Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mai huszonévesek, harmincasok!...

Mai huszonévesek, harmincasok! Nem érzitek úgy, hogy a Fidesz elvette a fiatalságotokat?

Figyelt kérdés

2010 előtt sokkal jobb volt a fiatalok helyzete.

Könnyebb volt a továbbtanulás,önállósodás,nem voltak ilyen magas lakás-és albérletárak.


2017. júl. 1. 18:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%

Nem.

Az életem nagyrészt független a politikától.


Az ingatlanok más kormány alatt is megdrágultak volna.

2017. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
De, de az egész politikai paletta sra benne van. És az, hogy 2010 előtt jobb volt épp akkora kamu mint az, hogy ma jobb attól.
2017. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
24%
Nem.
2017. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%
Fel kell találni magad. Ha a Fidesz nem lett volna és kapok az MSZP-től támogatást valami kis első ingatlan lyukra, talán sosem lett volna elég motivációm, hogy kijussak Svájcba, és akkor sosem ismerem meg a svájci menyasszonyom és sosem élhetek a világ legélhetőbb országának legélhetőbb városában Zürich-ben, és kereshetnék évi 120 000 CHF-et. Úgy hogy nem sokára hivatalosan is svájci állampolgár (is) leszek.
2017. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 szántóvető ***** válasza:
16%

nem.

dehogy volt jó,mindig is kilátástalan volt az elmúlt negyedszázadban.

2017. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
42%
Nem a Fidesz vette el, hanem a Magyarok. Az egy nagyobb és erősebb halmaz a Fidesznél, hiába a Fidesz a legnagyobb részhalmaza ennek a halmaznak.
2017. júl. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

2., rohadtul nem kamu. Most vagyok 30 éves, tehát 12-7 éve jártam egyetemre. Nagyon ritka volt a tandíjas diák, mert sokkal több volt a támogatott férőhely. A lakásárak arányaival jóval olcsóbbak voltak.


Ha belegondolok, hogy édesanyám bére az elmúlt 10 évben kb. 30.000 ft-tal nőtt, édesapámé meg semennyivel, az egy katasztrófa. Bár nem keresnek rosszul így sem (szerencsére), de az, hogy szinte egyáltalán nincs béremelés, az árak meg a duplájára nőttek valami hihetelten.


Na szóval. 50.000 ft-ért béreltünk egy barátnőmmel egy 2 szobás, jó állapotú, gépesített és félig bútorozott albérletet, metrómegállótól 1 perc sétára. Ez egy átlagos árnak számított. Ma ha belegondolok, hogy egy ugyanekkora albérlet bérleti ára ugyanazon a helyen 100.000 ft körül van, vagy magasabb - hát az durva.


Élelmiszerre nem költöttem többet kb. 15.000 ft-nál egy hónapban, mondjuk én vegetáriánus vagyok 15 éve, de arra emlékszem, hogy még mikor otthon éltem is ritkán volt a heti nagybevásárlás (4 fő) több, mint 10-15.000 ft. Manapság legalább 30.000 ft-omba kerül az étkezés, és nem az étkezési szokásaim változtak. Hanem az árak. Csak ugye a fizetések nem változtak velük együtt.


Na aztán a tömegközlekedés.13 vagy 14 éve még 500 ft volt az oda-vissza diákjegy Budapestre 70km-ről. Aztán majdnem duplájára emelték (900ft). Most azt hiszem valahol 1600-nál járhatunk, ami még a duplájához képest is 40%-os emelés. Ki a búbánatos fenének emelkedett viszont 40%-al a fizetése?


Szóval ha racionálisan belegondol az ember jóval több pénz maradt a zsebedben 10-12 éve, mint most.

2017. júl. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Én úgy érzem, hogy a Fidesz megnehezítette a fiatalságom. Elvette a lehetőségeim, tönkretett anyagilag, de mikor fél kiló kenyérre se volt pénzem, az MSZP is ugyanúgy tojt a fejemre. Pártoktól függetlenül ez a mai magyar valóság: ha nem vagy hátrányos papíron, tőlük akár éhen is pusztulhatsz, de a segélyből élő elvált szülő külföldre viszi évente nyaralni a három gyereket.
2017. júl. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21%

Én a legszebb éveimet köszönhetem a fidesz kormánynak.

Adtak munkát a vidéken élő összes ismerősömnek, nem segélyből kellett élniük.

Nőtt a minimálbér és a szakmunkás minimálbér.

Nagyszüleim kaptak tavaly karánycskor a kormánytól erzsébetutalványt, idén pedig nyudíjkiegészítés várható.

A rezsin eddig a mi családunk 256 ezer ft-ot spórolt.

Nemrég vettem el a barátnőm, 2 évig kapunk a fizetéshez személyenként 5 ezer ft adójóváírást, magyarul ennyivel nőtt még plusszban a keresetem.

Mivel szeretnénk gyerekeket, 3 gyerek lesz, akormány az új CSOK rendszeren keresztül 10+10 millióval támogat minket, és azokat akik gyereket akarnak szülni és majd felnevelni ebben a szép országban.

A gyerekek után adójóváírást kapunk a fizetéshez, ami a3. gyerek megszületése után még plussz 30 ezer ft körül lesz.

Szóval írhatnám még, de legyen elég ennyi.

Aki fiatal és ebben az országban akar gondolkodni annak határtalan a lehetőség, főleg úgy hogy most kezd az ország gazdaságilag fejlődni és a bérek is megindultak felfelé.

2017. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
Én konkrétan úgy érzem, hogy a Nemzeti Viktátor úgy mindent elszed, amit csak tud. Ezek a levegőt sem veszik, azt is lopják. Remélem a sok hígagyú szavazó örvendezve szemléli a döntésének az eredményét.
2017. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!