülés, a napi életvitelt jelentő kisértékű lopások.
Ezek kezelésére mind a 2010-es kormányváltásig kellett várni, amikoris a BTK aszerint módosult, hogy az élet elleni bűncselekmények esetén a büntethetőség alsó korhatára 12 évre csökkent, hogy a magánterületedre éjszaka, csoportosan és/vagy felfegyverkezve behatolókkal szemben az életed elleni támadás szerint védekezhetsz, a kisértékű lopások kezelésére bevezették a három csapás jogfogalmát, ami a bűnismétléshez lépcsőzetesen növekedő büntetési tételeket csatol, más területeken hogy a segélyt FHT-re alakították, amit a közfoglalkoztatásban, vagy állami tanfolyamokban, vagy magán úton indult oktatási rendszerben való jelenthez kötöttek (vagyis vállalj munkát, vagy képezd magadat, kerülj ki a munkanélküli életmódból, csak ehhez várj segítséget, ne pedig eltartasd magadat egy életig), és hogy a romák társadalmi integrációját azzal kényszerítik ki, hogy a családi pótlékokat megvonják, ha a gyerekek igazolatlan óraszáma elér egy bizonyos határt az iskolákban.
Ezek mind a társadalom hangját tükrözik, és a társadalmi akarat szerint zajlik a kormányzás.
Mondok egy nagyon sarkított példát, ami most aktuális, és könnyebben érthetővé válik belőle, amit mondok. Ha a magyar társadalom túlnyomó többségben elutasító a bevándorlással szemben, és félelmeket hordoz a migráció láttán, akkor a társadalom akaratából felállt kormányzásnak kötelessége eszerint cselekedni. Ez a demokrácia érvényesülése. Vagyis hogy a határra IBH épül, amely Gyurcsány, vagy más, ma aktuális baloldali politikai szereplő miniszterelnöksége alatt nem esélyes, hogy megvalósult volna. És nem, nem a maguk igazában biztos liberálisoknak kell terelnie - akár az erősebb hanggal - a társadalmat a saját értékfelfogásuk szerint, mert ez már nem demokrácia. A többség szabad véleményének kell érvényesülnie, és eszerint kell működnie egy kormányzásnak.
Mindenféle szempontból ezt a Fidesz tölti be ma, és nem is látszik ilyen téren változás. Ezért van az - és nem választási körzetek áthúzásából, vagy bármi egyébből, mert az az abszolút számokon nem változtat a végeredmény összegzésében -, hogy a harmadik ciklus valószínű elnyerése felé halad a kormányzás.
Nem a Fidesz győz 2018-ban. Hanem a baloldal veszít. Nem kell ehhez ellehetetleníteni őket, sem bebetonozni a hatalmat, sem "demokratikusan ez a rendszer már nem leváltható" bizonyítványt magyarázó védekezéseket random összedobálni.
2014-ben együtt indult az egész baloldal. Az MSZP, a DK, az Együtt, a PM, az MLP, és az eredmény úgy alakult, hogy a Fidesz szerzett 2.142.142 db szavazatot, a Baloldal 1.289.311 db szavazatot, a Jobbik pedig 1.017.550 db szavazatot. Könnyen látható, a második és a harmadik helyezett együttesen is alig haladja meg az első helyen végzett Fidesz szavazatszámát.
A kormányváltáshoz egyvalami lenne szükséges: Több szavazót mozgasson meg az ellenzéki erő. Ennyi, nem kell cifrázni. Erre pedig jelenleg a baloldal nem képes. Ezért nem is történik változás, nem más okból.
Lehet hivatkozni arra, hogy "ez nem az ország többsége", mert "csak 60% ment el szavazni", de a maradék többmillió ember _nem_ a baloldalt erősíti, mert rá sem szavaztak. Egyik töredezésükre sem. Az ő szavazótáborukat ugyanúgy nem jelentik ezek az emberek. A valójában, össznépességen belül kisebb százalék tehát fokozottan igaz a baloldali és liberális pártokra, nem úgy kell felfogni, hogy aki ellenzék, az őket támogatja, mert láthatóan nincs támogatottságuk nekik sem. A ténylegesen szavazó állampolgárok közül pedig eszerint oszlik meg a pártok támogatottsága.
Lehet sokféleképpen elmaszatolni tehát, de a realitás ez. És ezt _kell_ elfogadni azoknak is, akik nem törődnek bele - ha demokratáknak tartják magukat.
A választási eredmény tehát akkor fog változni, amikor ez a helyzet is változni fog.
"Csak tájékoztatlak hogy nem magyarországon élek már több mint tíz éve"
Furi mért azok dicsérik a rendszert akik nem szenvednek alatta?
Szerintem meg etiópia a világ legjobb helye, ja nem jártam ott csak olvastam hogy a túlélők száma a 10%ot emelkedett
igaz nem számolják már bele azt aki meghalt.
Kb ilyen volt az orbánkormányérvalamit kommented.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!