Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisznek ilyen kevesen a...

Miért hisznek ilyen kevesen a jobbik által felvezetett bérunióban?

Figyelt kérdés

Komolyan nevetséges ami a magyar embereket jellemzi. Végre egy normális ötlet egy olyan párttól aki régebben uniós zászlókat égetett végre normálisabbak, emberibbek lettek, erre meg hőzöngenek, hogy milyen hülyeség és megvalósíthatatlan. És még csodálkozunk azon, hogy még mindig Orbán van hatalmon? Ilyen magyar negatív mentalitással 10 év múlva is ez lesz. Igenis törekedni arra, hogy hasonló élet színvonalban éljünk, mint az osztrákok. Nem megy egyik napról a másikra nem azt mondom, hogy 1 hét múlva itt osztrák színvonal kell, hogy legyen, hanem szépen lassan kell bevezetni és közelíteni fogunk Ausztria felé, ami több évbe is telhet, de most kéne elkezdeni ezen dolgozni és nem ezen a szinten maradni. Nem lenne jobb a jó dolgokból kiindulni, mint maradni ezen a szar szinten? Nem kéne mindig a rossz forgatókönyvekből kiindulni, hanem egyenesen kell haladni és kockáztatni is kell.

A másik 2004 óta benne vagyunk EU-ban és nem változott semmi és ez nevetséges komolyan mondom. El kell indulni előre!


2017. aug. 2. 20:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Szerinted érdeke az EU-nak, hogy itt nyugati bérszínvonal legyen? Akkor ki megy ki hozzájuk dolgozni? Szétrohasztották a családokat, így sincsenek szakmunkásaik, sem orvosaik. Ők jelenleg tőlünk és más országokból pótolják a saját töketlenségük és politikájuk hibáit.
2017. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%

Sokan azért nem hisznek, mert pont most a választásra hozta ezt fel Vona Gábor. Előbb kellett volna.

Amúgy meg az únió úgy is "ülni" fog rajta.


Gondolod érdekük, hogy a keleti "gyarmatokon" majd annyit fizessenek mint nyugaton?

2017. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jól seggbe kell rúgni az eut, ha nem az érdekük. Tagországok vagyunk legyen bennük annyi, hogy nem hagynak cserben más országokat, hanem igenis támogassanak. Nem az eu ellenes plakátok a megoldás, amit a fidesz itt csinál. Hanem szavakkal és tettekkel kéne az eut felrázni, hogy egy egységes Európát teremtsen meg. Egy olyan eut aminek van identitása.
2017. aug. 2. 20:44
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Mert nincs realitása. Egy kelet és nyugatnémet ugyanannyit keres? Nem, pedig egyazon ország.


Ennyit erről.

2017. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem keres ugyanannyit, de ezen kéne változtatni és lépéseket elindítani. Én ezért támogatom. Egy olyan párt se volt eddig akinek ez érdeke volt. Örülök annak, hogy a jobbik is változott, nem uniós zászlókat éget, hanem inkább javítana az unión.
2017. aug. 2. 20:49
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Kezdjük ott, hogy nem az ötlettel van a baj, hanem azzal, hogy semmilyen értelmes tervet nem láttam erre. Én legalábbis, de lehet alul tájékozott vagyok, javítsatok ki, ha tévedek és van erre valami értelmes terv.


Arról van szó és abban van a probléma szerintem, hogy a Jobbik is tudja, hogy ez kivitelezhetetlen, csak ezzel akarnak szavazókat nyerni.


Jó dolognak jó dolog, csak éppen idehaza nem csak a bérek, de az előállított érték/termelékenység sem akkora, mint Németországban, vagy mint a svédeknél.

Ezzel együtt persze az árak is valamivel alacsonyabbak.

Itt kezdődik a probléma.

Az meg nem megoldás, hogy a nyugat fizet, hogy itt is olyan bérek legyenek, a gazdaság meg marad ugyanannyira nulla.


Azt kellene csinálni, hogy a közpénzek és az EU-s pénzek ellopása helyett azt be kellene fektetni a gazdaságba és fokozatosan felfejlődni.

A probléma azzal van, hogy az összes a vályú közelében lévő párt csak addig okos, míg nem kell csinálni valamit, csak lopni.

Igaz ez a Fideszre, az MSZP-re, a Jobbikra is.

2017. aug. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Abban igazad van, hogy a fidesz lop, csal mszp is ezeket tette ezek miatt se fejlődött a gazdaság. A gond ott kezdődik, hogy erre szart az eu is. Annak idején azért támogattam az eus csatlakozást, hogy gazdaságilag jobb irányba menjünk és azt vettük észre, hogy folyamatosan nőttek az árak, de a bérek alig mentek fel. Egy olyan országban élünk, ahol európai árak vannak, de a fizetés kelet európai silány színvonal. Fogadjuk ezt el? Maradjunk ebben a langyos szarban? Én azt mondom, hogy ne mindig a realitás talaján álljunk, hanem legyenek néha ideáink és törekedjünk arra, hogy életszerűbb irányba vigyük az országot. Ha lesz egyszer gyerekem szeretném, ha itt nőne fel és jobban fog boldogulni az életben, mint én. Ezért örülök ennek a tervnek, remélem komolyan is gondolják nem csak ígérgetnek fűt fát mint a fityesz, hanem meg is valósítják.
2017. aug. 2. 21:01
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, az EU támogat minket.


Azt hiszem, talán +7000 milliárd forintnyi támogatás jött a befizetett összegeken kívül az országba. Nem kis pénz azért.


Nem várhatjuk tátott szájjal és nincs is közgazdaságilag értelme, hogy az EU ezen kívül még küldjön 15-20 ezer milliárdot, hogy a bérek meg a nyugdíjak olyan szinten legyenek mint nyugaton.


Az EU támogat, de az életszínvonalat nekünk kell elérnünk.

2017. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Most egy prolinak hogy magyarázzam el, hogy miért baromság ez az egész?
2017. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha megvalósulna az szerintem jó lenne...Bár tudni kell, hogy akkor az árak (szolgáltatások, lakásbérlés, tömegközlekedés stb.) is a nyugati árakhoz húznának.


No de ami a problémám ezzel (és amúgy a Jobbik legtöbb ötletével), hogy nem látom a dolog mikéntjét: hogyan szeretnék ezt elérni?


Jelenleg szabadpiac van, ami azt jelenti, hogy lehet, hogy a szomszéd utcában egy másik cégnél, ugyanabban a pozícióban tök más a fizetésem. Sőt lehet, hogy a kollegának, aki ugyanazt a munkát végzi ugyanott, mint én tök más a fizetése mert mást tudott kialkudni magának. Arról nem is beszélve, hogy területileg már országokon belül is nagyban változnak a bérek. Mi lenne az "uniós bérnorma"?


Arról nem is beszélve, hogy ha ugyanazt a bért kéne az adott cégnek fizetnie nyugaton, (ahol jó az infrastruktúra, jó a közlekedés, tanultak az emberek) mint keleten, akkor miért jönne bármelyik cég keletre, amikor ez neki csomó többlet költéséggel jár (szállítmányozás stb.)...?

2017. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!