Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az utópistákról?

Mit gondoltok az utópistákról?

Figyelt kérdés
Utópisták alatt értem azokat az embereket, akik valamilyen íróasztal mellett született ideológiát akarnak megvalósítani, az emberekre eröltetni "én kitalálom, hogy mi a jó neked" alapon.(ilyen ideológiák például: szocializmus, kommunizmus, anarcho-kommunizmus, anarchizmus, hungarizmus stb.)
2010. máj. 24. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem az ilyen dolgokban (amiket az utópisták kitalálnak) mindig van valamiféle igazságalap. Vagyis nem találnák ki, ha nem lenne ösztönzés arra, hogy megtegyék.


Pl. Szálasi úgy gondolta, hogy el van nyomva Magyarország, ezért megszületett a hungarizmus Prohászka Ottokár ötletéből, mivel ő használta először ezt a szót.

2010. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
az elvek maguk szépek, de nem működnek, mert csak felületes modellt alkotnak ezek az eszmék.
2010. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

"...íróasztal mellett született ideológiát akarnak megvalósítani..."


Minden ideológia íróasztal mellett születik.

2010. máj. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
azt hogy az előpisták után jönnek :D
2010. máj. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A második válaszolóval egyet értek, az elvek szépek, de más a valóság.
2010. máj. 24. 18:20
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

egyszerűen nem emberekre találták ki. ugyanez a liberalizmus is.


talán akkor lesz jobb világ amikor kinőjük az -izmusokat meg -istákat.


de lehet, akkor nem lenne annyira színes az élet:)


amúgy az ideológiák egy része jó. Az összesből kellene összegyűrni egy nagyot. De sajnos a gyűlölködés miatt nem nagyon megy.

2010. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden egyes államforma ilyenen alapul aztán valahogy megvalósul, de eközben átalakul, módosul, bizonyos dolgok súlya csökken, bizonyos dolgoké nő.


A mostani "demokrácia" sem az a demokrácia, ahogy azt eredetileg megálmodták. Főleg a magyar demokrácia nem a visszahívhatatlan képviselőivel.

2010. máj. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Az utópizmus nem más mint a jővőben való féltetlen elvakult és irracionális hit. Ellentéte a hagyományos konzervativizmus amely a múltban hisz.

Az utópizmus nagyon szép. De emellett semmi értelme. Tökéletesen lehet vele fanatizálni az embereket. Az utópista ideológiák általában a baloldalon foglalnak helyet. Ám pld. utopista volt mussolini fasizmusa is.

Az utópizmus azt mondja 'én vagyok a jövő'. Tökéletesen tudja affelé manipulálni az embereket, hogy elhiggyék, hogy az illető felvázolt utópia egy megkerülhetetlen és szép jövő.Ezellen harcolni értelmetlen, mert úgyis elérkezik, ezért inkább fogadjuk el, sőt szeressük, mert ez nekünk jó. S az emberek sokkal könnyebben elhiszik, hogy nekik ez valóban jó, mint ahogy te azt gondolnád. Ez viszont csak egy eufórikus illúzió. Egyetlen egy utópista jövőkép sem tartható fenn hosszútávon (vagy legfeljebb erős, mesterséges állami beavatkozással), mert pusztulást hoz. A kerszténység is egy utópista vallás. A kereszténység szerint egyszer majd elérkezik isten országa itt a földön, s az ember kikerül abból a siralomvölgyből, ahova ádám és éva bűne miatt vetett minket isten. Az anarchisták és a liberálisok utópiája (= jövőképe) egy olyan világ ahhol az államok teljesen megszűnnek létezni a határaikkal és törvényeikkel együtt. (És persze nyugodtan lehet majd drogozni, és embert ölni anélkül, hogy felelősségre vonnának)A marxizmus utópiája egy osztálynélküli társadalom ahol mindenki egyenlő. A marxisták emellett hiszik, hogy ,,a nemzetek a történelem vadhajtásai s egyszer majd a népek megszünnek és mindenki egyenlő lesz"


Az utópizus egy nagy sza@r! Nagyon szép illúzió, de csak egy álom... nem valóság...


Hedamort

2010. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az előttem szólóval nagyon egyet értek.Egyébként szerintem a magántulajdon egy jó rendszer alapja. Magántulajdon nélkül nem létezhet sokáig egy rendszer.
2010. máj. 25. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!