Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól teszik-e a Gárdisták, ha...

Jól teszik-e a Gárdisták, ha polgárőrszövetségekbe tömörülnek?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek arról, hogy az alkotmányellenesen, komcsi, liberális nyomásra feloszlatott Magyar Gárda tagjai polgárőrszövetségekbe tömörülnek?

Véleményem szerint nagyon jó, hisz ott lehetnek mindenhol,sőt, a sündőrséggel kiegészíthetik egymást a járőrözésben, igazoltathatnak.

A polgárőrszövetségeket meg nem hiszem, hogy betiltanák.


2010. máj. 21. 15:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
38%

82

Sőt, ha erősködik, akkor még ő jár rosszul, de hát ezt nem lehet velük megértetni, azt hiszik, hogy ez úgy megy, hogy kapnak egy egyenruhát, és akkor már mindent lehet.

2010. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy meg, kérdező, süt belőled a kádárizmus. Igazoltassuk, mer' este nem otthon ül. Sőt, még a haja is hosszú. Nicsak, egy szájharmónika, na ezt most fegyvernek minősítjük, és beviszünk.
2010. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Pedig lassan ideje volna, lévén értelmük nincs. Ha megpróbálnak elfogni pl egy rablót, a rabló joggal perelheti őket."



Haver, a rablót bárki elkaphatja a Ptk. szerint... Gondolom, nem jogon végeztél :)

2010. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

65

Bevallom, le vagyok maradva, főleg hogy a családban is volt ebből kellemetlen ügy nem is olyan rég. Nem, nem mi voltunk a rablók:)

2010. máj. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ja, és kedves kérdező:


"e erősen el vagy tévedve. Nagyon is jól teszik, ha a helyi lakosokból szervezett polgárőrök, rendőrökkel karöltve igazoltatják a vadidegent az éjszaka kellős közepén Mari néne háza előtt."


Csak is közhatalommal rendelkező személy igazoltathatja az embereket, ergo egy civilnek semmi joga sincsen (még egy BKV-s ellenőrnek sem)!

2010. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Bevallom, le vagyok maradva, főleg hogy a családban is volt ebből kellemetlen ügy nem is olyan rég. Nem, nem mi voltunk a rablók:)"


Hát ha a családtagod betörte szándékosan a rabló orrát, akkor viszont a "sértett" indíthat ellened polgári eljárást :)

2010. máj. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

65

Ilyesmiről beszéltem, hogy nem vagyok benne biztos, hogy nem lenne perek tömege, ha a rablók sérülnének :)

2010. máj. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Ilyesmiről beszéltem, hogy nem vagyok benne biztos, hogy nem lenne perek tömege, ha a rablók sérülnének :)"


Mondjuk ha a polgárőr futás közben kapja el a rablót, és közben elesik, és emiatt a rabló is megbotlik, és belilul a keze, akkor b@szhatja, mivel az nem szándékos testi sértés volt, csupán gyakorolta a polgárőr a polgári jogait. Akkor van gond, ha szájba veri, kirúgja a lábát, stb.

2010. máj. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

65

Ja, csak ugye ilyenkor kezdődik, a "bizonyítsd, haver" c. népi játék.

2010. máj. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

no, kaptam hideget-meleget

Valóban nem igazoltathat, de a hangsúly a polgárőröknél a járőrözésen van: mindenütt ott vannak.

Ha a járőröző polgárőr a 35-ös vadidegen képét meglátná az éjszaka kellős közepén az utcában Mari néne háza előtt, amint hosszú hajjal, szájharmónikával,és kádárista dalokat játszik, az már gyanús. Nem igazoltathat, de szerintem megkérdezheti mi a bánatot keres arra,kit keres. Tehát szerintem a bűnmegelőzésről szól a polgárőrség, nem kimondottan az igazoltatáson.

2010. máj. 21. 17:01
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!