Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mai huszonévesek, harmincasok!...

Mai huszonévesek, harmincasok! Nem érzitek úgy, hogy a Fidesz elvette a fiatalságotokat?

Figyelt kérdés

2010 előtt sokkal jobb volt a fiatalok helyzete.

Könnyebb volt a továbbtanulás,önállósodás,nem voltak ilyen magas lakás-és albérletárak.


2017. júl. 1. 18:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
A 9. gondolom csak trollkodik :D
2017. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%
#11, az a szégyen, hogy vannak még akkora rohamdroidok, akik komolyan gondolják...
2017. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom,én mikor 15-16 éves voltam,azt láttam,hogy a 25-40 évesek nem a szüleikkel laknak.
2017. júl. 1. 19:04
 14/22 anonim ***** válasza:
58%

Az hogy én mit vesztettem el, az hagyján... A Fidesz vesztette el a fiatal szavazóit (az MSzP után már ők is)!


(Igaz, vannak olyanok, akik nem foglalkoznak a dologgal, csak arra szavaznak akire a szülők is...)

2017. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
22%
De mivel vette volna el? Ezt fejtsd ki jobban mert a kérdésedben leírtak nagyon hiányosak
2017. júl. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

A lakásár drágulás nem köthető a Fideszhez, természetes belső migráció miatt nyomódnak fel az albérletárak a nagyvárosokban. Máshol is ez a tendencia, a falvakról elvándorolnak a fiatalok.


Egyébként nem mondanám azt, hogy a Fidesz cseszte el a fiatalságomat (meg amúgy nem mondanám, hogy el volt cseszve). A komplett magyar politikai elit volt az. A rendszerváltás után úgy indítottunk, hogy mi voltunk a volt szovjet blokk legfejlettebb területe (talán a csehek álltak jobban nálunk). Ma meg? Sorra hagytak le minket a szlovákok, lengyelek, szlovénok, de már lassan a horvátok meg a románok is le fognak. Elpocsékoltuk az előnyünket.

A Fidesz nem az én fiatalságomat cseszi el, hanem a most tizenévesekét. Gyakorlatilag kirugdossák az országot Európából.

2017. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%

Amit a Fidesz akar tenni a béremelésével azzal együtt bukjuk a béren kívüli juttatásokat és ugyanott vagyunk anyailag ahol tartottunk. Én annak köszönhetem hogy lett saját lakásom hogy örököltem a nagyszüleimtől egy nagy családi házat és még egy telket is külön. Ezeket elbírtuk adni a tesómmal mert a szüleink anno rábeszélték a nagyapámat hogy a nevünkre írja végrendeletbe. Mivel eladtuk amit örököltünk abból én vettem magamnak egy másfél szobás lakást egy társasházban és még maradt annyim hogy kettő ablakot kicseréljek, a bejárati ajtót felújítsam, új bojlert vegyek és kifessek mindenhol. Nekem van jó állásom amivel már majdnem nettó 200 ezret keresek, de mégis 12 órás műszakban dolgozom és csak karácsonykor van fizetett ünnepünk. Amikor más ünnepre esik a munkaidő akkor azt duplán fizetik, ha éjszakai pótlékra akkor azt is megkapjuk. Ja igen a délutános pótlékot a fidesznek köszönhetjük hogy nincs, helyette csak 18-6 óráig van éjszakai pótlék. és amikor 3 műszakba dolgoztam csak 18 óra után írták jóvá pedig volt olyan amikor 14 órától már megkaptuk, nagyon nem mindegy. rengeteg béren kívüli juttatásom járna a 200 ezer nettó mellé amivel még előrébb lennék, de már szinte semmi nincs. Aztán gyakorlatilag el lehetetleníthetik a helyzetem ha nem úgy ugrálok ahogy fütyülnek a munkahelyemen, munkahely áthelyezéssel leszámolásra kényszerítenek ha kiakarnak rúgni, sok kollégám így rúgták ki és mivel úgy lett hogy kénytelenek voltak leszámolni ugrott a végkielégítés és minden. Egyik haverom a munkája miatt lett beteg és perelni akarta a céget, peren kívül megegyeztek kapott és kártérítést cserébe nem tudták tovább alkalmazni, de nem is akart ott lenni aztán amikor el akart máshol könnyebb munkán helyezkedni nem vették fel mert eljárt a híre hogy szeret perelni, magyarul lejáratták és jelenlegi helyére is csak azért vették fel mert nagyon kellett oda az ember, de egy hálátlan munka az egész.

Ami még ott van nem jár 13. havi fizetés csak adható elvették idősektől a 13. havi nyugdíjat.


Fidesz előtt is volt sok ganéjság, de nem ennyire! Sokaktól hallom hogy jobb volt akkor, de aki itt esküdözik hogy milyen jó az zacskóban él! Sokan jönnek a rezsi csökkentés mennyire jó, meg emelik a béreket, jah de minden mást elvesznek és semmivel sem lesz több.

Nekem pélául egy forinttal nem lett több a keresetem mert amit a munkáltatóm béren kívül adott bért azt csökkntette és az alapbért emelte plusz tőlünk már két éve elvették a caffetériát helyette megkapjuk az árát ami bele lett invesztálva a bérünkbe amiből le is megy az adó. Undorító ami itt megy.

2017. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
43%
A fidesznél több a felelőssége a másfél millió mutyis fideszesnek aki rájuk szavazott. De még annál is több a felelőssége azoknak akik miatt ilyen pici választói bázissal 2/3--ot érhet el egy ilyen párt. Azoknak a magyaroknak akik lusták elmenni még szavazni is.
2017. júl. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem,mert nem tanultam tovább.:)
2017. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
31%

#18, és kire/mire szavazhatunk? Hogy így legyen szar nekünk, esetleg úgy, vagy inkább amúgy?

Ahhhhh ezért megéri :$$$$$$$$$ szinte már érzem is, hogy egyre jobb nekem! :$$$$$$

2017. júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!