Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik elvenné a szavazati...

A Jobbik elvenné a szavazati jogot az analfabétáktól. Igaza lehet?

Figyelt kérdés

Sokszor gondolkodok el ostoba embereket látván, hogy miért szavazhatnak ilyenek. Ezek döntik el merre menjen az ország, nekik is beleszólásuk van ? Mennyire fair ez a társadalom egészével szemben, mondjuk egy diplomással szemben?


[link]


Szívem szerint azokat engednék szavazni, akiknek van diplomájuk vagy legalább 4-5 évet elvégeztek felsőfokún, akinek nincs egy I.Q teszt eredményes elvégzésével tenném függővé a szavazási lehetőségét. Elvégre, aki nagyon buta, az nem is tudja átlátni kikre kell bízni a hazát. Ezzel mennyire értesz egyet?


2017. aug. 3. 15:22
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy a két testvérem, akik szintén diplomásak még sosem mentek szavazni és én is csak egyszer szavaztam eddig
2017. aug. 3. 15:24
 2/34 anonim ***** válasza:
84%

Akkor megint leírom, de röviden: (Sóhaj)

Az, hogy valaki egyetemet végzett nem garancia arra, hogy felelősséggel fog dönteni, nem garancia a megfelelő politikai tájékozódottságra.


Plusz ezzel hatalmad tömegektől vennéd el az egyik legalapvetőbb állampolgári jogát. Egyetlen demokratikus államban sincs ilyen korlátozás, a kevésbé képzett vagy okos embernel is joga, hogy hangot adjon a véleményének és olyan pártra szavazzon akik révén biztisítottnak latja érdekeinek képviseletét.


Én a magam részéről nem akarok egy olyan államban élni ahol bárkinek is korlátozzák/elveszik a jogait, mert könnyen lehet, hogy legközelebb én leszek a következő.

2017. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Sulek Péter ***** válasza:
95%

Igaza az lehet persze, én mégsem értek vele egyet.

1.Attól,hogy valaki ostoba még alkotményos joga szavazni, ő is itt él adózik(jobb esetben) nem foszthatod meg tőle.

A másik dolog nem ők döntik el merre menjen az ország, hanem az összes szavazó, beleszólásuk nekik is lehet értelmes meglátásuk lehet.

2.Attól,hogy valakinek diplomája van nem biztos,hogy okosabb, vagy jobban átlátja a dolgokat, illetve ért a politikához. Pl: Van ismerősöm buta kicsit sérült,mégis Polgármester és nincs rá panasz. Másik ismerősöm 2 diploma és 2 idegennyelv mégsem ért a politikához,nincs érzéke hozzá.

Iq szint nem mindig egyenlő a tudással.

Összességében nem értek egyet mindenkinek alkotmányos joga szavazni.

2017. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
34%
Meg kell védenünk az országot a hamis szavazóktól!
2017. aug. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Sulek Péter ***** válasza:
24%
3-as vagyok teljesen egyetértek a kettessel, cska nem tudtam iylen szépen megfogalmazni :)
2017. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
2017. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Sulek Péter ***** válasza:
94%

4-es ki dönti el ki a hamis szavazó?

Az analfabéta is lehet hamis szavazó meg nemis.

A 200-as Iq szavazó is lehet hamis szavazó, attól függ kinek mi, meg melyik pártnak érdeke.

Ez nagyon sokoldalú :)

2017. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 szántóvető ***** válasza:
75%

a szavazati jog alkotmányos jog.ahhoz is joguk van az embereknek hogy buták legyenek(bár a butaság nem=az alacsony iq-val.)szóval kizárt hogy ebből lenne bármi is.

'egy I.Q teszt eredményes elvégzésével tenném függővé-ez mi?hőbörögsz itt diplomával miközben te is buta vagy hisz megfogalmazni sem tudod hogy mit akarsz.így hát nem szavazhatsz és kész.

2017. aug. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
45%
Abban benne lennék, hogy az nem szavazhat akinek nincsen csak 8 általánosa. De az marhaság lenne ha diploma kell a szavazati joghoz...
2017. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
96%

#5 Pedig jól megfogalmaztad. :)


Tényleg az a helyzet, hogy a diploma vagy az iq nem garancia semmire, legalábbis szavazás tekintetében.


Plusz elég érdekes lenne tömegesen felmérni a szavazni kívánók iq szintjét. Ennyi erővel már egy a politikai tájékozottságot felmérő tesztet is írhatnának, mondjuk utóbbi kettő kivitelezése is mindhatni lehetetlen.

2017. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!