Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon miért ugyanazok osztják...

Vajon miért ugyanazok osztják az észt a Magyar Tudományos Akadémián, mint a Kádár-rendszer idején?

Figyelt kérdés

Mindig feldühít, amikor azt hallom vagy olvasom, hogy milyen nagy tudós akadémikus tagjai vannak az MTA-nak. Azt azonban még egyszer sem olvastam, hogy a túlnyomó többségük már a Kádár-korszakban is magas beosztású jogász, egyetemi tanár, 3/3-as tiszt, marxista-leninista egyetemi tanszékvezető, magas rangú katonai és politikai hírszerző tiszt és más hasonló káder volt. Még jobban dühít, amikor a többségük a rendszerváltás után kapott ilyen-olyan igen magas kitüntetéseiről szerzek tudomást. Ilyenkor az is eszembe jut, hogy vajon tudják-e a mai nemzetbiztonsági és katonai elhárítási titkosszolgálatok, valamint a kormány tagjai, hogy az említett "tudósok" többsége annak idején a Szovjetunióban KGB főiskolát, vagy katonai akadémiát is végzett. Továbbá azt, hogy közülük többen a KGB-től kapott tudományos fokozatot igazoló diplomát kapott, amit aztán itthon más-más tudományágakra honosíttattak.


Hogy mindezt honnan tudom? Onnan, hogy az akkori munkakörömnél fogva én vezettem egy bizonyos levéltári nyilvántartást. Éppen azért mert ezt az említettek is tudják, halálos fenyegetésekkel és más módokon örök rettegésben tartanak. A panaszos feljelentéseimet pedig a rendőrség már 27 év óta válasz nélkül hagyja. Ez lenne a rendszerváltás után sokat hangoztatott demokrácia?



#rendőrség #KGB #MTA #tudós #kitüntetés #Kádár-korszak #káder #3/3-as tisztek #akadémikusok #nemzetbiztonsági szolgálatok
2017. júl. 14. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Igen. Ez.
2017. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha az a demokrácia, hogy volt állambiztonsági verőlegények és jelenleg is kétkulacsos, magukat magyarnak álcázó volt szovjet kémek osztják az észt, az szerintem nem demokrácia, hanem skizofrácia.
2017. júl. 16. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Akire te gondolsz, az nem MTA tag. A tagokat ne mossuk össze a DSc-vel. Aki meg az volt, már rég meghalt. Egyetlen hadtörténész akadémikus van. Ez nem olyan, hogy mindenkit kirúgok, az az igazi komcsi tempó (1949). (Ki az ML tszv. amúgy? Azok olyan segghülyék voltak, hogy meglepődnék, ha onnan valaki tag lett volna a Rákosi-rendszer után).
2017. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem az a baj, hogy az MTA tagok és doktorok jelentős része régi komcsi, hanem az a baj, hogy nem felelnek meg még azoknak a publikációs kritériumoknak sem amit maguk állítottak fel az új jelöltek vizsgálatára.

Magyarul hülyébbek bizottsága szavaz titkosan okosabbakról. Ebből következően nem a tudományos teljesítmény, hanem az urambátyám mutyi dönt.

2017. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Azért amit te írsz, az erősen tudományágfüggő, valamint tendenciózusan lejárató. Lehet becélozni az akadémikusi teljesítményeket (társadalomtudományi vonal egy hányadát ismerem jobban).
2017. dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!