A balliberálisok miért mondják, hogy a fideszesek a birkák, amikor ők állandóan a szócsöveik mondatait ismételgetik?
Mást nem hallani tőlük, mint amit az ATV-n, a HírTV-n, az Indexen meg a 444-en mondogatnak már évek óta.
Gyakorlatilag az elmúlt hét évben semmit nem változott a technikájuk, mocskolódnak, hazudnak a kormányról, valótlanságokat állítanak mert ők akarnak a húsosfazék közelébe kerülni és lopni.
"a "Vezetőnk" adóztatta meg a multikat,"
Igen, észre is vettük, hogy bár 1% alatti az infláció, mégis többet költünk a boltokban, a bankokban... Vagyis a "Vezetőtök" csak rajtuk keresztül szedi be TŐLÜNK az adót.
"és utasította el az imf-et, ami az előző rezsimeknek eszükbe sem jutott volna."
Valóban. Csakis "Neki" juthatott eszébe egy kétszer magasabb, PIACI kamatozású hitellel kiváltani az előző fix kamatozásút.
Ezekkel a hitelekkel amúgyis bajban van, például a sajátját már nagyrészt elvesztette. Csak az ábrándos szemű hívői támogatják még mindig, hadd hizlalja Lőrinc malacot tovább.
"ami az előző rezsimeknek"
Az előzó ORBÁN-REZSIMRE gondolsz? :D
Mert hogy Gyurcsány idejében "rezsim" lett volna, kicsit túlzásba viszed...
Tisztába vagy a REZSIM fogalmával, mint olyannal?
"Egyébként meg a "Vezetőnk" adóztatta meg a multikat, és utasította el az imf-et, ami az előző rezsimeknek eszükbe sem jutott volna."
Megadóztatta? Nem mondod, TAO-t mindig is fizettek, igen a Fidesz ezt nagyon megkajáltatta sokakkal, például úgy meg lettek adóztatva a multik, hogy csökkentették a társasági adót, majd szektoriális különadó címén az adócsökkentés egy részét visszakérték, és azóta a külön adókat el is törölték már, sőt a korábbi progresszív -tehát a multikat valóban megsarcoló mocskosbaloldali társasági adó helyett egykulcsos 9%-os TAO van, hú de meg lettek fingatva multik azt a nemjóját...
ha az előző "rezsim" elutasítja az IMF-et, akkor államcsőd lett volna, a Fidesz se utasította el az IMF-et, amikor 2012-ben euróválság volt már csak aláírásra várt a következő hitelcsomag, akkor mázlival, meg méregdrágán eladott államkötvényekkel sikerült elkerülni az újabb IMF hitelt, de az ugye megvan, hogy a Bajnai kormány le se hívta a teljes keretet? Viktorék amint hatalomra kerültek viszont igen.
Persze ezeket a részleteket valamiért nem szeretik felemlegetni.
@22:40
Akkor nézz körül a "más országokban". Például Angliában a parlament alsó- és felsőházból áll, ezek nagyszerűen tudják egymás túlkapásait korlátozni. A franciáknál külön választják a képviselőket, és külön az elnököt, ez is eléggé megosztja a hatalmat. Az USA-ban egy szövetségi bíró hatályon kívül helyezheti az elnök rendeletét, ha azt alkotmányellenesnek ítéli. A németeknél van egy **jól működő** alkotmánybíróság, amely szintén felülbírálhatja a szövetségi kancellár döntéseit.
Ezzel szemben nálunk 24%-os szavazási eredménnyel 2/3-os többséget lehet szerezni a parlamentben, lehet napirend előtt, az ellenzék teljes figyelmen kívül hagyásával törvényt alkotni, és ha az Alkotmánybíróság kifogást emel, akkor korlátozzák a jogkörét, gondolkodás nélkül átírják azt Alkotmányt Alaptörvényre, amit utána még 9-szer módosítgatnak, és aki szót emel ez ellen az csakis Soros-bérenc lehet...
És mindehhez vágjunk jó képet, és ne is szóljunk minderről az európai irányító testületeknek, hiszen a legnagyobb rendben van minden.
Te ezt VALÓBAN így gondolod???
"Tisztába vagy a REZSIM fogalmával, mint olyannal?"
Tisztában, de hát kinek mi...Szerintem Gyurcsány rezsim igenis volt, mint olyan.
Utolsó: én baloldaliként sem gondolom kifejezetten jó államférfinak Gyurcsányt. Az más kérdés, hogy annyira azért bűnös sem volt, amennyire elverte rajta a port a történelem. Az ölébe hullott egy világválság, annak minden magyarországi következményével, és egy speciálisan magyar gazdasági válság, amit a Medgyessy-féle osztogatás idézett elő (százötvenkilencedik havi nyugdíj és családi pótlék, reális gazdasági fedezet nélkül). Utóbbit amúgy a Fidesz is megszavazta, tartózkodás és ellenszavazat nélkül, úgyhogy a komplett magyar parlament ludas volt benne, az egyedüli MDF-et leszámítva (sosem voltam MDF-szavazó, de ami az övék, az övék: ezt a felelőtlenül populista osztogatásra épülő gazdasági ámokfutást egyesegyedül az MDF nem volt hajlandó megszavazni, nem látva rá fedezetet).
A két gazdasági válságra válaszolva, ő maga egy politikai válságot és egy kormányválságot (MSZP-SZDSZ konfliktus) is előidézett, így végképp cselekvésképtelenné tette önmagát.
Mindazonáltal tény, hogy Gyurcsány többet beszélt mint cselekedett és egyáltalán nem kormányzott jól. Kéthetente meghirdetett új reformokat, amiket soha nem vitt végig, semmilyen konvergenciaprogram nem valósult meg igazán, a politikai instabilitás miatt sem. Bajnai egy év alatt többet tudott tenni a válságból való kilábalásért és az ország stabilitásáért, mint Medgyessy és Gyurcsány hét év alatt együttvéve.
Szóval tényleg nem látom őt nagy formátumú miniszterelnöknek, DE AZ Ő KORMÁNYZÁSA NEM VOLT REZSIM! Egy kormány volt, annak is elég gyenge, cselekvőképtelen, puha és puhány.
DE REZSIM NEM VOLT, még kevésbé ilyen autokrata rezsim, mint az Orbáné.
Íme néhány ok, amiért NEM VOLT AZ:
1.) Nemcsakhogy bátran lehetett tüntetni ellene, de jóformán hónapokig ott lehetett életvitelszerűen piknikezni a Kossuth-téren. Emellett még a fél várost szétverni, a TV-székházat elfoglalni, tankot elkötni, autókat borogatni, kirakatokat törni, stb. is sokáig lehetett, míg a rendőrség be nem pipult (igaz akkor viszont súlyos túlkapásokat is elkövettek, ártatlanok ellen - de ez a Kossuth-téri piknikezőket semmiben nem gátolta a további sátorozásban).
Ehhez képest:
ORBÁN BETILTOTTA A KOSSUTH-TÉREN VALÓ TÜNTETÉST.
2. Az MSZP-SZDSZ koalíció olyan erőtlen és megosztott volt, hogy hiába volt enyhe parlamenti többségük együtt, mivel nem tudtak megegyezni, JOBBOLDALI ELNÖKE LETT AZ ORSZÁGNAK!
Igen, Gyurcsány "rezsimjében" a Fidesz át tudta vinni a saját köztársasági elnökjelöltjét a parlamenten, kisebbségben, így lett SÓLYOM LÁSZLÓ AZ ELNÖK!
Ehhez képest:
A Fidesz alatt csak fideszes államelnökök lehetnek, természetesen: Nemdoktor Snitt Pálgium és az ősfideszes Áder János.
3.) Gyurcsány SEMMIT NEM TETT azért, hogy bebetonozza magát, sem az első, sem a második ciklusa alatt, még csak olyan irányú kezdeményezése sem volt, ami a baloldal számára tette volna kényelmesebbé a választásokat. Tegyük hozzá, hogy ilyet a baloldal akkor sem csinált, amikor Horn alatt kétharmada volt, pedig jogilag megtehette volna.
Ehhez képest:
A FIDESZ ÁTSZABTA A VÁLASZTÁSI RENDSZERT, gyakorlatilag leválthatatlanná téve a diktátort.
Már a régi választási rendszer is a győztesnek kedvezett, de nekik ez sem volt elég, át kellett írják úgy, hogy gyakorlatilag 35%-kal is nyerjenek, ha eléggé megosztják az ellenzéket.
Az első "kétharmadukat" még legalább abszolút többséggel szerezték (53%-ból kalkulálódott 68% mandátum a parlamentben nekik), a második "kétharmaduk" viszont már saját szabályaik szerint, a szavazatok kisebbségéből varázsolódott össze (45%-ból 67%).
NA EZ A REZSIM!
4.) Gyurcsány fölött nemcsak az ellenzék, az ellenzéki köztársasági elnök és a koalíciós partner jelentett erős kontrollt, hanem AZ ALKOTMÁNYBÍRÓSÁG IS!
Az alkotmánybíróság, amely nem egyszer tett keresztbe Gyurcsány terveinek, akkor még HIVATALBÓL eljárhatott nagyon sok ügyben, amiben ma nem, és kezdeményezhetett magától alkotmányos normakontrollt.
Ehhez képest:
Orbán ELSŐ DOLGA VOLT KIHERÉLNI AZ ALKOTMÁNYBÍRÓSÁGOT, megvonni a jogköreit, különösen az alanyi jogon, magától kezdeményezett eljárások tekintetében. Ezzel párhuzamosan fel is töltötte fideszesekkel az AB-t, és meghosszabbítva a mandátumukat, bebetonozta őket. Mindezek következtében az alkotmánybíróság ma sokkal gyengébb kontroll a kormány ámokfutásai fölött, mint Gyurcsány idején.
5.) A Fidesz által leépített fékek és ellensúlyok rendszerén és a közjogi méltóságokon túl a CIVILEK is nagy problémát, erős kontrollt jelentettek Gyurcsánynak.
A Fidesz akkor támogatta is ezeket a civileket, köztük a Transparency Internationalt, aminek rendszeresen lobogtatta is a jelentéseit sajtótájékoztatókon, és körbeszaladták Európát a civilek különböző jelentéseivel, kutatásaival, igazolandó, milyen rossz a Gyurcsány-kormány.
Ehhez képest:
Ma a civileket támadja Orbán a leginkább. A legvehemensebben pedig éppen azokat a civil szervezeteket, akik annó annyira a hasznára voltak, most viszont az ő körmére is ránéznének. Válaszul megpróbálja őket ellehetetleníteni és ellenük hangolni a lakosságot!
6.) Gyurcsány alatt VIRÁGZOTT AZ ELLENZÉKI MÉDIA. Egy csomó, ma is létező jobboldali orgánum (a legnagyobb pl. az Echo TV) egyenesen ekkor jött létre, mások, mint a HírTV-MNO-Magyar Nemzet-Lánchíd Rádió konglomerátum is, ekkor erősödtek meg.
Az az igazság, hogy Gyurcsány a sajtószabadság korlátozása érdekében SEMMIT NEM TETT. Nem született médiatörvény, nem volt különadó kivetve a HírTV-re vagy az Echo TV-re, mint most az RTL-re, nem volt cenzúra, sem öncenzúra, nem vásároltak fel megszüntetés céljából jobboldali orgánumokat, sőt, azok sokasodtak és izmosodtak a Gyurcsány-kormány alatt. Gyurcsány bukásában a HírTV-nek nem csekély szerepe volt!
Ehhez képest ma:
Orbán meghozott egy, a sajtószabadságot súlyosan korlátozó médiatörvényt, különadót vetett ki az RTL-re, csak mert nem fideszes orgánum, Andy Vajna irányításával felvásárolták TV2-t és pártszócsővé tették a TV2 Híradót, KIVETETTÉK A SZOLGÁLTATÓI ALAPCSOMAGBÓL A HÍRTV-t egy több kábelszolgáltatóval, mert időközben összevesztek Simicskával, FELVÁSÁROLTÁK a legnagyobb példányszámú baloldali lapot, a NÉPSZABADSÁGOT, CSAK AZÉRT, HOGY MEGSZÜNTESSÉK, és a korábban független ORIGÓT is fideszesítették!
De a legdurvább: Fidesz-oligarchákkal vásároltatták fel AZ ÖSSZES MEGYEI LAPOT! Nem egyiket-másikat, hanem kivétel nélkül, írd és mondd AZ ÖSSZES MEGYEI LAPOT! És pártszócsővé tették MINDENIKET (az elsöprő többségüket közvetlenül a Mediaworks működteti, amely ki másé lehetne, mint Mészáros Lőrincé).
A sort nagyon-nagyon hosszan lehetne folytatni, a trafikmutyitól kezdve, a földmutyin keresztül az állami cégek igazgatóinak kinevezésééig vagy az egyetemek fideszes kancellárjainak feltalálásáig, de félek, ránk virradna a jövő hét.
Úgyhogy maradjunk itt csak annyiban, hogy AZ ORBÁN-REZSIM egy REZSIM, méghozzá nem is kicsit autokratikus.
A Gyurcsány-kormány pedig csak egy kormány volt. Nem túl sikeres, nem is túl erős, és könnyű szerrel, demokratikus úton leváltható.
Az előbbihez még annyit: Orbán látnivalóan retteg attól, hogy Gyurcsány sorsára jut. Számba vette, hogymilyen tényezők okozták Gyurcsány bukását, és mindet sorra, egymás után teszi tönkre:
1. Kossuth-téri tüntetések. Nem lehet tüntetni többé a Kossuth-téren.
2. Ellenzéki pártok. Átírjuk a választási rendszert, hogy kevesebb mandátumuk legyen! Ma az 55%-nyi szavazatot szerzett ellenzéki erők 33%-nyi mandátumba vannak bezsúfolva.
3. Civilek. Vegzáljuk, felcímkézzük, megpecsételjük őket és ellenük hangoljuk a népet!
4. Sajtó. Nem baj, hozunk sajtótörvényt, felvásárolunk, bezáratunk, különadókkal sújtunk minden lehetséges ellenzéki vagy független orgánumot!
5. Alkotmánybíróság. Nosza nyírbáljuk meg a jogköreit és töltsük fel Fidesz-katonákkal!
6. Ellenzéki államelnök. Na ez a legkönnyebb: majd a Snitt Pali meg az Áder Janó megoldja!
7. Bíróságok. Na itt nem lesznek Zuschlag-perek a saját pártjuk uralma alatt! Amíg Polt Peti a legőbb ügyész, addig vádemelés sem születik. Ha nincs vád, nincs ítélet! De azért biztos, ami biztos, megpróbálták nyugdíjba zavarni a független bírák egy részét, és minisztériumi alkalmazottakból is bírókat csinálni, akár jogi végzettség nélkül!
8. Az EU. Igaz, annó körbeszaladgáltuk az EU-t, nekik sírtunk a "rendőrterror" miatt, nekik lobogtattuk az azóta már ellenséggé kinevezett civilek jelentéseit, de mostmár szabadságharcot hirdetünk ellenük, üzenünk Brüsszelnek, hogy ők is megértsék és nyugat-ellenes hangulatot kreálunk, nehogy rá tudjanak mutatni a túlkapásainkra!
9. A koalíciós partner, akivel össze lehet veszni és gyengíthet minket. Na sebaj! Átírjuk mi úgy a választási törvényt, hogy a szavazatok abszolút kisebbségéből is abszolút többséget csinálunk, sőt, kétharmadot (még 35%-kal is egyedül alakíthatunk kormányt)! Nekünk nem kell reális koalíciós partner, csak az 1%-os KDNP, ameddig jól mutat, és jól jön nekünk, hogy de facto egy pártként mégis két frakciónk és két frakcióvezetőnk legyen az országházban, dupla annyi felszólalási lehetőséggel, a bizottságokban pedig kétszeres túlerővel...
De igazi koalíciós partner soha többé!
10. A NÉP. Ez a legveszélyesebb ellenség, mert leválthat és népszavazhat is. Na de nem baj, FELSZÁMOLJUK A NÉPSZAVAZÁS INTÉZMÉNYÉT a gyakorlatban, úgy, hogy a lehetetlenségig megemeljük az érvényességi küszöböt (Hoppá! Hogy még nekünk sem sikerült megugtani a kvótanépszavazással? Sebaj! Másnak, akinek kevesebb a pénze kampányolni, még úgy se fog!). És átalakítjuk a választási rendszert úgy, hogy a mi fanatikus egyharmadunk legyen a kétharmad, a polgári körökben edzett pártkatonáink dönthessék el egy nemzet sorsát! A magyar társadalom 27%-ából símán lehet virtuális kétharmadot, a választók kisebbségéből (45%) pedig alkotmányozó többséget varázsolni, ha elég gátlástalanok és aljasok vagyunk! Márpedig mi, Fidesznyikek vagyunk!
11. De ez már csak bónusz: az a fránya ALKOTMÁNY, amiben Gyurcsány is annyiszor megütötte a bokáját, az akkor még aktív alkotmánybíróságnak köszönhetően. Sebaj, átírjuk, ha kell, kéthetente a "gránitszilárdságú" alaptörvényünket is, hogy még a kiherélt alkotmánybíróság is csak az általunk diktált szabályok fölött őrködhessen!
Ja, hogy ilyet a szocik akkor sem csináltak, amikor kétharmaduk volt? Sebaj! Az ő bajuk! Nekünk vastag a bőr a képünkön! Csak a Fidesz!
Összegzésül: Orbán a Gyurcsány sorsától retteg, ezért vette ki a hatalmat a magyar nép kezéből, ezért száműzte a tüntetőket a Kossuth-térről és ezért tette tönkre Magyarországon a jogállamiságot és a demokráciát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!