Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisznek ilyen kevesen a...

Miért hisznek ilyen kevesen a jobbik által felvezetett bérunióban?

Figyelt kérdés

Komolyan nevetséges ami a magyar embereket jellemzi. Végre egy normális ötlet egy olyan párttól aki régebben uniós zászlókat égetett végre normálisabbak, emberibbek lettek, erre meg hőzöngenek, hogy milyen hülyeség és megvalósíthatatlan. És még csodálkozunk azon, hogy még mindig Orbán van hatalmon? Ilyen magyar negatív mentalitással 10 év múlva is ez lesz. Igenis törekedni arra, hogy hasonló élet színvonalban éljünk, mint az osztrákok. Nem megy egyik napról a másikra nem azt mondom, hogy 1 hét múlva itt osztrák színvonal kell, hogy legyen, hanem szépen lassan kell bevezetni és közelíteni fogunk Ausztria felé, ami több évbe is telhet, de most kéne elkezdeni ezen dolgozni és nem ezen a szinten maradni. Nem lenne jobb a jó dolgokból kiindulni, mint maradni ezen a szar szinten? Nem kéne mindig a rossz forgatókönyvekből kiindulni, hanem egyenesen kell haladni és kockáztatni is kell.

A másik 2004 óta benne vagyunk EU-ban és nem változott semmi és ez nevetséges komolyan mondom. El kell indulni előre!


2017. aug. 2. 20:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a Nyugati bér? Pl Olaszorszàg-Nèmetorszàg-Svèdorszàg között is jelentős eltèrès van a bèrek tekintetében akkor melyiket tartok mèrvadònak? A màsik meg az,hogy a magasabb bèrek a szolgàltatàsok ès az ingatlanok àràban is megmutatkoznak,akkor azt is emelni akarjàk?
2017. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

nézd meg, mit műveltek év elején a minimálbéremeléssel.


na ugyanezt képzeld el, csak nem néhány százalék, hanem 4-500%-os béremelésről beszéljünk minimálbér esetén.


egy élelmiszerbolt összes alkalmazottjának a bérét 4-5x-ösre kell emelniük, de a beszállítók alkalmazottainak is emelni kell a bérét, amit át fognak az ügyfélre terhelni. az élelmiszerbolt így már két oldalról kapja a pofont, tehát tökmind1, ha 100x-ra emeljük a béreket, a boltban akkor is 120x-os drágulás lesz(most mondtam egy számot).


az adókat, járulékokat kellene csökkenteni drasztikusan. ha nem lenne 27% áfa, hanem csak 10 egységesen, minden olcsóbb lenne. de ha emellett még a munkáltatók terhei is csökkennének, akkor a nettó bérben is meglátszana. ez lenne jó nekünk, ellenben az országnak nem lenne jó, mert kevés lenne az adóbevétel...nyilván ezért nem dobálózik vele egyik párt sem...

2017. aug. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Képzeld, ha az ország jobban fejlődne, akkor gyorsabban emelkednének a bérek, és belátható időn belül beérnénk a nyugatiakat, sőt az sincsen megtiltva, hogy lehagyjuk őket. Ez mind az ország teljesítményén múlik. Nem az EU-n, meg bérunión meg akármin. Ez a jobbikos béruniózás, meg a kérdésed úgy hangzik, mintha lenne egy EU-s törvény, miszerint a keleti tagállamok lakóinak kötelezően negyedannyi fizetést kell kapniuk, és ez ellen menne a lázadás. De ilyen törvény nincsen. Az a baj, hogy sokkal egyszerűbb a "messzi" EU-ra ráordítani, hogy emeld meg a béreinket mert na, mint előállni egy értelmes, hosszútávú gazdasági programmal, ami működik.
2017. aug. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nos, tekintve, hogy az átlag magyar rettenetes munkaszervezés mellett kerüli a munkát, ahol tudja, így a termelékenysége a béka segge alatt van, nem igazán fog annyit keresni, mint egy osztrák vagy egy dán.
2017. aug. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, látszik, nem tudod, honnan származnak a BÉREK. Na honnan származnak?

Két forrásból:


1. Az állami szektorban ADÓBÓL.

2. A privát szektorban BEVÉTELBŐL.


Tehát hogyan lehet a béreket megemelni a nyugat-európai szintre? Na hogy? Hát úgy, hogy előbb megemeled:


1. Az ADÓKAT, hogy ugyanannyi eurónyi befizetés keletkezzen a költségvetésben, amiből vissza lehet osztani 3-4 ezer eurót egy orvosnak, ezer eurókat egy-egy tanárnak, stb. Ehhez hatalmas mértékű adóemelés szükséges.


2. AZ ÁRAKAT fel kell tornázni nyugat-európai szintre, hogy a magáncégek profitja megengedje a Nyugat-Európai fizetéseket az alkalmazottaknak.


Csakhogy ilyen mértékű adó- és áremelés esetén az átlag magyar polgár ÉHENHAL és UTCÁRA KERÜL, mire az első emelt összegű fizetése megérkezne.


Béruniót így, pár év alatt, esetleg akkor lehetne csinálni Európában, ha egyúttal teljes ADÓ- és VÁMUNIÓ is lenne, és KÖZÖS EURÓPAI KÖLTSÉGVETÉS!


Ezt meg lehet csinálni gond nélkül, Európa föderalizálásával, CSAKHOGY A JOBBIK ÉPPEN EZ ELLEN POLITIZÁL, akárcsak a Fidesz: a nemzetállamok Európáját akarják, erős, állami szuverenitással, a tagállamok laza gazdasági-politikai együttműködésével.


A KETTŐT NEM LEHET EGYSZERRE!


Ha "nemzetállamok Európája" van, akkor a nemzetállamok KÖLTSÉGVETÉSE és gazdasági ereje határozza meg KÜLÖN-KÜLÖN, hogy melyik országban mekkorák a bérek és mi a minimálbér!


A magyar gazdaság nem termel meg német fizetéseket és a magyar államkassza adóbevételeiből sem lehet német állami fizetések mértékét biztosítani.


Tehát vagy egy egységesülő Európa van, és akkor lehet szó bérunióról, közös európai minimálbérről, stb. (de akkor az állami bevételek is a közös európai költségvetésbe mennek!) - vagy pedig nemzetállamok Európája van, 28 DARAB KÜLÖN KÖLTSÉGVETÉSSEL és következésképpen 28 darab külön bérezési rendszerrel!


A KETTŐ KIZÁRJA EGYMÁST közgazdaságilag! Mit olyan nehéz megérteni ezen?!


Fából vaskarikát nem lehet csinálni. Fából csak fakarika, vasból csak vaskarika készíthető, világos?


Európai bérunióhoz közös fiskális- és gazdaságpolitika és KÖZÖS ÁLLAMKASSZA KELL!


Ez baromi egyszerű: például te gazdag vagy, én pedig szegény, neked sok a fizetésed, nekem kevés.

Na mármost mi ketten CSAK AKKORleszünk egyenlő szinten, ha összeköltözünk, megosztjuk, amink van, közös háztartásban élünk!


Mindaddig, amíg külön élünk, te a te fizetésedből és bevételeidből fogsz gazdálkodni, én pedig az enyémből. Hiába ácsingózok majd olyan autó, ház, nyaralás, helikopter után, amilyen neked van, mert NEKEM KEVESEBB A BEVÉTELEM, tehát én legfennebb egy jobbacska biciklit fogok tudni venni.


Vagy például: mindketten vállalkozók vagyunk. A te vállalkozásod MILLIÁRDOS profitot termel, az enyém pár milliót, de az is előfordul, hogy nullában vagy mínuszban zárom a hónapot.


Ha a vállalkozásaink EGYESÜLNEK, akkor az én alkalmazottaim ugyanannyi fizetést kaphatnak mint a tieid. De ameddig külön gazdálkodunk, addig te akár félmilliós fizetéseket is adhatsz az alkalmazottaidnak, én pedig csak minimálbért (és még az is lehet, hogy így is csak épp a csőd szélén egyensúlyozgatok majd)!


Az államok is ilyen nagy, közös gazdasági vállalkozások, ezért beszélünk ÁLLAMHÁZTARTÁSRÓL (mint egy háztartás esetében), ÁLLAMKASSZÁRÓL, ÁLLAMKINCSTÁRRÓL, NEMZETGAZDASÁGRÓL!


Ameddig egyik vállalkozás jobban megy, jobban termel, mint a másik, addig nagyobb fizetéseket is fog adni, mint a másik - ez ilyen egyszerű. Ha a gyengébben teljesítő "cég" megpróbál ugyanakkora béreket adni, mint a jól teljesítő, akkor CSŐDBE MEGY vagy ELADÓSODIK!


Ha viszont ezek a cégek mind EGY NAGY CÉGGÉ EGYESÜLNEK, fúzió révén, közös kasszával, közös államháztartással, közös nemzetgazdasággal, AKKOR ÉS CSAK AKKOR lehetséges a bérunió!


A baj az, hogy a Jobbik vizet prédikál és bort iszik!


Európa egységesülése ellen foglalnak állást, de béruniót akarnak - ami abszurdum! A Fidesz is ugyanezt teszi, de legalább nem ígér béruniót, bevallja, hogy a magyar gazdaság önállóságát akarja, ami azt fogja jelenteni, hogy a bérek mindig is jóval a fejlettebb országok átlaga alatt lesznek Magyarországon.


Tehát ismételjük át:


1. Vagy közös európai államháztartás ÉS bérunió

2. Vagy pedig külön, szuverén nemzetállami államháztartás és minden országnak a saját gazdasági ereje szerinti bérek


EZ A KÉT LEHETŐSÉG VAN. A külön államháztartás és közös bérezés FÁBÓL VASKARIKA, populista humbug!

2017. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!