Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha annyira nincs szakmunkás,...

Ha annyira nincs szakmunkás, akkor miért nem emelik a szakmunkás béreket, és adnak nekik kedvező munkafeltételeket?

Figyelt kérdés

Mikor én voltam gyerek szakmunkásba a buta és/vagy viselkedészavaros gyerekeket küldték.

Mindenki csak "begyűjtőnek" nevezete ezeket.


De mégis ki akarna szakmunkás lenni?

Állandóan munkásszállón lakni,elvárják,hogy napi 12 órát dolgozz,még szombaton is,vagy két hét egyhuzamban.


Ha azt mondanák,hogy 50 évesen elmehetnek nyugdíjba.

Nem dolgoztathatók,csak heti 4 napot és kétszer ennyi bért adnának,mint most,akkor biztos több szakmunkás lenne.


De ezek a foglalkozások mind társadalmilag is lenézettek és nem könnyűek a munkakörülmények.


2017. jún. 29. 21:56
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Apám szakmunkás folyton panaszkodik,hogy a fiatalok nem tudnak dolgozni,és így is alkalmazzák őket.

És még nagyképűek is.



Mondtam neki,hogy az értelmiségiek között azért nem ilyenek a fiatalok,mert azok nem egy leselejtezett,buta emberekből kikerült tömeg,mint amikor ő volt fiatal.

2017. jún. 29. 21:57
 2/28 anonim ***** válasza:
51%

"Mikor én voltam gyerek szakmunkásba a buta és/vagy viselkedészavaros gyerekeket küldték."


Akkor te nagyon kölök vagy még. Régebben rendkívül nagy becsületük volt a szakmáknak, csak időközben felnőtt egy ingyenélő tróger generáció, aki már lenézi a kétkezi munkát.

2017. jún. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Eszük ágábasincs lóvét emelni, jelenleg a béremelés helyett megoldják úgy, hogy a még meglévő embereket állandóan túlóráztatják, illetve a műszakonként legyártandó darabszámot megemelik.

Kiváncsian várom hogy mikor fog összeomlani ez kedves a rendszer :))

2017. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%
Nem fognak bért emelni, mert olcsóbb a gyárat elvinni Kínába vagy épp behozni Indiából munkásokat, akik ennyiért is megcsinálják.
2017. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
60%
A magyar társadalom az "akit lehet kihasználunk" elven működik és amíg lesz ember akinek végképp muszáj dolgoznia (kihasználható) addig a rendszer működik még ha rozsdásan és nyikorogva
2017. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%

Nem csak gyárban dolgoznak szakmunkások. Halovány képed sincs arról, mit jelent a SZAKMUNKÁS.

Kőműves, autószerelő, vízszerelő, gázszerelő, légkondi szerelő, stb.

2017. jún. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
66%

Az 5-ös nagyon jól leírta. Csak osztani tudom a véleményét.

Itt erre épül minden.

2017. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Az építőiparban dolgozik az apám,tehát elég fontos területen,ugyanis,ha nincsenek épületek,nem építi fel senki akkor összeomlik minden.


Nyugaton a fizikai munkásokat is megbecsülik,nálunk meg arra van joga,hogy dolgozzon,megmossa a p-csáját,és másnap kelhet megint és befizetheti a rezsit.


De ha nem fizetik meg,semmi kedvező nincs benne,akkor ki áldozná magát fel a többiekért.

Senki nem ilyen hülye.


Azok keresik halomra magukat ezekből az emberekből,akik egy percet nem dolgoznak életükben.

Akkor ha nem fizetik meg,egyék meg,amit főztek.

Apám középvállalkozónál dolgozik,és az utolsó 5 évben már egyre kevesebb munkájuk van.

Olyan alja munkát is elvállalnak,amit normális cég nem vállalna.Olyan embereket alkalmaznak,akik nem értenek a szakmájukhoz.


Szerintem nagyon rosszul működik valami,mert pontosan azoknak nem fizetik meg,és a végletekig kihasználják,akik építik a világot.

A semmittevő spekulátorok meg csak élnek,mint marci hevesen.


De ki akar áldozat lenni,vagy kihasznált?Senki.

2017. jún. 29. 22:21
 9/28 anonim ***** válasza:
82%
A munkásszállón a betanított munkások laknak .
2017. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

Na szerinted miért nem adnak?

Mert minden egyes forint a jobbágyok zsebében, egy forint mínusz az Urak zsebében?

Nahát, erről van szó!

2017. jún. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!