Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik miatt nem lesz...

A Jobbik miatt nem lesz leváltva megint a Fidesz?

Figyelt kérdés

A múltkori választásokon is teljesen egyértelműen az ők különállásuk mentette meg a bukástól a Fidesz kormányát. Mivel ők egyébként valamennyire érthető indokok alapján nem fognak össze senkivel. Viszont így a számok alapján leválthatatlan a Fidesz, mivel jelentős szavazót foglalnak le az ellenzékiekből. Ellenben ha a Jobbik nem szerepelne a politikai palettán akkor a Fidesz leváltása borítékolható lenne. Mit gondoltok erről?


Szerintem a Jobbikkal semmi baj nincs, szavaznék is rájuk, de mégis micsoda pech ez a magyaroknak most a Fidesz miatt.


2017. aug. 6. 16:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Csak azért te is gondolom érzékeled mennyire nem reális amit alternatívaként lefestesz mert túl hirtelen. A Jobbik egyrészt az új belépő és méghozzá a párt beállítottsága szerint is nagyon új, teljesen más mint akikre eddig szavazhattunk(náci pártnak elkönyvelve egyelőre). Bármilyen pártnak de főleg egy ilyennek idő kell, aakár több ciklus felépítenie a bázisát és ez pont az ami most nincsen a Fidesz egypárti uralom miatt! Az MSZP-nek és az egyéb baloldalnak meg sokkal sokkal jelentősebb szavazóbázisa van egyelőre ahhoz, hogy ilyenekkel jöhess, hogy na ők miért nem szüntetik be magukat és tűnnek el szőrén szálán. Ez komolytalan. Nem veszed figyelembe hogy ez nem így működik, egy átmenet mindig kell a dolgok változásához. Hiszem, hogy rövid idővel ezután majd az MSZP és a Fidesz is eltűnne mert most már a két párt szavazói átállnának az erősödő újakhoz. De ezt a folyamatot beindítani csak a teljhatalmú Fidesz elmozdításával lehetséges nincs mese.


De azt, hogy a Jobbik felelős az nem igaz természetesen, csak az ő pont ezekre a ciklusokra történő térnyerésük állította fel ezt az áldatlan helyzetet. Ha egy tizessel hamarabb jönnek most már lehetnének kormányváltó szavazóbázis birtokában, de az is lehet persze nem lennének sőt sosem lesznek. Egy biztos, a múlkor is lehetett volna és jövőre is lehetne Fideszt buktatni, mégis maradnak azok akik ha nem tudnak 2/3-addal szavazni akkor simán átfogalmazzák a törvény szövegét nem 2/3-osra és megszavazzák maguknak. Ergo elmozdíthatatlan egypártrendszer van olyan díszpártokkal a parlamentben mint a Jobbik is.

2017. aug. 7. 09:26
 12/14 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi lettem volna mások is képesek e csak a számok szintjén látni a szavazást, de úgy látom az emberek többsége igen erős érzelmekkel viseltetik a politika, a pártok, az oldalak, az ideológiáikkal szemben. A Fidesz nagyon okosan ezzel játszik is és az ellenzéki szavazók széthúzására számít is ahhoz, hogy ő hatalmon maradjon.


Bónusz kérdés, a Fidesz 2/3-ados csúnyaságai és az alkotmány helyretétele vajon hogyan lenne lehetséges, ha a pártok, köztük a Jobbik nem fog össze senkivel? ;) Be kellene látni nagyon speciális a helyzet most. Semmi de semmi lehetőség nincs csak a totál tehetetlenség összefogás nélkül. Persze kivárhatjuk, hogy a baloldal eltűnik és 50év múlva a Jobbiknak is legyen 2/3-a és mindent rendbe tegyen, addig meg marad a Fidesz akkor és azt csinál amit akar. De én úgy vagyok vele mit lehetne és kellene éppen most tenni ami hatalmas változást jelentene már az elkövetkező 4 évben Magyarországnak.

2017. aug. 7. 09:33
 13/14 anonim ***** válasza:
70%

Azt nem akarod megérteni, hogy a Jobbik az egy jobboldali párt. A szavazói általában jobboldali emberek. Sokan szavaznának rá nem jobboldaliak csak azért, hogy a Fidesz megbukjon, de még több van, aki inkább szavazna kínjában a Fideszre, mint bármely bal vagy liberális pártra.


Itt nem érted a dolgot: egy klasszikus radikális jobboldali nem fog MSZP - re, DK - ra, LMP - re stb. szavazni soha.


Ha a Jobbik megszűnne létezni nem szavazna, vagy szavazna a Fideszre mint legkisebb rosszra (az ő szemüvegén keresztül nézve).


A Jobbik próbál lavírozni, de ezt jól tudja, ha összeáll bárkivel legyen az bal vagy liberális erő, akkor a Jobbiknak vége.

2017. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

ma 10:05


Értem én és úgyis gondolom többnyire ahogy te is írod, csak én közben azt is gondolom, hogy most ez nekünk magyaroknak így a legnagyobb pech. Nem fogják tudni leváltani a Fideszt, sem jövőre, de 5 év múlva sem :(

2017. aug. 7. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!