Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik miatt nem lesz...

A Jobbik miatt nem lesz leváltva megint a Fidesz?

Figyelt kérdés

A múltkori választásokon is teljesen egyértelműen az ők különállásuk mentette meg a bukástól a Fidesz kormányát. Mivel ők egyébként valamennyire érthető indokok alapján nem fognak össze senkivel. Viszont így a számok alapján leválthatatlan a Fidesz, mivel jelentős szavazót foglalnak le az ellenzékiekből. Ellenben ha a Jobbik nem szerepelne a politikai palettán akkor a Fidesz leváltása borítékolható lenne. Mit gondoltok erről?


Szerintem a Jobbikkal semmi baj nincs, szavaznék is rájuk, de mégis micsoda pech ez a magyaroknak most a Fidesz miatt.


2017. aug. 6. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem, szerintem a DK, MSZP, Együtt, Momentum és P pártok miatt nem lesz leváltva a Fidesz. Ha az összes megtévesztett szavazó, aki ezekre a korcs pártokra szavazna, inkább az LMP-re szavazna, a Jobbik is hajlandó lenne összefogni az LMP-vel a Fidesz leváltása végett...
2017. aug. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Azért nem lesz leváltva a fidesz, mert a választók többsége a fideszre szavaz.
2017. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
A Jobbik egy jobb oldali párt. Miért fogna össze a bal oldallal ? A választóik is jobb oldaliak, ha megtudnák, hogy összefognak a baloldallal, akkor nem rájuk szavaznának és a Jobbik eltűnne.
2017. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Tök mindegy az egész, a Jobbikkal úgysem jönne össze egy olyan összefogás, amire szükség lenne. Igazából a baloldal között sem jött létre.


Ahhoz, hogy a Fideszt le lehessen váltani, egy teljesen egységes összefogás kellene közös jelöltekkel, minden téren.

Mert az, ha a DK meg az MSZP egymás ellen indít jelöltet, akkor persze, hogy a Fidesz nyer. Ha még ott egy Jobbikos meg egy LMP-s akkor meg pláne.


Egyébként én amondó vagyok, hogy az LMP sem fogott össze a baloldallal és szerintem talán a Momentum sem fog.


HA a Jobbik nem indulni valószínűleg a választóik egy része otthon maradna, egy rész a Fideszre szavazna és csak kevesen a baloldalra, az is a Fideszt erősíteni.


Az összefogás meg mindkét oldalról nagyon sok szavazót csalódásként érne, ami megint csak a Fidesznek lenne jó.


Ez van. Előbb-utóbb le fogja valaki váltani a Fideszt, a kérdés csak az, hogy ki és mikor.

2017. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%
Már ott tart a baloldal, hogy egy jobboldali pártra kell fogni a saját töketlenségüket? Ez a szánalmasnál is szánalmasabb :)
2017. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Most akkor ne induljon a választáson a Jobbik?


Ne induljon a többi! Jó vicc. Szerezzen elég szavazót a DK, LMP, Momentum és a többi lúzer és nyerjen - ha tud.


Én Jobbik szavazó vagyok, rossz hírem van: ha nincs Jobbik, akkor kénytelen lennék a Fideszre szavazni.


Ha bármely baloldali párttal összeállna a Jobbik: a Fideszre fogok szavazni.


Ha a baloldal állna nyerésre a Fidesz ellenében, elvárom a Jobbiktól, hogy fogjon össze a Fidesszel és akadályozza meg ezt.

2017. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sulek Péter ***** válasza:

Szerintem nem a Jobbik miatt nem lesz leváltva a Fidesz.

Mi az hogy a Jobbik nem fog össze senkivel, és a Fidesz csak a KDNP-vel picike. A baloldal ha össze is fog olyan amilyen.

Csak névleges összefogás, egyébként marják egymást egyfolytában.

A Jobbik szerintem jó, olyan amilyen van akinek tetszik van akinek nem.

Van igazság,abban amit írsz, lehet jobban leváltható lenne a Fidesz,ha nem lenne Jobbik, de rengeteg ember rosszul érezné magát.

Gondolj bele a mai magyar politikai helyzetbe " nem a legjobb" képletesen szólva, és akkor milyen lenne Jobbik nélkül :D Messze a legnormálisabb párt a sok közül

2017. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nem úgy értettem, hogy a Jobbik a hibás!


Csak észrevételeztem, ha 10 évvel korábban vagy éppen később szereznek teret maguknak az lett volna a magyarság érdeke. Az, hogy épp most történt az szerencsétlen módon a Fideszt valószínűleg még sok sok ciklusra leválthatatlanná tette. Ezzel együtt párhuzamosan a Jobbiknak is nulla a befolyása is persze az ország sorsára nézve, csak ülnek a parlamentben és méltatlankodnak ennyit tudnak a Fidesz teljhatalom miatt. Úgy értem, nem jobb lenne a Jobbiknak is a Fideszt eltakarítani közös erővel és azután meg győzzön a "jobbik" a pártok közül? Hogy akár pont ők is az ország legerősebb pártjává váljanak már a következő ciklusban? Hát dehogynem.


Engem az oldalak addig nem érdekelnek, sem az ideológiák amíg ilyen az életszínvonal amilyen, csak az, hogy az országom élhető vagy nem és a Fidesz nevű párt kimaxolta az élhetetlenséget minden szempontból amit a szomorúságos kivándorlás mánia igazol is nem kell magyarázni.

2017. aug. 6. 19:23
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek most ebben a kérdezővel. Az ország érdekét ha nézné a Jobbik az a Fidesz leváltása most ebben a pillanatban. Aztán ha sikerült dolgozhatna a saját erősödésén. Hisz addig úgysem tud. Akik pedig így finnyáskodnak bele gondolhatnának nem e lesz még ennél is később már mire nagy sokára a Jobbik enélkül is hatalmas lesz. Hol tartunk majd már akkor a demográfiai katasztrófa, a mélyszegénység és minden más terén. Minél hamarabb kell megállítani a Fideszt lehet így is úgyis késő amúgy, az értékes emberek folyamatosan elmennek és nem jönnek vissza soha bármit javít is egy másik kormány. Nincs idő finnyáskodni most.
2017. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
20%
Nade miért pont a Jobbik lenne mégis a felelős? Az MSZP lejáratta magát, Gyurcsánnyal az élen. És nem csak a "kormányzásukra" gondolok, hanem arra is, hogy egymás közt nem tudnak megegyezni, hogy mi legyen. A teljes bagázsnak el kéne húznia a francba emiatt. Ha eszük lenne. És adhatnának teret akár a Jobbiknak, akár a baloldalon kialakuló pólusnak. Így még talán szét is lehetne szakítani a Fideszt két oldalról. De ezek...
2017. aug. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!