Van esély új szavazókat gyűjteni a pártoknak, ha igen mi kellene hozzá? Lesznek változások? ( a többi lent)
Arra gondolok a Fidesznek is megvan a szavazóbázisa, a Jobbiknak is és a baloldalnak is. Szerintetek ez a helyzet így marad,vagy van rá esély,hogy a Fidesz el tud venni jelentős szavazóbázist a Jobbiktól vagy a balos pártoktól, a Jobbik a Fidesztől a baloldaltól, illetve a baloldal a FIdesztől vagy Jobbiktól? Van erre esély? gondolom igen és kicsi, de mi lenne az a program/esemély, amely hatására jelentősen megváltozna a jelenlegi helyzet?
Esetleg hogyan lehetne megszólítani a nem szavazókat ? becsületesebb politikával? vagy már nagyon kiábrándultak?
Nem feltételenül 2018-ra gondolok hanem későbbre is.
Érdekelne a változás mikor lesz a politika más Fidesz JObbik baloldal évek óta ennyi szavazót szólít meg hellyel közzel, mikor lesz átütő változás új normális párt vagy valamelyik javulna? Ti hgoyan látjátok? Bocsi ha hosszú voltam köszi annak aki végig olvasta. Szép napot remélem nem provokatív.
Szerintem a legjobb propagandatevékenység, amit a Jobbik vagy a baloldali ellenzék tehetne, ha valami kormányellenes dzsemborit szerveznének, mint amilyenek az MSZP alatt voltak a nemzeti ünnepeken vagy a Fidesz ellen 2014 végén.
A lényeg, hogy balhé legyen, mert akkor azt fogják érezni a szavazók, hogy vannak olyanok, akik tenni akarnak és érdemes mozdulni.
Nem véletlen, hogy a Fidesz támogatottsága rohadt nagyot zuhant 2014 végén és az MSZP-t is szépen hazavágták az ellene szervezett tüntetések. Szerintem ezek a lázongások a leghatékonyabbak a kormány hitelességének és imidzsének a rombolásában.
"Becsületes tisztességes munkával programmal korrupció nélkül szerintem annak lenne értelme."
Értem, akkor ezért szavaznak olyan sokan az LMP-re például.
Kérdező te elfelejted figyelembe venni a kommunikáció fontos elemeit.
szöveget mondó ember - szöveg minősége, tartalma - szöveg megfogalmazási módja - szöveget befogadó ember.
Ha ezeket végiggondolod, láthatod, bármelyik elem hiányzik, a kommunikáció összeomlott, hatástalan. Vegyük sorra.
Szöveget mondó ember: akinek van koncepciója, összefogott gondolatai fontossági sorrendekről, és ezt képes kifejezni. Az első dolog, amit a hallgató nézni fog, az ember hitelessége. Ezért a Fidesz elsőrendű feladata (és a saját szempontjából kiválóan végrehajtja) a hitelesség rombolása rágalmakkal, uszítással, lejáratással, nevetségessé tétellel, közönséges hazugsággal.
Szöveg minősége, tartalma: kevés olyan van, de van, ami valóban jó. De mivel jelenleg a káosz mérhetetlen, nem könnyű röviden összefoglalni a lényeget. Egyfelől hosszabbhoz nincs türelem, másfelől mindenkinek más a rangsora (a mondóknak és hallgatóknak is).
Szöveg megfogalmazási módja: ehhez bizony szükséges hozzáértés, amit vagy tanul az ember, vagy keserves úton kitapasztal. Ha van rá módja. Ma nem nagyon, mert nincs is kommunikációs közeg. Az nem közeg, ami pár százalékhoz juttat el információt (azt most hagyjuk, miért nem többhöz).
Szöveget befogadó ember: a legnagyobb valódi probléma. Bonyolult helyzet megértéséhez kell bizonyos tájékozottság. A megoldás felvázolásának megértéséhez még sokkal több tájékozottság kell. Egy példa: ha valaki azt mondja, mondjuk az SZJA nőjön 7%-ot, viszont az ÁFA csökkenjen 3%-ot, akkor ennek hatását megérteni az tudja, akinek van némi közgazdaságtani ismerete, ha részletezik (hogy érthető legyen), akkor már komolyabb számtani, költségvetés értési tudás is kell. Az oktatást hosszú ideje módszeresen rombolják. Az emberek zömének semmi esélye megérteni, tehát idegesíti a szöveg. Ráadásul szirénhangon uszítják, azt látja, hogy sokan sokfélét akarnak, összevetni képtelen, de ezt elismerni rendkívül zavaró, különösen, ha lenézésre nevelik a tömeget (nemzetellenesség, idegenszívűség, másság és hasonlók mantrázása ha igaz, ha nem). Az eredmény: kevesebb, mint 1% érti (azt még nem néztük, hogy egyet is ért-e), a többi nem. Tehát a közszellem, közhangulat, közszemlélet: aki mást akar vagy hülye, vagy károdat akarja - és ezt a tömegek elhiszik. Így nem lehet semmit elérni.
A "balhét" akarók valójában a sikeres kommunikáció azon elemét gondolják eredményesnek, hogy "először is rázd ki a közönyből, hogy figyeljen rád". Csak az a baj ezzel, hogy ennek két eredménye lehet. Figyel és utál, sőt megkövez. Figyel és hisz neked. Na és ellenszélben ki vállalja, hogy a második jöjjön be? Ezért a "balhé" a hozzá nem értő és felelőtlen emberek igénye. Ha egy politikus ilyen, az ha eredményre jut(valahogy) utána még rosszabb lesz. Ugyanis utána is így jár el, ezt ismeri, ehhez ért. Máshoz nem. Ha értene, úgy csinálná.
Ezért aki ebben komolyan szeretne eredményt, tudja, hogy kizárólag belső erőből nem fog menni. Kell külső hatás, ahogy mondják "helyzet". Nem az, hogy egy nem magyar "nagy ember" idejön és osztja az észt, vagy a pénzt. Úgy nem megy. Hanem akkor, ha más országokban is van hasonló gond, ha több helyen van hasonló "balhé". Egy dolog, hogy 1848 elbukott. De indulni akkor tudott, amikor már fél Európa lángokban állt. Petőfiék március 14-én este kapták a hírt, már Bécsben is. Így lett nekünk március tizenötödike felkelés, és ma ünnep.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!